• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka myszka i podkladka
#1
Planuje zakup myszki i podkladi bo jestem niezadowolony z tej co obecnie uzywam (zacina sie od samego poczatku gdy ja dostalem).
  • jaką obecnie myszkę używasz:
    Logitech Performance MX
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
    Nie wiem co to jest DPI (czytalem troche o tym ale nie zrozumialem). Wydaje mi sie ze nic nie zmienialem, wiec chyba mam ustawiona domyslna wartosc
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
    zalezy od gry od nieskiej do nawet wysokiej
  • czułość w Windows:
    Zazwyczaj mialem domyslna  ale ostatnio zmienilem na maksymalna i nie zauwazylem wiekszej roznicy.
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
    Myszka nie posiada sterownikow
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
    50cm w fps (CS GO)
  • w co grasz (podaj tytuły gier):
    CS GO, League of Legends, Starcraft 2, Diablo 3, World of Warcraft, Hearthstone, Wiedzmin, Heroes of Might and Magic oraz wiele innych
  • jaką masz obecnie podkładkę:
    Jakis noname, miekka okolo 20cm (zdecydowanie za mala) z marketu kupiona po taniosci
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
    Uzywam 2 pod kciukiem
  • twój budżet:
    500zl ale chce wydac jak najmniej (myslalem o 250zl za sama myszke) byle zeby nie tracic duzo na jakosci
  • jaki chwyt stosujesz:
    Chyba wszystkie. Zaczynam od palm gripa pozniej w czasie gry czesto przestawiam sie na claw gripa i jezeli sie nie myle to stosuje tez fingertip gripa. Wydaje mi sie ze najlepiej sie czuje z claw gripem ale moze to przez myszke albo przyzwyczajenie.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
    1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
    Prawo reczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):

    Okolo 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
    17-18mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:
    Chce zeby bylo mi jak najwygodniej. Nie wiem jaki bedzie dla mnie najwygodniejszy. Byc moze ten claw ale pewnosci nie mam.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
    Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
    Ma sie nie scinac i moze byc lzejsza. Wolalbym tez zeby byla przewodowa bo nie potrzebuje bezprzewodowej.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
    Bede kupowal w Anglii (w ostatecznosci moge kupic w Polsce)
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Najlepiej czarna bez zadnych swiatelek i zeby nie wygladala jak transformers ale nie jest to priorytet.
Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze)
    Bede zmienial myszke i wole dostosowac do niej. Obecnie uzywam myszki Logitech Performance mx ale nie udalo mi sie znalezc zazyczonych informacji.
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)
    Miekka. Niestety nie wiem o niej nic wiecej. Nie wiem czy lepiej bedzie mi sie pracowac na szybszej czy na wolniejszej.
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):
    Nie wiem jakiej bedzie mi sie lepiej uzywac. Nie moge porownac, bo ta ktora obecnie uzywam jest jedyna jaka kiedykolwiek stosowalem(wczesniej trzymalem myszke po prostu na biurku).
  • jaki rozmiar by Cię interesował:
    30-40cm ale moze byc wieksza.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:
    Tak.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:
    Nie mam porowniania to nie wiem na jakiej bedzie mi lepiej.
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?
    Nie
  • maksymalna cena za podkładkę?
    500-cena myszki wybranej wczesniej, ale nadal podkreslam ze chce wydac jak najmniej jezeli nie ma duzej roznicy w jakosci
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
    Najlepiej czarna bez zadnych wzorkow, ale nie jest to priorytet.
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
    Nie znam sie na podkladkach
Odpowiedz
#2
Ja widzę dla Ciebie Mionix Avior 7000K + podkładka Zowie G-Sr. Avior ma bardzo uniwersalny kształt, wiec będzie w stanie się przyzwyczaić do każdego chwytu. Razem wydasz ok. 370 zł a powinno to spełnić wszystkie twoje oczekiwania.
Odpowiedz
#3
Myszka prezentuje sie calkiem dobrze ale boje sie ze te przyciski po drugiej stronie beda przeszkadzac. Wolalbym produkt zaprojektowany pod osoby prawoworeczne. Poza tym podswietlenie ktore jest zbedne ale z tego co widze to w takich cenach wszystkie myszki to maja. Ostatnio zaczalem zwracac uwage na mojego gripa i jestem prawie pewien ze to claw.
Odpowiedz
#4
Rozważ zowie ec1-a - profilowana badz symetryczne - fk1/za11/12 :)

Nie ma postawienia świetny kształt i sensor powinna Ci pasować a co do podkładki to zowie gs-t lub gs-r rough powinna byc dobra :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
A jakie sa zelety i wady myszek profilowanych i symetryczych?
Odpowiedz
#6
Ogólnie mówi się, że jest to wybór między większą wygodą profilowanej a lepszą kontrolą i precyzją (równiejsze ruchy w lewo i prawo) symetrycznej, ale najczęściej chodzi o preferencje; ktoś, kto przyzwyczaił się do profilowanych niekoniecznie lepiej będzie celował na symetrycznej i odwrotnie, profilowana nie musi lepiej leżeć w ręce.
Odpowiedz
#7
Nie bój się przycisków po prawej stronie, nie będziesz ich wciskał, zresztą i tak mogą one nic nie robić. Symetryczna czy profilowana zależy tylko i wyłącznie od twoich preferencji, jedni wolą takie inni takie.
Odpowiedz
#8
No to zdecyduje sie na profilowana. Wydaje mi sie ze to bedzie bardziej wygodne mimo tego ze uzywam claw grip. Te myszki z zowie z tego co czytalem maja troche niedociagniec poza sensorami ktore sa swietne. Nie ma jakis innych dobrych myszek?
Odpowiedz
#9
Takich pod claw gripa, czyli nie za dużych to nie ma.
Odpowiedz
#10
Znalazlem dobra oferte. Myszka Logitech G502 jest przeceniona. Juz kiedys planowalem kupno jej ale sie zniechecilem bo ma duzo przyciskow ktore sa mi zbedne i balem sie ze moze nie byc dobra pod moj chwyt. Czy nadaje sie ona na claw gripa? Jej kszatalt jest podobny do mojej obecnej ktora wydaje sie w miare wygodna ale moze nie wiem co dobre. Jezeli sie nadaje to jaka podkladka do niej? Oczywiscie jezeli ta myszka jest rownie dobra jak te zowie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.