• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razer Destructor - jaka myszka 150,00 zł
#1
Witam, potrzebuję pomocy w doborze myszki do użytku codziennego jak i do grania w CS:GO.

1. A4Tech R4 bezprzewodowa.
2. 800 i nie zmieniam.
3. 2.3
4. 6 + zwiększ precyzję wskaźnika.
5. Brak zainstalowanych sterowników i nie chcę tego robić.
6. Nie mam możliwości zmierzenia bo jestem po za domem, ale nie miałem nigdy problemu z obrotem.
7. cs:go
8. Razer Destructor
9. LPM, PPM, Scroll oraz sporadycznie klawisz potrójnego strzału.
10. Do 150,00 zł im mniej tym lepiej.
11. 1+2+2
12. Jestem praworęczny.
13. 170 mm
14. 15 mm
15. Od 23 lat używam myszki w ten sam sposób, więc zmiana chwytu raczej będzie problemem.
16. Gram na niskiej czułości i niskim DPI jest to optymalne dla mnie.
17. Żeby miała kabel, bo wymiana baterii jest denerwująca.
18. Brak dodatkowych uwag.

Wstępnie wybrałem sobie następujące modele, które są od siebie skrajnie różne, że sam nie wiem czy zrobiłem dobrą selekcję:
- SS Rival 100,
- Roccat Lua,
- A4tech XL 750bh.

Kilka lat temu użytkowałem Razer Deathaddera I generacji, miałem dwie sztuki.
Razer nie posiadał przycisku do zmiany DPI w locie, potrójnego strzału, a grało i pracowało mi się na nim świetnie, nigdy też nie instalowałem dodatkowego oprogramowania, zawsze była użytkowana plug&play i wszystko regulowane było czułością w grze i w systemie.

Co możecie polecić, nie chcę serii bloody, gdyż odrzuca mnie myśl instalowania dodatkowego oprogramowania, odblokowywania rdzeni itd.
Potrzebuję prostej myszki takiej jaką był DA I generacji.
Odpowiedz
#2
W zasadzie idealnie pasowałaby zowie ec2-a. Prosta, nie posiada sterowników, z bardzo dobrym materiałem wierzchnim, kształt podobny do deathaddera, choć jest trochę mniejsza i lepiej wyprofilowana, do tego świetnie skalibrowany sensor. Mankamentem jakościowym może byc co najwyżej rolka, ze względu na nie najlepszą charakterystykę skoku, choć jest to rolka optyczna i nie powinno to wpływać na jej żywotność, musiałbyś też nagiąć budżet.
Odpowiedz
#3
Kształt i wygląd niemalże jak DA. Rolka wydaje się podobna, jednak budżet +/- 70 zł więcej jest jednak problemem. Co sądzisz o SS Rival 100 czy Roccat Lua ? Lua jest chyba znacznie mniejsza i mniej wygodna, a Rival wydaje się zbliżony do DA i Zowie.
Odpowiedz
#4
O rivalu 100 niewiele wiadomo, od oryginalnej, uznanej wersji "rival" poza kształtem i rozmiarem różni się też sensorem, który został zastosowany po raz pierwszy właśnie w rivalu 100, ludzie oczekujący zwyczajnie mniejszej wersji rivala dość negatywnie odebrali zmianę sensora i większości są na jego temat negatywne komentarze, choć w swoim przedziale cenowym pod tym względem wypada nienajgorzej.
Lua jest malutka, ma duże opóźnienie przełączników i stary sensor optyczny avago 3050 wybredny na powierzchnie i z małym max speedem, więc mimo wszystko z tych 2 wybrałbym rivala 100.
Alternatywnie poczekać na powrót do procpu.pl roccata kone pure military, dwie z trzech wersjii kolorystycznych zostały przecenione z 250 zł na 160, być może gdy znowu się pojawią będą w podobnej cenie, tylko tutaj musiałbyś najprawdopodobniej użyć oprogramowania by wszystko ustawić. Przy okazji nie rozumiem czemu to taki problem, aktualnie myszy mają wbudowaną pamięć, po instalacji i konfiguracji można usunąć oprogramowanie, a wszystkie ustawienia będą zapisane w myszy.
Odpowiedz
#5
(11-03-2015, 06:52 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): O rivalu 100 niewiele wiadomo, od oryginalnej, uznanej wersji "rival" poza kształtem i rozmiarem różni się też sensorem, który został zastosowany po raz pierwszy właśnie w rivalu 100, ludzie oczekujący zwyczajnie mniejszej wersji rivala dość negatywnie  odebrali zmianę sensora i większości są na jego temat negatywne komentarze, choć w swoim przedziale cenowym pod tym względem wypada nienajgorzej.
Lua jest malutka, ma duże opóźnienie przełączników i stary sensor optyczny avago 3050 wybredny na powierzchnie i z małym max speedem, więc mimo wszystko z tych 2 wybrałbym rivala 100.
Alternatywnie poczekać na powrót do procpu.pl roccata kone pure military, dwie z trzech wersjii kolorystycznych zostały przecenione z 250 zł na 160, być może gdy znowu się pojawią będą w podobnej cenie, tylko tutaj musiałbyś najprawdopodobniej użyć oprogramowania by wszystko ustawić. Przy okazji nie rozumiem czemu to taki problem, aktualnie myszy mają wbudowaną pamięć, po instalacji i konfiguracji można usunąć oprogramowanie, a wszystkie ustawienia będą zapisane w myszy.

Roccat Kone Pure Military w wersji Pure Desert Strike jest dostępny w sklepie muve.pl za 159 zł z wliczoną wysyłką kurierem. W proline.pl sprzedają z kolei Kone Pure Optical Black Edition z sensorem Pixart 3310 w cenie 159 zł + wysyłka.
Odpowiedz
#6
Minusem mojej obecnej myszki to brak kabla i ciągła wymiana baterii. Na podkładce Razer Destructor działa bez problemu, nie gubi sygnału i suwa się naprawdę nieźle. Podejrzewam, że każda myszka którą wybiorę powinna działać lepiej niż obecna, kwestia wygody. Nie wiedziałem, że można ustawić parametry myszki i zapisać je w pamięci, a następnie soft wyrzucić. Byłem dzisiaj w sklepie i widziałem Roccat Lua, jest bardzo płaska, na długość podobna jak mój A4tech. Czyli Rival 100 to kastrat Rivala ? Znalazłem w internecie: ROCCAT Kone Pure Desert Strike Opt za 159,00 zł z oficjalnego sklepu Roccata. Przymierzałem się jeszcze do Razer Abyssus, ale czytałem na portalu test i jakoś się zraziłem. Nic z A4techa nie warto szukać ?
Odpowiedz
#7
Musiałbyś znaleść w sklepie stacjonarnym którąś z myszy z serii kone pure i przymierzyć, bo nie każdemu leżą w dłoni. Jeżeli będzie dobra to jest to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Co do a4techa raczej nie mają czym konkurować z myszami powyżej 100 zł - słabe sensory, jakość nie powala, do tego większość jest niepotrzebnie udziwniona.
Odpowiedz
#8
proponuję jak kolega wyżej wspomniał Roccat Kone Pure 5000DPI, ma go proline. To ten z 3310, cyzli b. dobrym sensorem.
Odpowiedz
#9
(11-03-2015, 09:24 PM)Czyszczu napisał(a): proponuję jak kolega wyżej wspomniał Roccat Kone Pure 5000DPI, ma go proline. To ten z 3310, cyzli b. dobrym sensorem.
Wczoraj miałem okazję przymierzyć się do: A4tech XL 750bh z sensorem Avago 9800 i w dłoni leży naprawdę przyjemnie.
Co do Roccata to sieć "nie dla idiotów" powinna mieć tą myszkę. Podjadę i się przymierzę.
Odpowiedz
#10
Witam, zakupiłem Roccat Savu, leży w dłoni świetnie. Mam pytanie co do tworzenia macro. Czy jest możliwość utworzenia coś na wzór jak jest w myszkach firmy A4tech, a mianowicie Tripple shot ?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.