• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobra podkładka i ewentualna myszka
#1
No to zaczynamy ^^.

Dobór podkładki

Mam obecnie DA 2013
Natec m55 (mam) chcę plastikową lub hybrydową.
Powinna być duża lub średnia i wytrzymała.
Kupuje w Polsce (cena bez ograniczeń)

Dobór myszki

Mam ustawione: DA 2013 dpi 1000 w bf4 33 ( domyślnie było 22 ).
Czułość w win bez zmian.
Gram w 90 % w bf4.
Mam natec jw.
Musi mieć 2 boczne i przycisk na rolce. Najlepiej profilowane główne. 1 + 2 + 2
Łapa szczupła 18-19 cm, praworęczny. DA 2013 łapie czymś między palm gripem a claw. Tak może zostać (palm lub finger, bardziej palm)

W 2009 roku kupiłem DA 1800 ( zepsuła się po 26 miesiącach - dwuklik ). Trochę ją rozkręciłem, pomiętosiłem ( robiłem to kilka razy ). I działała wiele miesięcy. Któreś kolejne rozkręcanie nie wytrzymała i się rozpadła ^^ ( kable się urwały itp ). Zanim padła dokupiłem natec m55 ( na speed nie działała ) używałem na rought przez rok. Kiedy padła mysz kupiłem DA 2013 ( łącznie 4 lata gwary - nie dam się wyhoojać drugi raz ^^). DA 2013 działał z natec m55 przez rok. Niestety ślizgacze zużyte . Podkładka masakrycznie zjechana. Na środku regularnie kursor się nie przemieszcza.

Kilka dni temu zamówiłem z hongkongu ślizgacze do DA 2013, pewnie za miesiąc przyjdą.

Powoli zbliżamy się do finału ^^

DA 2013 generalnie pasuje mi kształtem i jest raczej precyzyjna ( nie narzekam ) Z nowymi ślizgaczami, pewnie dostanie drugie życie. Dam jej szanse.
Potrzebuje do niej podkładkę. Mam na oku logitech g440, steelseries dex i zowie speed. Nowy natec i nowe ślizgacze chodziły jak po maśle. Więc ten g440 by mi pewnie spasował... ( ale test na jitter do pary z proteus core wypadł dla średniego dpi blado ) więc nie jestem przekonany co do jakości gdyby pracowała do pary. Jestem raczej medium sensem ( ostatnio mocno zmniejszyłem dpi i to działa jak dobry cheat ( nie jestem nim ^^) Pewnie jak dostanę wiekszą podkładkę to potestuje trochę mniejsze dpi ( za bardzo to nie bo nie lubię machac łapą)
Nigdy nie miałem szmacianki ani hybrydy. Te drugie podkładki to hybrydy ( duży plus - zużycie ślizgaczy ( chyba ^^). Potrzebuje szybkiej podkładki i jeśli różnica szybkości w praktyce nie jest duża w stosunku do g440 to chyba są warte zakupu. Ważny start z miejsca i niewielkie ruchy ( w szmaciankach to utrudnione a ja dużo walczę ace na średni dystans (bf4) ).

Generalnie chciałbym kolejność, która podkładka z tych 3 najlepiej by współpracowała z DA 2013 i ogólnie jak z nimi z jakością

Oczywiście istnieje szansa że niedługo kupię nowa myszkę ( np mionix avior podobno bardziej precyzyjna ) dlatego chciałbym też ranking która najlepsza z tym avior lub czymś z 3310 (z tych 3) . To zależy jak bedzie mi się grało z nową podkładką i na DA 2013. Jak znam życie to za 3 miechy wymienię myszkę ^^
Proszę o jakieś wskazówki, bo bez nich to pewnie kupię 2 podkładki ^^ pewnie g440 i dexa ^^ ( o ile dobrze interpretuje wyniki testów ) i się zobaczy która lepsza dla starej i nowej myszki .

No to się rozpisałem ^^. Podobno ma być dostępna myszka od zowie z 3310 ale opinie o niej to czytałem raczej nieprzychylne ( jakaś stronka o overclokingu, więc raczej dla mnie odpada, a szkoda bo ma fajny kształt -_-'
#2
wszystkie powinny dobrze współpracować z DA, ale jeżeli rozmiar Ci odpowiada to najszybszą z hybryd jaką mieliśmy była Dex, również wydaje się bardzo wytrzymałą i nie brudzi się tak bardzo jak zowie. Na każdej plastikowej zajedziesz ślizgi, taki urok tych podkładek ;) Myślę, że w twoim przypadku warto spróbować hybrydy i to właśnie dexa :). Cóż jak uznasz, że jednak pryzwycajenie do plastików jest zbyt mocne to g440 będzie idealna :)

co do myszek, z tego co czytałem to ec1-a która już jest w PL zbiera dobre opinie ;) Jak kształt Ci pasował od DA to zdecydowanie zowie EC1-a, imo jest nawet wygodniejsza od deathaddera.
#3
Dzięki za odzew. Rzeczywiście nowe Zowie jest już dostępne ^^. Czytałem dużo dobrego o nim, ale poczytaj sobie to http://www.overclock.net/products/zowie-...views/7038 oraz to http://www.overclock.net/products/zowie-...views/7040 .Test na prędkość maksymalną powoduje jakieś problemy. W tym drugim linku gość dał 3.5 :D. Niestety słabo znam angielski i nawet z translatorem nie wszystko kumam ( czasem translator bardziej przeszkadza ). Ale z testu wynika, że można chyba było parę rzeczy lepiej zrobić. Zresztą lepiej to ocenisz może się czepiam na wyrost ^^. Najbardziej mnie niepokoi ten podpunkt M1/M2 ale musiałbym sam to sprawdzić... . Zresztą mycha w miarę tania i chyba kupię niedługo, o ile nie zabraknie ^^. Nic nie jest doskonałe.

Co do podkładki - skoro mi polecasz wypróbować hybrydę, to pewnie kupię dexa. Najwyżej kupie potem logitecha... . Cóż tego rodzaju peryferia nie są drogie w porównaniu do takiego procka za 700 ^^. Napiszę za 3 tygodnie jak się sprzęt sprawuje.
PS: ten dex ma problemy z 3090, ale współpracuje z mionix 3310, więc raczej chyba z tym zowie będzie działać... ^^ z FK1 ( 3310 ) działa.
#4
przyjdzie ec-a to sami się przekonamy jak jest ;) zowie robi myszki typowo pod fpsy bo nie ma co ukrywać do innych gier nie są dobre ;) O m1/m2 w ec evo cl też jest tak jak opisuje to w tej recenzji, rewelacji nie ma np. w rtsy źle się gra na myszkach zowie, bo przyciski są za wolne, a tam się klika jak poj***ny ;p, ale w fpsach w niczym to nie przeszkadza. Trzeba być po prostu świadom do czego kupujemy myszkę. Po to jest taka różnorodność, aby móc sobie dobrać ją pod swoje preferencje :)

powiemy Ci czy działa z dexem czy nie :P
#5
Fak ślizgacze do DA 2013 doszły po tygodniu. Ciężko będzie wytrzymać bez podkładki do recenzji ^^. Proszę dobrze przetestować moich kandydatów;D.
Czemu dex ma 1 gwiazdkę a zowie speed 3 ? Czy to przez cenę i kompatybilność?
#6
hej, sorki, że dopiero teraz, ale nie mogłem wyczaić kto ma dexa i dopiero dziś go odebrałem ;D także DA działa bez problemu na dexie, tylko pamiętaj, że jest bardzo szybka ta podkładka.

nom, oraz za rozmiar mały i że jakoś tak nie czuje się za dobrze myszki na niej, chociaż to bardziej już indywidualna kwestia ;)
#7
W środę chcę zamówić podkładkę, tak żeby mieć ją na weekend. Pisałeś, że wszystkie 3 powinny dobrze się zgrać z DA. A gdyby się czepiać szczegółów, to która najlepiej pracuje w przedziale 800-1500 dpi?. Chodzi mi generalnie o jakość, jitter itd. Czy to już przeginanie i różnice zbyt suptelne i się nie przejmować?. I zamówić to co polecasz na początek czyli dexa:D.
Tego zowie już obczailiście przypadkiem z tymi podkładkami? Jak wypadł?. Bo może warto kupić podkładkę pod niego ^^.
Jeszcze mam 2 dni na decyzje, mają swoje plusy i minusy i ciężko się zdecydować ^^.
#8
jeszcze nie dojechał zowie :( różnice w jitterze są bardzo małe, raczej ich nie zauważysz ;)
#9
No i dotarł dex ^^. Potestuje go z DA 2013 ( nowe ślizgacze od tiger ) i w grze bf4 i Attili. Pierwsze wrażenie: ślizg bardzo fajny, prawie jak na plastikach; kontrola jak dla mnie też niezła.
#10
z tego co wiem, to hya zamówił również stopki tiger do DA, żeby recenzję ich zrobić ;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.