• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone Pure Military
#1
Jestem rozczarowany feedbackiem głównych przycisków myszy Roccat Kone Pure Military. LPM wykazuje pewien luz - górna pokrywa myszki nie przywiera bezpośrednio do przełącznika. PPM jest z kolei znacznie bardziej głośny, w trakcie wciśnięcia wydaje z siebie głuchy stukot. Kilka lat temu używałem Roccata Savu - nie przypominam sobie by cierpiał on na podobne przypadłości. Czy testowany przez Państwa egzemplarz dotknięty był w jakimś stopniu tym problemem? Na nagranym przeze mnie wideo starałem się przedstawić sposób w jaki wciskają się główne przyciski myszy - https://youtu.be/94URnvaOi9U W rzeczywistości dźwięk jest nieco bardziej irytujący. Trochę słabo jak na produkt klasy premium.
Odpowiedz
#2
u nas nie ma tego na pewno, rzeczywiście jest taki pogłos na PPM u Ciebie. Tak samo nie ma u nas tego z lewym jak dotykasz ten przycisk, u nas się nie rusza, w ogóle. Jak możesz to do 14 dni oddaj. Podejrzewam, że trafiłeś na jakis gorszy egzemplarz niestety - z omronami jest tak, ze co któryśjest ewidentnie gorszy, nawet jak kupowaliśmy omrony do testów, sporo tego mamy, to powiem Ci, ze niektóre to mają inne klik jeden od drugiego (te same modele). A to że dźwięk będzie inny w prawym i lewym to gdzieś w 80% tak jest we wszystkich myszkach na rynku
Odpowiedz
#3
(10-28-2015, 09:40 PM)Hya napisał(a): u nas nie ma tego na pewno, rzeczywiście jest taki pogłos na PPM u Ciebie. Tak samo nie ma u nas tego z lewym jak dotykasz ten przycisk, u nas się nie rusza, w ogóle. Jak możesz to do 14 dni oddaj. Podejrzewam, że trafiłeś na jakis gorszy egzemplarz niestety - z omronami jest tak, ze co któryśjest ewidentnie gorszy, nawet jak kupowaliśmy omrony do testów, sporo tego  mamy, to powiem Ci, ze niektóre to mają inne klik jeden od drugiego (te same modele). A to że dźwięk będzie inny w prawym i lewym to gdzieś w 80% tak jest we wszystkich myszkach na rynku

Dziękuję za odpowiedź. W dniu jutrzejszym myszka trafi do zwrotu. Nie przeszkadza mi różnica w dźwięku pomiędzy przyciskami, w tym egzemplarzu dźwięk PPM jest po prostu wyjątkowo irytujący. Zastanawiam się czy zaryzykować i ponownie zamówić Kone Pure Military z tego samego źródła, czy szukać innego gryzonia. Gdyby nie felerne przyciski KPM byłaby dla mnie myszką bliską ideałowi.
Odpowiedz
#4
Posiadam tą myszkę i u mnie ten problem nie występuje. Nie ma żadnych luzów w przyciskach , wg mnie nie róznią się też dzwiękiem , chodzą bardzo dobrze. Musiałeś trafić na jakiś felerny egzemplarz.
Odpowiedz
#5
Lekki odkop, ale tyczy się tego samego produktu. Czy takie działanie przycisku i pokrętła można zaliczyć jako wadę:
https://youtu.be/9zY0eH13ZU4
? Czy może to wpłynąć na działanie przycisku, jego żywotność, czy co najwyżej dyskomfort? W prawym nie ma najmniejszego luzu, tzn. nie da się ruszyć przycisku bez kliknięcia.
Dodatkowo prawy przycisk wydaje najprawdopodobniej podobny odgłos, jak u autora tematu. W razie konieczności oddania myszki, dokonują naprawy, czy wymiany na nowy egzemplarz (sklep roccata na allegro)?
Odpowiedz
#6
Działanie LPM jak i odgłos wydawany przez PPM z pewnością odbiegają od normy. Takowe działanie nie ma raczej wpływu na jego żywotność. Nie odpuszczaj jednak i koniecznie reklamuj wadliwy produkt - wady te nie są do zaakceptowania w tym przedziale cenowym. Niestety nie wiem w jaki sposób serwis Roccata ustosunkuje się do zgłaszanych nieprawidłowości w działaniu myszy (w moim przypadku odstąpiłem od umowy sprzedaży zawartej na odległość). 

Mechanizm scrolla w modelu Kone Pure jest cichy wyłącznie z początku. Dźwięk jaki wydaje pokrętło na filmiku to niestety nic nadzwyczajnego w przypadku tej konstrukcji. Implementacja mechanizmu ALPSa niestety wygląda w tych myszkach w ten sposób. Scroll w modelach Kone Pure Black Edition, Savu i XTD których przyszło mi używać w przeszłości pracował w podobny sposób. Pozostaje Ci przywyknąć do tego dźwięku, mechanizm ten jest za to bardzo trwały.

Dźwięk wydawany przez rolkę w modelu Kone Pure Optical
Podobna sytuacja w myszkach Mionixa
Odpowiedz
#7
Co do odgłosu scrolla chodziło mi zasadniczo o moment natychmiastowej zmiany kierunku. Ale skoro tak jest to z tym można spać spokojnie. Pozostaje tylko kwestia LPM. Z jednej strony, ciężko wyczuć kiedy znowu mogłaby być promocja na tą myszkę i szkoda oddawać, ale z drugiej, jestem osobą, którą drażnią nawet tak małe rzeczy. Nawet jeśli, działanie przycisku nie wpływa negatywnie na jego trwałość, bądź właściwości.
Skoro już piszę ten post, czy pod spodem, ten element od optyki, porusza się (ruszając myszką w powietrzu słychać jak to się rusza)? W jednej z recenzji na portalu, gdzie znajdował się taki sam "pryzmacik", wypowiedź testującego wskazywała, że to normalne zjawisko.
Odpowiedz
#8
Moja nerwica natręctw nie pozwoliła mi zdzierżyć luzu pod przyciskiem ;-)

W przypadku sensora PWM3310 jest to podobno norma. Pytanie, jak mocno musisz potrząsnąć myszą by to usłyszeć? W egzemplarzach, z którymi miałem kontakt musiałem dosyć konkretnie pomachać myszką by cokolwiek usłyszeć. Zauważyłem jednak, że w temacie KPM na forum overclock.com użytkownicy są przewrażliwieni na tym punkcie i reklamują gryzonie z luźną soczewką.
Najlepiej jednak będzie jeśli poczekasz na odpowiedź redaktorów portalu test-gear.pl.
Odpowiedz
#9
Przy sunięciu myszką o podkładkę praktycznie nie słyszalny jest luz. Jeśli trzymam ją w powietrzy to wciągu sekundy robię ze dwa ruchy na długości ok. 15cm i wtedy zaczyna być słychać. Na jakimś forum spotkałem się, że właśnie ktoś narzekał na tą soczewkę i może być tak, że nawet 100 myszek było by wymienionych i każda może się ruszać.
Jedynie co mnie drażni to te klawisze. Gdyby tak wiedzieć, że wymienią na nową to zaraz bym oddał, ale zwracać średnio chcę, gdyż ciężko dostać coś lepszego w takiej cenie.
Ma ktoś doświadczenie z wymianą myszek w sferis?
Odpowiedz
#10
Biorąc pod uwagę obecną dostępność tych myszy na rynku, sklep raczej nie wymieni jej na nowy egzemplarz. Wydaje mi się, że w grę wchodzi zwrot pieniędzy lub naprawa myszki przez serwis - nie wiem nawet czy takowy istnieje w naszym kraju.

Jeśli nie straszna Ci utrata gwarancji, mógłbyś podjąć się próby naprawy myszy na własną rękę. Obudowa myszy może być po prostu skręcona zbyt słabo/mocno. Z pomocą zwyczajnej taśmy izolacyjnej mógłbyś też na przykład zniwelować luz nad przełącznikiem. Przy okazji mógłbyś psiknąć w mechanizm potencjometru preparatem "Kontakt PR", z pewnością ucywilizowałby on jego pracę (przetestowane na modelu Savu).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.