• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz dla architekta
#1
Potrzebuję pomocy w doborze myszy dla architekta

- jaką obecnie myszkę używasz: A4 Tech Bloody V7
- jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
- czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 500Hz
- w co grasz (podaj tytuły gier): szukam raczej myszy do pracy (głównie Autocad, Photoshop), z gier to okazjonalnie CS GO
- jaką masz obecnie podkładkę: A4 Tech X7 Gaming, ale też zasługuje już na emeryturę, możecie coś polecić przy okazji;)
- ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): główne + boczne (dodatkowe mile widziane)
- twój budżet: 100-150zł (myszki poniżej tej ceny oczywiście mile widziane, ale z kolei jeśli będzie naprawdę warto, dołożę do 200)
- jaki chwyt stosujesz: palm grip
- jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
- jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny
- jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
- jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
- czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
- czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: aby miała dpi dostosowane do w/w programów
- co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: w obecnej niestety kabel odmawia posłuszeństwa, w poprzedniej był ten sam problem... Niestety często podróżuję z laptopem i myszą (praktycznie codziennie), więc podejrzewam, że do uszkodzeń dochodzi w transporcie, w torbie. Dlatego też myślę głównie o myszach bezprzewodowych... Chyba, że poradzicie inaczej;)
- czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
- uwagi (np. co do wyglądu myszki): z myszą w ręku spędzam po kilkanaście godzin dziennie, toteż zależy mi by była dość wygodna (nie chciałbym by była zbyt mała (obecna jest okej, pod tym względem)), obawiam się też materiałów typu guma, lub różnych niezidentyfikowanych... Moje dłonie mają tendencję do pocenia, z uwagi na to i na czas jaki spędzam przy myszce dobrze by było, żeby za szybko nie uległa zniszczeniu...


Z góry dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#2
Weź Roccat Kone Pure Military póki jest jeszcze w procpu za 159 zł bo masz tam bardzo dokładny sensor, pleciony kabel, jest powiedzmy średnia, ale przy 18 cm dłoni nei powinna wydać Ci się zbyt mała (na pewno mniejsza niż V7, ale imo do pracy w programach graficznych to lepiej jest na mniejszej). Do tego kup podkładkę Roccat Taito Control - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...o-control/ .
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście cena jest okazyjna, wezmę ją na pewno pod uwagę;)
Ale co z kwestią kabla? Myślisz, że warto jeszcze raz zaryzykować? Niestety muszę ją codziennie pakować do torby z laptopem i trochę się obawiam, że sytuacja się powtórzy i znów się uszkodzi... A co myślisz o bezprzewodowych?
Czekam jeszcze na inne propozycje;)
Odpowiedz
#4
dziadostwo te bezprzewodowe, jak taniej masz dużo lepszą na kablu. Kup sobie jakiś pojemniczek plastikowy do którego będziesz wkładać myszkę, nigdy CI się wtedy nic z kablem nie stanie :)
Odpowiedz
#5
Miałem dzisiaj okazję obejrzeć tego Roccata, i powiem szczerze, że o ile podoba mi się "na papierze" to w rzeczywistości jakoś mi nie leży... Niby fajnie wykonany, dobre materiały, ale te kolory jakoś do mnie nie przemawiają... i jednak wolałbym coś większego. Macie może jeszcze jakieś ciekawe propozycje?
Odpowiedz
#6
Moze CM Alcor by CI wystarczył, trochę większe, A3090 do programów będzie w sam raz
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.