• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
claw grip laser do 150zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: natec genesis gx78
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6
  • w co grasz (podaj tytuły gier): League of Legends, Diablo 3
  • jaką masz obecnie podkładkę: blat biurka
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): tylko podstawowe
  • twój budżet: ~ 150zł
  • jaki chwyt stosujesz: claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? leworęczny ale myszkę używam tylko w prawej :)
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie wiem
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: ciężar, rolkę
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak

     miałem gigabyte m8000x i steelseries sensei raw. pierwsza miała rolkę w czterech kierunkach co najbardziej denerwowało. druga nawaliła miesiąc po gwarancji a była idealna. teraz mam natec genesis gx78 i kupując ją zapomniałem o pewnych rzeczach które mi przeszkadzają. dlatego szukam czegoś z laserem avago 9500+ do około 150zł:- rolka z maksymalnie jednym przyciskiem- lekka- najlepiej bez bocznych przycisków ale jeśli już są to muszą mieć opcję wyłączenia
Odpowiedz
#2
Spróbuj A4tech AL90, ewentualnie sprawdź mniejszego Logitcha G100s (łatwo go znaleźć w sklepach typu rtv agd, saturn, media) bo być może tego typu kształt bardziej Ci podejdzie w moba i pod clawa.
Odpowiedz
#3
napisałem że interesuje mnie laser a nie optyk.
wybrałem już a4tech bloody terminator tl8.
a dla zainteresowanych, tl9 różni się tylko wyglądam i obecnie w niektórych sklepach jest tańsza niż tl8 :D
Odpowiedz
#4
W AL90 jest laser... w A90 lub A9 jest optyk...
Jak już ją dostaniesz i poużywasz trochę to podziel sie tu wrażeniami bo nie wiem czy kupować... ;p
Odpowiedz
#5
nom, dobrze Ci podał taco :P AL90 ma A9800, A90 ma A3050 (czyli optyka ;p) Oby Ci leżała dobrze ta tl9 :)
Odpowiedz
#6
z tymi oznaczeniami to a4tech przesadził bo ciężko się połapać. mam tl8 i sensor jak dla mnie jest bardzo dobry. chwilowo używam na najtańszej podkładce z polipropylenu. nie widzę różnicy między avago 9500 a 9800. cpi mozna ustawić od 100 do 8200. tl9 ma bardziej stonowane kolory. w necie widzę że jest nawet wersja tl90. czym tl8, tl9/90 różni się od al90 po za wyglądem to nie wiem. druga sprawa to rolka która jest idealna tzn chodzi dość ciężko, wyraźny skok i nie skrzypi ani nie lata na boki tak jak ma to miejsce w rolkach 5-kierunkowych. główne przyciski mają ciekawą chropowatą strukturę i szkoda że cała góra i boki nie są nią pokryte.
a wady? hmm. czasami skrzypi w części gdzie ma znaczek czerwonej łapki. przycisk oznaczony jako "3" lata przy potrząsaniu myszką. boki myszki to plastik i po dłuższym używaniu pot się lepi ale łatwo te miejsca wyczyścić.
mysz nie jest tak dobrze wykonana jak steelseries sensei raw ale za tą cenę chyba warto.
za pomocą oprogramowania można wyłączyć podświetlenie. czytałem że tryby core 3 i 4 podobno można włączyć za kasę. można tam ustawiać makra i inne kombinacje ale w niektórzych grach ich używanie jest banowane - jak ktoś jest zainteresowany to niech sobie poczyta.
jest jeszcze mankament z oprogramowaniem tzn jeśli jest uruchomione to w przegladarce google chrome można zauważyć szarą ikonkę scrolla - w miejscu gdzie jest widoczna przewijanie nie działa, trzeba najechać na inny obszar żeby przewinąć stronę. ustawienia można zapisać w pamięci myszki i wyłączyć oprogramowanie.
Odpowiedz
#7
"z tymi oznaczeniami to a4tech przesadził bo ciężko się połapać."

Wersje z dopiskiem 0 np. AL90 zamiast AL9 oznacza optyczne switche które zostały niby opatentowane przez a4techa...
Wersje z dopiskiem L np. AL9 zamiast A9 oznacza laserowy sensor 9800... zamiast 3050...

"można tam ustawiać makra i inne kombinacje ale w niektórzych grach ich używanie jest banowane - jak ktoś jest zainteresowany to niech sobie poczyta. "

Żartujesz? lol jest w sterowniku "Don't Disturb Mode" gdzie sterownik wkleja ustawienia do pamięci w myszy i wyłacza sie oraz zostawia tylko kontroler myszy wiec ludzie którzy tego nie używaja [tego trybu] to dostają bana wynika to z braku znajomości oprogramowania ... [czasem głupoty]
Do tej pory nie mam VAC'A  na steam nawet po 2 latach gry ...


"tzn jeśli jest uruchomione to w przegladarce google chrome można zauważyć szarą ikonkę scrolla - w miejscu gdzie jest widoczna przewijanie nie działa"


To jest 4-WAY scroll dzieki niemu możesz przesuwać strone w lewo i prawo za pomocą scrolla w myszy [zamiana osi Y z X] można go wyłączyć chyba ale nie wiem jeszcze jak ale to już chyba robi sie w windowsie (opcjach myszy dodatkowa zakładka) to jest jedyna rzecz której tu nie jestem pewny...

"hmm. czasami skrzypi w części gdzie ma znaczek czerwonej łapki. przycisk oznaczony jako "3" lata przy potrząsaniu myszką. "

Masz wadliwy model oraz przycisk "3" specjalnie ma pare mm luzu...

Różnicy zbytniej pomiędzy 9800 a 9500 nie odczujesz (ta sama struktura lasera) chyba że używasz DPI powyżej 3600... to wtedy 9800 bedzie lepszy bo jest ciagle w miare precyzyjny...
Odpowiedz
#8
miałem możliwość więc wymieniłem na model tl90. nie jest symetryczna i inaczej trzyma się w dłoni. boki wykonane są z szorstkiego plastiku. przyciski nie latają. prawy i lewy przycisk mają naklejoną gumę i mam nadzieję że nie zacznie się odklejać po paru miesiącach

po niecałych 4 latach tl90 nadal działa. jedynie co to odklejają się gumy na głównych przyciskach ale to można łatwo naprawić. wyciera się też grzbiet myszki.

a co do oznaczeń jeśli w nazwie jest "L" czyli tl90 to jest to laster
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.