• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ergonomiczna myszka 100-200 PLN
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech M510, M185, inne
  • czułość w Windows: 8/11
  • jaką masz obecnie podkładkę: czarna, śliska, dość wytarta ;)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): boczne czasami, trochę niewygodne. 
  • twój budżet: 100 - 200 PLN
  • jaki chwyt stosujesz: Palm z lekką domieszką finger (palce na 3/4, krótsze ruchy z nadgarstka)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1, czasem  1+2+2, 
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 
    18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 19mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: m510 nawet nie tak źle leży i się porusza, ale kółko (kręcenie, klik na kółku) wywołuje ból ścięgna palca środkowego, jest za ciężka i już godzinna trochę bardziej intensywna praca powoduje ból nadgarstka. Mam trochę wrażenie, że muszę cały czas lekko unosić śródręcze przy palcach. Dodatkowo ciężko bezboleśnie przeciągnąć myszkę z wciśniętym przyciskiem. I zaczyna się psuć - czasami zamiast jednokliku na kółku jet dwuklik. 
    Wydaje się też 1cm za długa, ma 12cm, ale może wynika to z wysokości (41mm). I palce zjeżdżają na prawo.M185 nawet by cokolwiek uszła - ręka dość leży, ale  stanowczo za mało precyzyjna i trochę jednak za krótka (10cm). Jakaś Dell 120x61 jest za wąska i jakoś trochę nie leży. 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? niekoniecznie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): preferuję raczej normalny wygląd, ale dla komfortu się mogę poświęcić. Najważniejsza jest dla mnie ergonomia. Dobry byłby dodatkowy tablet A4, ale budżet nie pozwala ;). Myszka miałaby go trochę zastąpić. I ogólnie do www, office. 
TIA
Odpowiedz
#2
wydaje mi się, ze potrzebujesz w takim razie myszkę bez spadu, coś o jednakowej wysokości. Do tego świetny scroll . Wybierz Roccat Kone Military lub black edition (da się go dostać ciągle w cenie ok 160 zł). Do tego będziesz miał rozbudowane sterowniki i dzięki easy-shift +, podwójne makra na tych samych przyciskach, moze Ci się przydadzą ;p
Odpowiedz
#3
Dziękuję za poradę. Czyli będzie mi pasowała do palma?
Jak pisałem, mam palma z domieszką fingera polegającą na lekkim uniesieniu okolic palców przy kostkach i kostek, przez co wciskam przyciski opuszkami, ale większość ręki leży na myszce. Nadgarstek leży na podkładce.
Przy krótkich ruchach operuję nadgarstkiem, przy korekcie jednak częściej całą ręką ze względu na wymaganą wyższą precyzję.
Dopytuję, bo w recenzjach jest jako finger/claw.
Widzę, ze ma lekkie wyprofilowanie, co lubię.
Trochę szkoda, że nie ma układu 1+3+1, ale jeśli jest wygodna, to biorę.

PS. Podkładkę, jeśli trzeba zmienię.
Odpowiedz
#4
jeżeli do tej pory grałeś na 120mm myszce to na konie będzie tak samo tyle, ze inny profil ma, więc wydaje mi się, że będzie lepiej. Bo wiesz jest też opcja że wybrałbyś coś znacznie większego bo nigdy nie wiadomo czy na takiej nie byłoby jeszcze wygodniej, jak masz jakiś sklep w pobliżu co ma wystawione myszki np ,saturn, media, rtv to idź pomacaj SS Rival
Odpowiedz
#5
Dziękuję za pomoc. w nakierunkowaniu na modele. Pozostaje wyprawa do jakiegoś sklepu. I zadowolenie z nowego nabytku, mam nadzieję.
Odpowiedz
#6
powodzenia :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.