• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HELP! w doborze MYSZKI :)
#1
jaką obecnie myszkę używasz: MX518
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600dpi
czułość w grach: mid/high
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót: ciężko powiedzieć ok. 5cm gram FINGERTIPEM
w co grasz: lol, q3a, starcraft
podkładka: Razer Destructor
przyciski: LMB, RMB i boczne
budżet: 200zł (chyba ze bedzie cos IDEALNEGO za troche wiecej :P)
chwyt: FINGERTIP
ułożenie paclów: 1+3+1 (testowałem g300s, przeszkadzaja mi przycciski na bokach myszy, a z kolei w KONE PURE jest za mało miejsca na palec serdeczny =/)
jestem praworęczny
długośc dłoni: 19cm
szerokość palca wskazującego: 2,5cm
nie chce zmienic chwytu
dpi nie ma znaczenia
nowa myszka musi byc kupiona w Polsce
uwagi - musi byc miejsce na palec serdeczny, najchetniej dobrze wykonana jak razer kone pure, najchetneij z bocznymi przyciskami

prosze o jakis help bo juz nie ogarniam :) cale zycie (od 2003 roku) grałem na złej do mojego chwytu myszy :)
Odpowiedz
#2
ee bo coś mi tu nie gra, palec serdeczny przy 1+3+1 trzymasz na prawym przycisku, to na konie powinieneś raczej się zmieścić :P na pewno masz 1+3+1?
Odpowiedz
#3
haha :) nawet na małego microsofta ładuje plaec serdeczny, ale nie na przycisk tylko na miejsce na gornej czesci obudowy czyli dokladnie za przyciskiem po jego prawej stronie i tu jest wlasnie pies pogrzebany :) ... Moze to kwestia przyzwyczajenia do mx518 :) sa jeszcze jakies inne propozycje? może bym nawet grał na Claw Gripie ale za podkładke mam na kraedzi stołu i łokiec wisi, wiec na boki claw grip ok, ale góra doł to juz słabo bo musze ruszać przedramie, a to jest dosc trudne kiedy łokiec jest ponizej linii stołu a a nadgarstek sie na nim opiera... trzeba go podnieść co generuje zbędny ruch, dlatego fingertip wiec biorac to wszystko pod uwage szukamdobrej myszy do takiej konfiguracji, biorac pod uwage ze śródręcze mam dość szerokie ( 10cm) i ładuje ten cholerny palec serdeczny na mysz :)

z góry dzieki :D
Odpowiedz
#4
czyli RMB wciskam środkowym, a nie serdecznym tak btw, a serdeczny i tak ładuje na góre myszy nie na bok - taki jestem dziwny troche :D :)
Odpowiedz
#5
już czaje :D w sumie rzadko są spotykane myszki które mająmiejsce obok ppm (np. roccat savu, ale jest małą i przy twojej dloni nie wiem czy wystarczy tego miejsca. Na mx518 masz tam go dużo i jakby na to nie patrzeć Ciężko Ci będzie znaleźć myszkę co by tyle go miała ;( Wiem, że roccat kone xtd optical ma tam takie miejsce, ale to cena znacznie wyższa i myszka rozmiarowo jak mx518. Tak sobie patrzę i być moze to CM Xornet by Ci podpasował ;D najwyżej odeślesz a dużo nie kosztuje. Przyjrzyj się http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rm-xornet/ (
Odpowiedz
#6
dzięki, na pewno zobacze. Zastanawiałem sie nad func ms-3 ale problem chyba polega tutaj na tym ze ja wlasnie paradoksalnie przy fingertipie potrzebuje szerokiej i długiej myszki ale BEZ PROFILOWANIA bo wlasnie przez to profilownie mx518 boli mnie juz dosc mocno kostka przy stawie najmniejszego palca bo wiadomo profil jest spadzisty... Najwygodniej byłoby mi grac Palmem z tego co patrze ale... nie używam przedramienia więc odpada, mimo ze wygodnie.

Kone Pure niby spoko ale jednak troche za wąska i przyciski boczne troche słabo ustawione mam wrazenie, G300s fajnie lezy ale zeby była wersja bez tych przycisków pewnie bym ja wział... co ciekawe palce mam dośc długie wiec nawet mx518 jest ok do fingertipa i miejsce na serdeczny na górze jest tylko zawsze miałem wrazenie ze jest ZA PŁASKA czyli wlasnie srodek cofnięty ku tyłowi to chyba bedzie to... no i zastanawiam sie jak wypada tutaj na przyklad a4tech V8, ostatecznie V7 ewentualnie coś innego...
Odpowiedz
#7
aha i moze ta informacja tez w czyms pomoze - posiadam razer DA, pierwsza jaka wyszła. Niby troche wygodniejsza bo nie az tak bardzo profilowana (albo wcale?) ale jak dla mnie ZA PŁASKA również tudzież za niska dlatego ten środek do tyłu chyba jest ważny bo mam wrazenie ze czasem opieram na nim śródręcze

pograłem troche na DA i tak jak w shooterach w ktore rzadko gram jest ok tak w LOLu czy SC2 gdzie kursorem sie lata po calym ekranie jest zonk. Szczegolnie kiedy puszczam kursor na dol bo koniec myszy wbija mi sie w dol dloni (nie ma tego na mx518) wiec juz zupelnie zglupiałem :) chyba musze po prostu miec krotsza ale wysoką i szeroką mysz :)
Odpowiedz
#8
to powiem tak, zaryzykuj i kup Zowie ZA11, najwyżej zwrócisz do 14 dni jak nie bedzie leżeć. Ma podniesiony tył, jest stosunkowo duża, spokojnie pod fingera Ci siądzie, do rtsów też będzie ok, dosyć szeroka, nie ma od razu przycisku na krawędzi obok PPM, więc wydaje się pasować :)
Odpowiedz
#9
to juz jakis konkret :) sprawdze na pewno... zastanawiałem sie mocno jak to jest z tym chwytem - uzywam powiedzmy fingertipa, chociaz mam watpliwosci bo mx518 i DA sa tak duze ze srodrecze czasem lezy na tej myszy i przez to ze gralem tak dlugo na tym sam nie wiem czy mi to pasuje czy nie, i czy na innej myszy grałbym fingertipem czy moze jednak palmem? innej myszy do sprawdzenia nie mam. Jedno jest pewne - gram głownie nadgarstkiem i palcami, ale z kolei czy to nie zalezy od myszy której sie uzywa i czy chwytu nie wymusza kształt myszy? :) od mx518 boli mnie kostka małego palca i teraz jest pytanie czy jest za wąska? a moze to od profilowania? mam wrazenie ze DA jest deczko wygodniejsza ale ZA DŁUGA w sumie z tego co obserwowałem... Kone Pure niby fajnie lezy w dloni ale tez jest profilowana tylko po prostu mniejsza od tych co mam, wiec glownym dyletmatem jest czy potrzebuje wiekszej myszy czy mniejszej albo po prostu bez profliowania? heh... no i teraz zeby było jeszcze ciekawiej - DA jest krotsze od od mx518, mxa moge uzywac fingertipem tak zeby nie wchodzil w łape, a DA nie wiec juz w ogole nie ogarniam :)

ZA11 przypomina mi bardzo DA i sie zastanawiam czy nie bedzie tutaj ten sam problem? :)

dzięki za chęci w poszukiwaniu rozwiązania bo juz tyle przeczytałem testów i recenzji ze za moment rozwale te co mam o sciane i kupie bezfirmówke za 5zł :)
Odpowiedz
#10
jak tak patrze na ZA11 z profila to faktycznie jest wysoka i wtedy chyba bede opieral srodrecze na myszy co mi wlasnie chyba pasuje, ale wtedy co to za chwyt jest? :)

jeszcze zauwazylem ze jak gram na tych myszach co mam to w gore i w dol gram jak fingertip, ale na boki to gorna czesc srodrecza lezy na myszy. Chyba tylko dlatego ze moge wiec moze kupie jakas w miare duza mysz pod fingertipa, byc moze profilowanie nie ma tutaj takiego znaczenia tylko te mychy co mam po prostu sa do palmgripa i sa za duze pod fingertip. Gdybym mial mniejsza mysz pewnie gralbym tylko fingertipem bez opierania srodrecza, ale to tylko teoria.... co wy o tym myslicie? :D

no dobra jeszcze jedno zauwazylem - do fpsów na mx518 jest ok co ciekawe :) ja nie wyrabiam po prostu w RTSach i MOBA :) zmienia sie troche chwyt bardziej pd fingertip i chyba tu jest problem bo wtedy nie podpieram srodreczem i na tak duzej myszy po prostu sie mecze bo tu jest zupelnie inny zakres ruchow... kupowałem te myszki pod q3 a teraz w fpsy nie gram w ogóle wiec tu jest chyba problem... gram teraz glownie w LOLa wiec chyba po prostu mniejsza mysz? teraz jest tyle roznych opcji ze czuje sie jak debil :D

jeszcze zauwazylem ze reka mnie boli jak chce uzywac mx518 jako fingertip, inaczej nie ogarniam lola ani sc2. Ta mysz jak dla mnie jest tylko do fpsów... teraz jednak pytanie czy potrzebuje mniejszej i krótszej myszki ale płaskiej czy wysokiej? :) jeszcze ten cholerny serdeczny palec który ładuje nawet na małego microsofta do laptopa, ale jak poloze go z boku tak w formie 1+2+2 to juz jest cos nie tak :) poza tym na krótkiej myszy może to byc nawet 5 punktowy CLAW i dlatego mam wrazenie ze potrzebuje myszki bez profilowania, chociaz claw zakłada chyba ruchy przedramieniem a ja gram stricte tylko nadgarstkiem wiec juz sam nie wiem co to za chwyt :)) CLAW mi pasuje, ale tylko 5 punktowy a na mx518 sie nie da wiec ciezko powiedziec czym bede gral na mniejszej myszy ale wyglada na to ze musi byc dość krótka i bez profilowania... chociaz pewnosci nie mam :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.