• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HELP! w doborze MYSZKI :)
#61
to nie takie proste - mx518 meczy moja reke. To nie jest mysz do RTSów jest za cięzkam. Mniejsze profilowanie i ogolnie nizsza waga przy zachwaniu podobnego kształtu bedzie pewnie Roccat Kone Pure, mozna ja dostac za małe pieniądze teraz. No chyba ze Zowie ZA12 jest nawet troche lzejsza, ale jak probowałem Kone w sklepiej wydawała sie ok. Chociaz to nigdy nie zastąpi testu w domu
Odpowiedz
#62
ZA jest leciutka :) - 85g. Roccat - 95g. Choć jestem pełen podziwu dla osób, które potrafią wychwycić 10g różnicy - przykładowo toż to zaledwie 2 łyżki stołowe kawy :D
Odpowiedz
#63
10 gramów w myszy to spora różnica, bardzo łatwo ją wyczuć. Idąc tym tokiem myślenia ZA to zaledwie 8.5 łyżki kawy
Odpowiedz
#64
nom, w myszce 10g to bardzo dużo
Odpowiedz
#65
tym bardziej kiedy sie jej uzywa do wielu malych szybkich ruchow... zamowilem Steelseries 9HD i Roccat Kone Pure na PMW3310, jezeli to nie bedzie dobre dla moich tendencji do fingertipa to oddam i bede bra Zowie. Mam tylko nadzieje ze podkladka podpasuje bo sie pochlastam :D
Odpowiedz
#66
Ja myślałem, że ta waga tylko może przeszkadzać low-sensowcom, gdzie po przejechaniu większości lub całej pół metrowej podkładki trzeba mysz podnieść. Też mnie to zastanowiło, bo nie miałem żadnych problemów z ultra ciężkim DeathAdderem i fingertipem przy high sensie. Obecnie jestem low-sensowcem z palm-gripem i zacząłem odczuwać różne problemy z wygodą i bólem, stąd zmiana DeathAddera i testy różnych innych myszy.

Myślę, że Roccat do fingera Ci się spodoba, ślizgacze są w nim genialne, grube i szybkie. Ja jakoś nie odczuwałem wagi Roccata (95g), z kolei DA (105g) już tak, choć ona i tak była niedopasowana do rozmiaru mojej dłoni, więc nie wiem, czy tu waga cokolwiek zmieniała.

Skoro już rozmawiamy o wadze, to w takim razie cięższe myszy są dla kogo? Jednak taki DeathAdder swoje waży, Mionix Avior 7000 również (100g), który do mnie powoli leci.
Odpowiedz
#67
ciezkie myszy spokojnie dla palm gripowcow - low sens wielka podkladka i zero podnoszenia myszy... ja juz nie ogarniam bo w zaleznosci od myszy korzystam z elemntow kazdego chwytu =/ mecze chlopakow zdjeciami na roznych myszkach :) zasadniczo konkluzja jest taka ze z jakiegos powod DA jest ciut wygodniejszy od mx518 dla mnie, nie mam pojecia dlaczego, waga prawie ta sama, szerokosc identyczna, ale ksztalt jednak troche inny i teraz pytanie dlaczego mi wygodniej? bo mniej profilowana? na pewno chce lzejsza mysz, okazuje sie ze im blizej symetrii tym lepiej wiec zdecyduje sie na cos bez profilowania tylko teraz pytanie KTORA MYSZ? duzo wskazuje jednak na Zowie ZA12... jedno jest jeszcze pewne - nie uzywam w ogole przedramienia, obojetnie co robie wszystko robi nadgasrtek i palce dlatego mysz ma byc lekka, ale co do chwytu to nie mam pojecia

tak troche marudze bo chce wziac cos co bedzie za pierwszym razem dobre, u nas w Polsce ze zwrotami do sklepu jest zawsze jakis problem... to trwa, trzeba czekac na zwrot kasy i tez nie wiadomo czy laskawcy nie napisza ze produkt uzywany i ze nie oddadza pieniedzy, a po ostatnich przebojach z roznymi sklepami w ronych branzach po prostu to pierdziele, stad tez moje watpliwosci
Odpowiedz
#68
Oj, na low sensie mysz się podnosi teoretycznie co chwilę :P, nawet na dużej podkładce.

Skoro DA jest dla Ciebie wygodny, to może model EC od Zowie Ci przypadnie do gustu? Jeszcze mniej profilu niż w DA, ale jednak jest. Jak nie, to na Zowie ZA się nie zawiedziesz na pewno ;p A nawet jeśli do dwóch tyg. się nie przyzwyczaisz, to możesz oddać i kupić inną.

Co do wagi, to ja spotkałem się z taką opinią :P
Cytat:However, in general, light mouse = FPS, heavy mouse = MOBA (e.g. Dota), RTS (e.g. Starcraft), MMO (e.g. WoW)

Może częścią winy Twojego bólu i dyskomfortu jest wysokość siedzenia, kąt przedramienia do podkładki? Przy palmie jest ten plus, że wysokość i kąt nie są już takim problemem, bo przedramię kładzie się na podkładce, a rękę na myszy, i tyle :) No ale niedopasowana mysz też sprawia dużo problemów, wiem coś o tym... A może czas wybrać konkretny chwyt i się na niego przestawić? Ja miałem ciężko, jak się przestawiałem właśnie z takiego mixa clawa i fingera na czystego palma, ale opłaciło się :)
Odpowiedz
#69
dziwna opinia, bo jak dla mnie to ciezka mysz bardziej do FPSów zeby miec stabilny AIM ale to tez zalezy od sensa zapewne bo ciezka mysza na high sens to powodzenia :) generalnie lekka mysz jak dla mnie na pewno do MOBA i RTSów, dlaczego? bo trzea wykonywac duzo duzo wiecej ruchow na minute niz przy FPSach do tego sa one czesto we wszystkich plaszczyznach, a w fpsach jednak mniej ruchu jest w pionie niz w poziomie, przynajmniej ja tak to widze.

co do chwytu to sprawa jest tego typu ze łokiec wisi mi poza stołem, podstawa nadgarstka jeze na krawedzi stolu a dlon z mysza jest na podkladce. Ruchy wszystkie wykonuje bez poruszania przedramienia czyli tylko nadgarstek i palce. Jeszcze pojade jutro do Saturna zeby sprawdzic jak mi lezy dlon na Sensei'u bo kształt jest podobny do Z czyli taka cofnieta wysoka dupa, jak nie to pierwsze co biore to jednak Kone Pure... przekonuje mnie to ze zlapalem u kumpla mysz ktora ma dokladnie takie same wymiary, taki sam praktycznie kształt i profilowanie tylko jest sporo lzejsza wiec albo Kone Pure albo ZA
Odpowiedz
#70
wiesz, są ludzie co łapy mają duże to dla nich waga myszki rzędu 120-150g nie jest duża, a jak dasz taką osobie powiedzmy z małymi dłońmi to ręka go będzie boleć jak po całodniowym fapowaniu ;D a tak bardziej na poważnie to nie ma reguł, waga myszki jest raczej indywidualną kwestią, przeważnie robi się je w okolicach 100g bo tak się przyjęło za optymalne. Do rtsów to prawda, że raczej lekkie i małe bo gra się tam głównie fingertipem a to wiadomo, że ciężka myszka bardzo by nadwyrężała nadgarstek.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.