• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mysz do 250zł
#1
  • Witam, planuję wymianę swojej myszy na coś lepszego, bardziej precyzyjnego.
    • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech x-748k (pixart)
    • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
    • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
    • czułość w Windows: 4/11
    • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak takiej opcji w sterownikach
    • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 15-16cm
    • w co grasz (podaj tytuły gier): BF3, COD, CS:GO, Insurgency, DayZ mod
    • jaką masz obecnie podkładkę: A4tech x7-200mp
    • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): dwa podstawowe, klik scrollem, dwa lewe boczne
    • twój budżet: 250zł
    • jaki chwyt stosujesz: fingertip grip
    • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
    • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
    • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5cm
    • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
    • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
    • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej nie
    • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: kształt, jest trochę jakby za wysoka
    • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
    • uwagi (np. co do wyglądu myszki): kolor czarny
  • Myślełem nad Steelseries Rival, ale z tego, co widzę, to jest to raczej większa mysz bardziej dla chwytu palmgrip. W chwili obecnej bardziej jestem nastawiony na Zowie FK1. Zauważyłem, że są co najmniej dwie wersje tej myszy - żółte logo i scroll i białe inne logo i biały scroll. Czy te wersje różnią się czymś oprócz kolorów?
Odpowiedz
#2
wersja fk1 z białym jest nowsza, a tak to to samo. Imo to powinieneś wybrać Zowie ZA13, skoro grasz fingerem to lepiej brać coś mniejszego niż takie klocki ;p FK1 jest bardziej pod claw/palma pdo fingera to imo tak średniawo.
Odpowiedz
#3
Mam jeszcze jakąś starą myszkę, która ma długość 125mm i jest za mała. Raczej wymusza wtedy trzymanie clawem. ZA13 ma długość 120mm, więc raczej odpada.
Coś czytałem, że nowsza wersja FK1 z białym scrollem ma bardziej miękkie klawisze, przez co czuć mniejszy lag, ale to jest wypowiedź jednej osoby, więc nie mam żadnego potwierdzenia tej tezy.
Odpowiedz
#4
niestety nie mamy białej wersji wiec nie wiem czy rzeczywiście :( znając jednak zowie to myślę, że jest duża szansa, ze poprawili tam te rzeczy. To skoro wolisz jednak większe i niższe to taki FK1 powinien być idealny ;)
Odpowiedz
#5
Jakąś godzinę temu odpakowałem Zowie FK1. Pierwsze wrażenie dobre. Mysz jest niższa od mojego A4Techa i przez to sprawia wrażenie mniejszej w trzymaniu. Grałem kilka minut i myślałem, że będę potrzebował trochę czasu, żeby przestawić się na inną mysz, ale grało mi się bardzo dobrze. Na razie nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo używam ją krótki czas.
Mogę natomiast coś powiedzieć o klawiszach. Czytałem -o czym wcześniej wspominałem- że w nowej wersji FK1 (z białym logo, którą posiadam) klawisze są bardziej miękkie. Niestety nie mam porównania z FK1 z żółtym logo, ale mogę powiedzieć, że klawisze chodzą lekko i głośnością są podobne do A4Techa (czytałem, że są bardzo głośne - w moim przypadku określiłbym je jako średnio głośne). Nie ma też tego efektu, o którym mowa w Waszej recenzji - "plastik samych przycisków jest dosyć miękki, przez co najpierw lekko się on ugina, a dopiero potem następuje aktywacja przełącznika".

Ogólnie jak na razie jestem zadowolony.
Odpowiedz
#6
mieli zamienić na takie jak w ZA, czyli jest szansa, ze to zrobili :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.