• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saitek Mad Catz v3 [3090 Optyczny]
#1
Witam mam tą mysz od 4 miesięcy i chcę się podzielić moimi spostrzeżeniami...
Mysz jest jedynym egzemplarzem z serii RAT która posiada sensor optyczny 3090 [przedtem miała ubogą wersję philipsa znanego z "Z-axis issue"]...
Jak za 150 zł to muszę przyznać że jakość wykonania mojego rat'a stoi na przyzwoitym poziomie ponieważ po kupnie po raz pierwszy nie dopatrzyłem się żadnych problemów jak miało to miejsce przy innych produktach a4techa... razera czy też samej zowie fk...
Dwa główne przyciski są miękkie lecz można wyczuć kiedy już je aktywujemy... wydają przyjemny odgłos kliknięcia oraz wielogodzinna gra nie powoduje bólu palców... Scroll jest jednym z lepszych... Dobrze akcentuje każdy krok nie posiada "skippingu" i luzu co jest denerwujące np w starszych seriach zowie fk1...
Chodzi dosyć lekko a przycisk pod nim jest miękki ale nie da się go przypadkowo wcisnąć...Nie lata na boki... stoi w miejscu... Dwa przyciski po bokach wydają się ok lecz sprawiają wrażenie chińskich podróbek ... W oprogramowaniu znajdziemy wyłącznie to co potrzebujemy... Jeśli chcemy jakieś zaawansowane makra z opóźnieniami to radze sobie odpuścić tą mysz... Na pudełku ani w manualu nie doszukamy sie informacji o wydłużeniu sobie myszki... Tylną część możemy przesunąć do tyłu odkrecając 2 śrubki i ciągnąc po "zębach" [wgłębieniach specjalnie do tego stworzonych by ustawić odległość oraz by się nic nie ruszało]... Niestety równowaga myszki jest wtedy zachwiana i odrobina przesunięcia tyłu skutkuje podnoszeniem myszki jeśli położymy rękę na tyle myszy... Co do samego sensora to jest wybredny na różne powierzchnie czasem nawet na dobrych podkładkach z jednolitym kolorem zdarza się mu zczytywać tylko ruch y lub x albo trząść się nieustannie... Pooling rate myszy jest niestabilny... oscyluje na poziomie 900hz a często zdarza się że pojawi się 1444hz itd... Nie jest to wina mojego portu USB ponieważ inne gryzonie trzymają stabilne 1000hz... Jeśli chce ktoś budżetową mysz do grania to nie kupujcie rata trójki...
Odpowiedz
#2
czyli w skrócie, do póki sensor jest nam obojętny to wypada całkiem dobrze ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.