• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do różnych gier (+/- 200zł) SS, Asus?
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Lua
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000 DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Wysoka
  • czułość w Windows: Wysoka
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 2000 DPI
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie mierzyłem ;]
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CoD: BO, HoTS, SCII, L4D2 i inne.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Biurko :P Ale chyba kupię pod nową mysz podkładkę QcK
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): W obecnej myszy nie mam, ale fajnie jakby były
  • twój budżet: +/- 200 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Finger
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19,5 Cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego : jakieś... 1,7cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Mogę zmienić
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Owszem, chciałbym powyżej 3000 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Zepsuł mi sie scroll, ale to podobno częste w roccatach ;] 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Fajnie jakby była cała czarna, oby nie biała! 
A więc tak jak wyżej, szukam myszy do gier za około 200 zł, najlepiej optyka, myślałem nad SS Rival i Asus Strix Claw, ale nie wiem która z nich będzie lepsza, więc zasięgnę opinii osób, które znają się nieco bardziej niż ja. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Podkładka jaką kupię to pewnie SS QcK. Nie chciałbym takiej zupełnie komfortowej myszy, raczej wygodną, ale zapewniającą kontrolę i szybkość. Z góry dziękuje za odpowiedzi
Odpowiedz
#2
Cytat:Zepsuł mi sie scroll, ale to podobno częste w roccatach ;]
Odnosiło się to do pierwszego modelu myszy roccata z 2007 roku, gdzie zastosowano rolkę 3D (albo 4D, nie pamiętam jaka to która, miała 3 przyciski pod kółkiem) niezbyt wysokiej klasy, w roccacie lua podobnie jak we wszystkich nowszych roccatach są montowane scrolle alpsa, uznawane za najlepsze na rynku, więc albo miałeś wadliwy egzemplarz albo musiałeś się starać go zepsuć :P
Cytat:czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Owszem, chciałbym powyżej 3000
Jakiś konkretny powód potrzeby tak wysokich wartości dpi? Większość nowych sensorów, zwłaszcza na szmacianych podkładkach jak qck radzi sobie dobrze do 2000 dpi (stare, jak choćby ten w lua zwykle gdzieś do 1000), oczywiście ciężko jest znaleźć mysz powyżej 200 zł nie posiadającej więcej niż 3k dpi.
Lua jest malutka i waży gdzieś w okolicach 70 gramów, więc bałbym się, że rival może wydawać się za wielki (jest to raczej palm gripowa mysz nawet dla osób z dużymii dłońmi), więc dobrze byłoby pójść do sklepu, poszukać go i przymierzyć, natomiast asus strix claw przy swoich 110 gramach może wydawać się bardzo ciężki.
Stawiałbym na zowie ZA11 i rivala po przymiarce w sklepie.
Odpowiedz
#3
za bym sugerował zowie za12, bo rival pod 1+3+1 tak słabo się nadaje, bo nie ma gdzie trzymać palca środkowego (w sumie lua też średnio wygodna). Tak samo claw, tam to już w ogóle będziesz przypadkiem aktywował sobie przyciski...
Odpowiedz
#4
Jeżeli chodzi o DPI to miałem wcześniej Logitecha G9 i zawsze ustawioną na nim czułość 3200, w windowsie przy Lui na 2000DPI i ustawieniach w panelu sterowania szybkości kursora na maximum, nieco mi tej szybkości czasami brakuje :P może dlatego że korzystam z 3 ekranów. W grach można kursor przyspieszyć więc myślę że tam może wystarczyć 2000 dla lepszej jakości, w windowsie nie potrzebuje szczególnie wiernego odwzorowania ruchu tylko szybkości ;] Myślałem nad Zowie, ale troche odstrasza mnie brak jakiegoś programu do niej... Jeżeli chodzi o wagę myszy to G9 używałem wyważoną na jakieś 140 gram, teraz po przesiadce z Roccata mogłoby to być za dużo, ale myśle że 110 jeszcze jest ok. Chwyt myszy 1+3+1 wymusza na mnie to że Lua jest za mała na 1+2+2 więc środkowy palec trzymam ciągle na scrollu a serdeczny na przycisku, aczkolwiek rzeczywiście nie jest to zbyt wygodne na niej... Nigdy też nie korzystałem z wysokiej myszy, więc nie mam doswiadczenia w trzymaniu czegoś większego niż G9... Dziekuję za dotychczasową pomoc ;) A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Logitecha G402? Jaka jest w praktyce ergonomia tej myszy? Czy może warto np dorzucić pare złotych i kupić np Corsair Gaming Sabre Optical?
Odpowiedz
#5
W corsair sabre optical nie podoba mi się zakończenie dolnej krawędzi po obu bokach myszy, nie dają możliwości trzymania końców palców na podkładce, co często wspomaga kontrolę w grach. Zasadniczo mysz ma dobry sensor, ale firma corsair nie zdobyła jak dotąd uznania na rynku myszek i bałbym się, że ma to uzasadnienie, właśnie w niezbyt wygodnym kształcie, jakości bądź samej kalibracji sensora i innych podzespołów, nie widziałem jak dotąd wiarygodnych testów tej myszy więc na twoim miejscu bym nie ryzykował. G402 jest dość wygodna, choć na pewno ma słabszy sensor od tego w zowie i rivalu.
Odpowiedz
#6
No dobra, to padło na Rivala i może dołożę do lepszej podkładki niż QcK :D dziękuje za pomoc ;)
Odpowiedz
#7
Mistrzu, jeżeli cię to interesuje to Mam rivala na sprzedaż. Kupiony 3 dni temu stan zaplombowany cały, dosłownie nowy z x-komu.

Tutaj link do mojego ogłoszenia :)
http://olx.pl/oferta/steelseries-rival-n...bLRKN.html
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.