• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz głównie do CS GO (do 300zł)
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Razer Deathadder 3.5G

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
450

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska; 1,77 sensitivity w CS GO.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
100%, czułość reguluję raczej w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
52

w co grasz (podaj tytuły gier):
CS GO, BF4, HoTS, SC2.

jaką masz obecnie podkładkę:
Zowie G-SR.

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
Kiedyś używałem, jednak jeden boczny przycisk wcisnął się i "lata" luźno, wcisnąć się da, jednak ciężko przy takim luźnym przycisku i półwciśniętym do środka nazwać to komfortowym używaniem przycisku.

twój budżet:
Do 300zł.

jaki chwyt stosujesz:
Palm grip.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2 i raczej się to nie zmieni po wieloletnich przyzwyczajeniach przy DA.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Prawo.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru jaką macie w poradniku przy doborze myszki])

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
W sumie wolałbym 400, choć nie ma to większego znaczenia.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Mam wrażenie, że przyciski mają za głęboki skok, przez co przy bardzo szybkim oddawaniu strzałów, np. pistoletem, tracę rytm, przez co niektóre strzały są o wiele wolniejsze.

Fajnie byłoby, gdyby kształt był odrobinę bardziej wygodny i "pełny" przy palm gripie.

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Tak.

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Jeszcze na koniec się trochę rozpiszę. Dlaczego chcę zmienić myszkę? Walczę z tymi myślami już od roku, od kiedy zacząłem grać więcej w CS. Przecież DA to bardzo dobra mysz, mam ją od wieelu wielu lat i miło wspominam granie na niej. Niestety dopiero po intensywnym graniu na low sensie wychodzą wady (choć pewnie to sprawa bardzo indywidualna).

O co chodzi? Głównie o straszny dyskomfort, ból w zgięciu nadgarstka po zewnętrznej stronie dłoni przy intensywnym graniu. Ból niestety zostaje, nasila się przy robieniu pompek lub po prostu gdy się oprę o coś ciężarem ciała.

Podejrzewam, że chodzi o kształt, który nie do końca odpowiada mojej dość maławej dłoni. W dodatku mam wrażenie podczas gry, że mam tak jakby lukę na dole nadgarstka, w sensie punkt oparcia, nawet przy palmie, jest tak jakby zbyt wysoko, mam wrażenie jakbym się opierał tuż pod zgięciem palców albo nawet samymi zgięciami, przez co tył dłoni musi bardziej obejmować boki, co z kolei prowadzi do podwyższenia się dłoni, powstania luki mniej więcej tam, gdzie jest logo Razera i co za tym idzie dyskomfort przy kontrolowaniu myszki. Także albo najwyższy punkt jest za daleko (w stronę przycisków głównych), albo moja dłoń jest za mała, albo po prostu mysz jest zbyt wysoka, lub ogólnie zbyt duża, albo jest zbyt nachylona w prawo. No i przez ten kształt wydaje mi się są te bóle. Wiem, że palm grip to nie do końca objęcie myszki całą dłonią, jednak chodzi o punkt oparcia u góry, który jest zbyt daleko i o to, jak dłoń mi się źle na niej układa, bo muszę mocniej obejmować boki i w dłoni od wewn. strony robi się luka - no i co za tym idzie dyskomfort i wrażenie słabej kontroli.
Po prostu nie czuję tej myszki zbyt dobrze. Nie ma tego "o tak, to jest to" przy przyłożeniu ręki do myszki. Jakbym miał możliwość "przymiarki" w sklepie, to od razu przeszedłbym do kolejnej myszki.

Szkoda mi się trochę rozstawać z nią i wydawać kolejne 200-300zł na mysz, ale jak to ma poprawić komfort i osiągi w grach, to jestem w stanie wydać te kilka stówek i mieć spokój.

A jak wygląda sprawa sensora, czy coś się może zmienić na plus przy poleconych przez Was myszach? DA to dość stara kontrukcja, nie pamiętam co tam siedzi, chyba Avago 3888.

Mam nadzieję, że jasno opisałem swój problem z myszką i że dotrwaliście z czytaniem do końca :P Jednak rozumiecie sami - zmiana myszki z górnej półki na inną z górnej półki nie jest taka łatwa ze względu na koszty - nie mogę sobie pozwolić na kupowanie w ciemno kilku sztuk. Dlatego liczę na Waszą pomoc i będę bardzo wdzięczny, jeśli takową otrzymam :) Już podkładkę mi poleciliście i jestem mega zadowolony, dzięki! :)
Odpowiedz
#2
w sumie te bule możesz mieć od zbyt wygiętego nadgarstka, w dzisiejszych czasach pamiętaj, ze po kupnie myszki przez internet możesz ją bez problemu zwrócić do 14 dni i oddadzą Ci pieniądze lub zamienić, więc możesz zmierzyć:) Do tego DA sie rozwidla z przodu a to przy małej dłoni też moze powodować spory dyskomfort. Ogólnie masz za dużą myszką do takiej dłoni :P

Wydaje mi się, ze będzie Ci pasować Roccat Kone Pure military (jest jeszcze po 160 zł w procpu na promocji) przeważnie osoby o małych dłoniach bardzo sobie go chwalą.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odp.

Cena (w promocji), materiały (ponoć wytrzymałe) oraz świetne sterowniki bardzo zachęcają. Pytanie tylko - czy do palma się nada? Długościowo widzę idealnie, myszka ma 12cm długości, a moja odległość od czubka palca do zgięcia kciuka 11.5cm - wg. Waszego poradnika idealnie.
Trochę się obawiam tego wcięcia na kciuk, czy aby na pewno się dopasuje.
Szkoda tylko, że poza promocją jest ta najbardziej normalna wersja kolorystyczna. Pustynny i zgniła zieleń do mnie nie przemawia... No ale to jak z gitarami - gitara ma brzmieć, a nie wyglądać ładnie - tak też z myszami - myszka ma być wygodna i sprawna.

Myślę, że wezmę ją, ale chętnie wysłucham jeszcze jakichś propozycji :)
Odpowiedz
#4
Wystarczy pójść do czegoś w rodzaju saturna bądź rtv euro agd i poszukać jednej myszy z serii kone pure, aktualnie są one w ofercie bardzo wielu sklepów i można łatwo przymierzyć. Wszystkie myszy z serii kone pure mają identyczny kształt i rozmiar, różnią się sensorem.
Odpowiedz
#5
ewentualnie mógłbyś spróbować jeszcze Zowie EC2-A, taki mniejszy DA bez rozszerzonego przodu :P
Odpowiedz
#6
A Zowie ZA13? Widzę mysz podobna do tego Roccata, nie licząc tego, że ta pierwsza nie jest profilowana. Obie mają najwyższy punkt myszy bardziej z tyłu, co by mi raczej odpowiadało. No i Zowie ma miękki kabel, Roccat ma w oplocie i czasami takie kable sprawiają problemy przy machaniu myszą na low sensie.

No ale tak dobra promocja może się nie powtórzyć, Zowie z kolei kosztuje 250 - różnica 90zł, dość sporawo. Na 80% biorę Roccata.
Odpowiedz
#7
Hya nie wymienił ZA13, gdyż właśnie ten cofnięty tył powoduje, że dłoń może się odchylać, a po 1 poście, wynika, że chcesz tego uniknąć.
Odpowiedz
#8
Chodziło mi o to, że jeśli główne podparcie dłoni mam za daleko, w okolicy zgięć podstawy palców, a nie pod nimi, to wtedy łapię "mocniej" boki myszki, co właśnie skutkuje tym odchylaniem dłoni ku górze.

Roccat to chyba coś pomiędzy ZA, gdzie jest mocno cofnięty najwyższy punkt myszy, a Deathadderem, który jest długi i najwyższy pkt. ma na środku, ale tylny profil myszy nie jest tak "ścięty".

Zobaczymy, mysz już do mnie jedzie, jutro powinna przyjść. Dzięki za pomoc, dam znać, jak już będzie w boju :)
Odpowiedz
#9
Mysz przyszła, od razu na pierwszy ogień poszedł DM w CS GO. Może zacznę od wad, a właściwie jest tylko jedna - prawa boczna ścianka jest taka sobie - ciężko jakoś ułożyć wygodnie mały palec - oparcie małego palca wrzyna, co zmusza do trzymania go bardziej jak przy clawie, bo jak chcę "przytulić" go do bocznej ścianki, to powoduje to dyskomfort przez to wrzynanie. Mowa oczywiście o 1+2+2 i palmie. No i tak co chwilę podczas gry go poprawiałem, co mnie niestety dekoncentrowało...

Zalety? Przede wszystkim zaskoczył mnie sensor i jego feeling. A może to przez konkretne ślizgacze w połączeniu z wyważeniem? A może i to, i to? W każdym razie celowanie oraz szybkie rozglądanie na boki na pewno było o wiele lepsze niż w DA. Również kontrola przy wolniejszych ruchach była na plus w stosunku do DA - przy "śledzeniu" ruchomego przeciwnika celownikiem podczas strzałów z pistoletu, jak i przy full auto, gdy przeciwnik podążał z prawej do lewej lub na odwrót.

Przyciski, przyciski i jeszcze raz przyciski - bardzo sprężyste o niskim skoku, oddawanie pojedynczych strzałów to czysta przyjemność.

No i się tak w sumie zastanawiam, nie daje mi to spokoju, czy jednak Zowie ZA13 nie okazałby się wygodniejszy - jest symetryczny i ma bardziej zaokrąglone boki.
Odpowiedz
#10
to EC2-A jest bardziej jak Military ale z mocniej zaokrąglonymi bokami bardziej ;) W czasach jak można sobie odsyłać, to świetna sprawa, bo nie kupuje się już więcej kota w worku :) W sumie za13, no inny kształ niż kone, ale zaokrąglony jest świetnie więc skoro to prawy bok Ci tak przeszkadzał to jest szansa, że i EC2-A i ZA13 byłyby lepsze.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.