• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór słuchawek, rzecz jasna w tym dziale
#1
Ahoj, witam!

Potrzebuję dobrać jakieś słuchaweczki, bo po 10 wiadomo wypłata. Chcę zgarnąć jakieś do 250 zł. Z poczatku chciałem słuchawki i mikrofon osobno, ale bardzo dużo osób mówi, że do tej kwoty to bez sensu i lepiej brać Superlux HMC631. 
Czy to prawda?

Są takie świetne, jak wszyscy się nad nimi rozpływają?

Jeżeli nie, to proszę o jakieś inne porady :)


Pozdrowionka

PS. Aktualnie Tracer Teemo, gram na lapku na ingetrze dźwiękowej, niedługo komputer z dedykowaną dźwiękówką.
Odpowiedz
#2
Hej,
To jest tak, że pod samo granie (zakładając, że głównie pod CS'a) to wystarczy wziąć coś co dobrze separuje dźwięki i ma dużą scenę a jakości tych dźwięków jest raczej nieistotna. Stąd z zamknięte HMC631 mają tą przewagę, ze poza całkiem duża sceną (jak na zamknięte) dobrze separuje i do tego nadają sie do słuchania muzyki czego wiele stricte gamingowych nie robi.

Do 250 zł szukajac zamkniętych to po prostu pod katem cena/jakość dźwięku/gry te HMC631 nie mają zbytnio konkurencji na tą chwilę. Jeżeli nie chcesz zamkniętych to równie dobrze możesz wybrać np. takstar Hi2050 lub HD668B o ile w 90% szukasz czegoś pod gry :P no i zakładając, że szukamy już pod dedykowaną kartę ;)

Jak bardzo CI zależy na pozycjonowaniu i szukasz czegoś w 100%pod CSa to możesz zacząć odkładać na słuchawki z real 5.1 np. Roccat Kave 5.1 analog to skok w postrzeganiu kierunków w stosunku do nawet bardzo drogich stereo jest przynajmniej na poziomie 30%, ale ceny tych słuchawek są jednak znacznie wyższe i do muzyki bym ich nie polecał.

Także to nie jest tak, że jak słuchawki są gamingowe to się nie nadają do niczego, po prostu poza grami rzadko kiedy mogą konkurować z tymi muzycznymi a te w wielu przypadkach lepiej obrazują scenę przez co i w grach może być lepiej.
Odpowiedz
#3
Co do tego, że słuchawki gamingowe często nie nadają się do muzyki to wiem, a że muzyki słucham bardzo dużo to tym bardziej owe HMCki przemawiają do mnie.

W CSa coś gram, ale w inne gierki również sporo. Zmiana na słuchawki powyżej 250 zł dopiero po nowym roku - trzeba odłożyć większą kwotę na nowego blaszaka :)

Czyli mówisz, że HMC najlepsze tak?

A tak z drugiej ręki - widziałeś je na oczy? Dużo osób ma bardzo rozbieżne opinie co do kwestii wizualnej słuchawek i jestem ciekaw jak podobają się tobie.
Odpowiedz
#4
przecież je testowaliśmy ;) http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ux-hmc631/

tak imo to średnio wyglądają :P
Odpowiedz
#5
Dleikatnie mówiąc średnio, mi totalnie nie siadły...
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.