• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone Pure Military - uciekający kursor
#1
Witam, 
ostatnio (kilka dni temu) kupiłem sobie wyżej wymienioną myszkę, do tego posiadam podkładkę steel series qck (czarna, używam jej już 3 albo 4 rok) ogólnie staram się o nią dbać jednak dosyć łatwo się brudzi (czyszczę ją wilgotną ściereczką). Z samej myszki jestem bardzo zadowolony jednak czasami (bardzo rzadko) i zaobserwowałem to tylko gdy nie grałem kursor mi uciekał (bardzo powoli na nieznaczną odległość) i zastanawiam się co może być problemem? Podkładką, myszka, a może ustawienia (nie miałem czasu pobawić się ustawieniami i dopasować pod siebie, na razie zmieniłem tylko dpi na 1600)?

Nie wiem czy w dobrym miejscu stworzyłem temat, wydawało mi się to najodpowiedniejsze, jak coś to proszę o przeniesienie.
Odpowiedz
#2
zobacz czy to sie dzieje w takiej sytuacji:

Dla niektórych osób sensor PMW3310 może mieć pewną wadę - otóż gdy podniesiemy myszkę na pewną wysokość i szybko opuścimy ją po skosie, robiąc przy tym gwałtowny ruch wraz z przesunięciem myszki na podkładce, to kursor może "ześwirować".
Innymi słowy - jeżeli od razu nie położymy myszki na podkładce, tylko na wysokości ~1-2mm przesuwanym ją w powietrzu i dopiero po chwili kładziemy to wtedy kursor potrafi "się zgubić". Stopień tego zjawiska zależy od kalibracji sensora i nie zawsze jest to zauważalne, przynajmnije nie podczas grania.

inna opcja to moze qck już nazbierał brudu ;p
Odpowiedz
#3
Czytałem przed kupnem o tej wadzie i sprawdzałem kilkakrotnie (już po kupnie) i nie potrafię doprowadzić (lub zauważyć) tej wady więc to raczej odpada, ale przyczyną chyba rzeczywiście jest qck, problem występuje tylko na pewnym obszarze podkładki (prawy dolny róg) i jest tam zawsze mimo iż podkładka tam wygląda na czystą.

Chyba trzeba kupić coś innego, dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
#4
Wymieniłem podkładkę na Taito, i problem nadal występuje. Czasami pojawia się bardzo lekkie przesuniecie kursora do góry i w lewo jednocześnie (nie zauważyłem podczas grania), przyglądałem się czy nie ma czegoś przy sensorze (nic nie widzę) i zastanawiam się w czym może być problem.?Problem występuje tylko wtedy gdy trzymam rękę na myszce, ale nie wykonuję żadnego ruchu chyba że jednak robię jakiś minimalny ruch którego nie jestem świadomy (myszka jest znacznie bardziej "czuła" niż te które miałem do tej pory)? Pobawiłem się już trochę ustawieniami dopasowałem trochę do siebie, ale w związku z tym ciągle je zmieniam zastanawiając się czy to nie problem jakichś ustawień?
Odpowiedz
#5
dziwne to ;/ być może to prostu wina myszki trafiła Ci się z jakąś wadą w sensorze, albo na soczewce w środku jest jakiś brudek ;p
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.