• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciężki orzech do zgryzienia - 60 funtów / 350 zł do gier ale uniwersalne.
#1
  • jakie obecnie używasz? jakiegoś badziewia
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej? - sound blaster ZS Gold albo coś takiego bo intergra uwalona.
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) - 70% gry, 20% muzyka 10% film
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? - od klasyki ,  filmowe , otsy, rap, po techno , dupstep
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 60 funtów  około 350 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? dźwięk ale komfort też ważny
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? większa scena
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): najlepiej by  zakrywały całe ucho   a nie na nie naciskały.
    Zastanawiam się nad : Superlux HMC631 , Kingston HyperX Cloud / II, Sennheiser PC330 GAME, QPAD QH-90, Superlux HD668b.Mikrofon nie jest konieczny ale  dobry byłby z zawsze można jakiś doczepiany. Co do słuchawek jeszcze to lubię basy ale nie by zagłuszały  totalnie wszystko , pozycjonowanie jest bardzo ważne.  Co do barw nie znam się na tym nawet jak to czytam , nie chcę by dźwięk był  sztuczny bez życia.
Odpowiedz
#2
karta chyba ujdzie, ale skoro słuchasz wszystkiego i ma to być do gier głównie to pomyśl nad półotwartymi takstarami hi2050, wydaje mi się, ze lepiej Ci to podpasuje niż te ww. chociaż bas nie jest mocny to jest dobrze kontrolowany, szybki, wystarczający do większości gatunków. W dubstepie pewnie trochę go będzie brakować, no ale coś za coś ;) Do tego są super wygodne.
Jeżeli jednak mają być zamknięte to HMC631 najbardziej z tego pasuje, ale też specjalnie nie są zbyt basowe . Na qh-90/hyperx głównie basy grają, czuję, ze będzie zbyt zamulony z tym SB, 668b to bardzo jasne słuchawki prawie bez basów.
Odpowiedz
#3
Dzięki Hya za szybką odpowiedż , oczywiście nie muszą być to koniecznie te które podałem. :)

hi2050 na morele piszę że są zamknięte , martwi mnie jedynie wielkość membrany 5.3 , ja mam uchot 5.5 i lekko odstają .
Odpowiedz
#4
Średnica membrany to wielkość przetwornika, a nie rozmiar nausznic.
Na forum.mp3store.pl podali takie wymiary:
wymiary (wewnętrzne): 7 cm x 4.5 cm x 2cm
Odpowiedz
#5
(08-31-2015, 01:42 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Średnica membrany to wielkość przetwornika, a nie rozmiar nausznic.
Na forum.mp3store.pl podali takie wymiary:
wymiary (wewnętrzne): 7 cm x 4.5 cm x 2cm

Mój błąd . Więc albo HMC631 albo Hi2050 a jak z brzmieniem w jednych i drugich ? porównywalne są czy któreś się wyróżniają ?
Odpowiedz
#6
hi2050 mają mniej trochę basu ale za to większą scenę i lepszą wygodę, są imo trochę jaśniejsze. Do tego są dużo tańsze więc w razie czego jest mniejsze ryzyko :P
Odpowiedz
#7
Dzięki wielkie w takim razie , zastanowię się jeszcze i poczytam o nich ;) Tak czy owak żałować zakupu nie powinienem a to najważniejsze :D

A wielkość sceny między nimi jest jakaś duża ? Z tego co wyczytałem hi2050 mają średnie pozycjonowanie a mi na pozycjonowaniu zależy bo skupiam się na fpsach .
Odpowiedz
#8
nie gorsze niż hmc631 mają ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.