• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uniwersalna myszka do 100zł
#1
Witam serdecznie ;)
nadszedł czas żeby kupić jakąś w miarę sensowna myszkę. obecna jest strasznie nie wygodna... wg mnie jest za mała. Jeśli jest możliwość chętnie kupię myszkę bezprzewodową, z racji że w gry prawie w ogóle nie gram. A do codziennego użytku bezprzewodowa chyba się nada;) no chyba że w tej cenie nie ma nic sensownego to nie obrazę się jak będzie miała ogonek.
to chyba tyle..

jaką obecnie myszkę używasz: logitech m90
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: ?
czułości w grach: średnia?
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki: brak
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: ?
w co grasz: głownie przeglądanie neta, gry przeglądarkowe, heroes III, dune 2000 :D
jaką masz obecnie podkładkę: a4tech x7 - 500
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): gdybym miał boczne i dałoby sie coś z nimi sensownego zrobić, to tak
twój budżet: 100zł, (ale jak jest możliwość taniej to chętnie)
jaki chwyt stosujesz: CLAW GRIP
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 21,5cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? 20mm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: wydaję mi się że wygodniejszy dla mnie byłby palm grip
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: rozmiar na większy
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
#2
Przy tak dużej dłoni to ewidentnie powinieneś mieć większą myszkę, no wiec w tej kwocie warto rozważyć a4techa xl750bh an avago 9500 (dostępne np. z allegro). Jednak na twoim miejscu mocno rozważyłbym dołożenie do swojego budżetu ok 20zł. i zakup czegoś lepszego i lepiej wyglądającego, a do tego o trochę wygodniejszym profilu, czyli CM Storm Alcor za 120zł.
#3
A czy zwiększając budżet do 140 zł znalazło by się coś jeszcze? Może coś bebezprzewodowego? W gry nie gram, na super działaniu mi nie zależy, a kabel denerwuje... no chyba że w tej cenie nie ma sensownego, to na siłę nie bede się pchać ;)
#4
problemem z bezprzewodowymi jest taki, że konkretne modele zaczynają się dopiero w okolicach 200-250zł wszystkie myszki poniżej tej kwoty mają gorsze sensory, dużą awaryjność, są przeważnie nieergonomiczne. Tym bardziej, że za ok 20zł z przesyłką możesz zamówić sobie mouse bungee z aliexpress lub ebaya http://www.aliexpress.com/item/Flexible-...42441.html który skutecznie niweluje bolączkę związaną z kablem od myszki ^^ . Do 140zł masz jeszcze revoltec fightmouse elite lub Gigabyte M6980X takie już typowe pod palma. Niemniej wydaje mi się, że tak jak kolega już pisał, Alcor powinien Ci dobrze przypasować. Akurat Alcor + mouse bungee da Ci 140zł czyli więcej niż każda bezprzewodowa :)
#5
Dzięki za odpowiedź ;) pewnie Zamówie tego CM.aktualnie jadę do media Markt, to może będzie coś fajnego do pomacania. Dam znać czy coś mi przypadało dr kształtem
#6
tak jest zawsze najlepiej, także czekamy :)
#7
Więc tak, z tego co było dostępne w media to najlepiej pasowała g602 od logitecha (Ale wg mnie mogła by być ciut dłuższa, ogólnie dobrze leżała w dłoni). Potem Cii jeszcze odpowiadało AlAleleuż mniej to logitech performance mx, a4tech xl-755bk, logitech g502, tracer vanquish.
Wydaje mi się za każdą myszką była zbyt niska... Ale też jakoś super długo ich nie macalem. Myszki wybrane tylko i wyłącznie pod względem rozmiaru i dopasowania. W ogóle nie zwracałem uwagi na cenę, jakość, parametry. Powiedzmy że zwiększając jeszcze trochę budżet da się znaleźć Jeszce jakiś model?
#8
no więc zawsze możesz zainwestować w taką g602 ;) wtedy masz wszystko to co chciałeś i gryzonia na lata ;) Problem jest taki, że g602 jest jedną z większych myszek i ciężko znaleźć dłuższą i wyższą. Z tych tańszych masz g402 (kształt jak w g502, ale lżejsza) ok 200zł, mógłbyś jeszcze spróbować SS Rival ok 200zł dosyć długa myszka, więc powinno też być Ci całkiem wygodnie.
#9
Wiadomo że mógłbym zainwestować w g602 :D tylko gdybym ja wykorzystał jej potencjał to jeszcze ma to sens. Ale jak ja w ogóle nie gram...

A możecie polecić jakieś starsze modele myszek? Może coś ciekawego na allegro bym znalazł ;)
#10
na allegro masz jeszcze za 99złużywanego logitecha g400 na 12 miesięcznej gwarancji, myślę, że w twoim przypadku warto brać :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.