• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka za 300 zł, podkładka za 150 zł dla gracza o dużych dłoniach!
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4TECH X7-748K
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: 5/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok. 45 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):CS:GO w innych tytułach myszka nie ma dla mnie zbytniego znaczenia
  • jaką masz obecnie podkładkę:A4TECH X7-500MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam przycisków bocznych (obu)
  • twój budżet: max. 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: połączenie palm gripa z finger tipem, lecz wydaje mi się, że najwygodniejszym chwytem byłby dla mnie palm lecz z powodu wielkości mojej łapy zostaje mi tylko owe połączenie.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo ręczny 
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1.8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: gdyby się dało to na palm grip.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:Nie, chciałbym pozostać w niskich zakresach dpi.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:wielkość, chciałbym żeby była dopasowana do mojej dłoni.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Preferowałbym zakup w Polsce, aczkolwiek jeśli natrafi się myszka idealna to czemu nie, można spróbować i zza granicy :)
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):z tego co wiem myszki do CS:GO są symetryczne więc byłoby miło gdyby i moja była.
  • PODKŁADKA


    • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) ^ jak wyżej
    • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?A4 TECH X7-500MP, chciałbym aby ruchy były swobodniejsze i z większą kontrolą/precyzją
    • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): myślę, że hybryda/ materiał byłaby dobrym wyborem
    • jaki rozmiar by Cię interesował:jak największy (low-sens)
    • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:Wolałbym żeby za tą cenę inwestycja była bardziej trwalsza
    • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:średnio szybka, lecz jestem otwarty na propozycje
    • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? taka sama odpowiedź jak przy ^ myszce :)
    • maksymalna cena za podkładkę? 150 zł
    • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
    • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:

Odpowiedz
#2
Tak w ogóle to pomyśl o zmianie trzymania palców na 1+2+2, bo przy 1+3+1 nigdy nie będzie zbyt dobrej stabilności chwytu jak tylko mały palec jest po prawej. No ale to jak już wolisz ;P

Wybierz Mionix Avior 7000 lub SK (ta sama tylko inna kolorystyka) w tej cenie nic lepszego nie będzie. Super sensor, jakość, symetryczny kształt. Byłaby też Zowie ZA11, ale małym palcem możesz często naciskać te boczne przyciski, więc musiałbyś je wyciągnąć.

Podkładkę weź do tego Zowie G-TF Rough
Odpowiedz
#3
Ogólnie to układ palców 1+3+1 jest wynikiem budowy aktualnej budowy myszki która go wymusza, więc myślę, że nie będzie z tym problemu, patrząc na wymiary to ZA11 jest większa a Mionix wydaje się, że budową wymusza bardziej claw gripa (popraw mnie jeśli się mylę). Odnośnie podkładki to czytałem, że nie na każdej powierzchni się dobrze trzyma (posiadam lakierowane biurku) i dokopałem się do podkładki Zowie G-SR co o nich myślisz? Lepiej brać Mionix a Zowie to tylko marketingowy bullshit? Przypomnę, że zmiana układu palców nie stanowi problemu. Dzięki wielkie za odpowiedź pozdr.
Odpowiedz
#4
Sugerując się układem 1+3+1 to podobnie jak Hya, wskazałbym Ci Aviora bo wydaje się odpowiedniejszy pod taki układ. Jeżeli jednak zmienisz ten układ palców to jak najbardziej ZA11, która będzie bardziej palmowa. Nie miej jednak złudzeń, że przy ręce 20 cm cokolwiek chwycisz pełnym palmem. jako, że masz raczej szczupłe dłonie to mógłbyś rozważyć Logitecha G502 o ile preferujesz ciężkie myszki. Łatwo go znaleźć w saturnach, rtv, media i przymierzyć do dłoni.

g-sr jest wolna, kontrola będzie lepsza, ale tylko jak bazujesz na łatwości zatrzymania i jednolitym ślizgu, do tego lubisz czuć stały opór pod myszką. To taka typowa pod CSa podkładka. OD X7 wolniejsza, na początku wyda Ci się porównywalnie szybka, ale szybko zacznie to spadać i się unormuje. Ja bym Ci zaproponował zakup an początek Natec M11 żeby zobaczyć, czy po prostu zmiana powierzchni na bardziej gładką nie będzie tym co potrzebujesz. A Rough podklejasz taśmą dwustronną i trzyma się jak przybita.
Odpowiedz
#5
Dzisiaj spróbowałem układu 1+2+2 na obecnej myszce co jest trochę niewygodne bo palce za bardzo się rozjeżdżają ale jest to wina tylko budowy myszki, lecz zauważyłem, że gra się o niebo lepiej i tak jak Hya powiedział/a jest o niebo większa kontrola, także jestem w 100% pewien, że układ 1+2+2 to strzał w dziesiątkę, ciężkich myszek nie lubię, ale to może ze względu na układ palców 1+3+1. Sprawdzę Logitecha i poczytam trochę może okazać się lepsza, lecz póki co wydaje mi się, że ZA11 będzie bardziej odpowiednia.

Odnośnie podkładki to gram na raczej wyższej częstotliwości niż większość graczy więc pomyślałem, że właśnie ta kontrola to będzie strzał w dziesiątkę (skupiam swoją grę na szybkim i dokładnym strzelaniu), chyba, że od tego są właśnie szybkie nawierzchnie?
Odpowiedz
#6
Podkładka to tylko i wyłącznie kwestia indywidualna, jeden lepiej gra na szybkiej powierzchni, drugi na wolnej. Tak patrzę i z tego co widzę, to wydaje mi się, że nawet jakby taki G-SR Ci nie przypasował to jakoś przebolejesz te 100 zł, a uważam, że w twoim wypadku (w sumie każdego) szkoda by było jej nie przetestować. Być może wolniejsza powierzchnia znacznie Ci pomoże w kontroli. Myślę, że komplet ZA11 + G-SR będzie tym co poszukujesz.
Odpowiedz
#7
Dzięki wielkie za pomoc, tak jak mówisz jak G-SR okaże się za wolna to znaczy, że potrzebuje szybszych podkładek i kolejny zakup już będzie oczywisty, jeszcze tylko szybkie pytanko bo nie chce zaśmiecać forum. Czy klawiatura CMStorm QuickFire Ultimate (CherryMX Brown) w cenie ~410 zł to będzie najlepszy zakup? Czy są lepsze może tańsze/ciut droższe alternatywy które okazałby się lepszym wyborem? Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Jak dostanę myszkę i podkładkę to napisze odczucia w tym temacie, więc prosiłbym o jego niezamykanie.
Odpowiedz
#8
Wszystkie te klawiatury tutaj: http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/ będą dobrym wyborem. Więc, tak CM Ultimate też będzie dobra. Tylko pamiętaj, że będziesz potrzebował podpórkę pod nadgarstki do niej.
Odpowiedz
#9
Podpórka pod nadgarstki jest niezbędna ? Będzie mega niewygodnie?
Odpowiedz
#10
no tak większości jest niewygodnie bez podpórki. Ale wystarczy kupić po parę złotych 3 podkładki pod mysz i sobie je jedna na drugiej położyć przy klawie i już masz podpórkę ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.