• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki nauszne + karta dźwiękowa do 400 zł.
#1
Witam serdecznie, poszukuję słuchawek nausznych oraz karty dźwiękowej, która w pełni wykorzysta ich możliwości do ok. 400 zł. Obecnie korzystam z Phillips SHP1900, mimo, że nigdy nie miałem żadnego porównania z audiofilskim sprzętem uważam, że grają naprawdę średnio, tak bardzo plastikowo. Ich wykonanie również pozostawia wiele do życzenia, oczekuję czegoś o kilka klas wyżej. Co do karty dźwiękowej - żadnej nie posiadam, korzystam z wbudowanego układu audio na płycie głównej MSI H61M-P20 (G3). Słuchawki będą mi głównie służyć do muzyki (o brzmieniu poniżej), granie (co wiąże się też z pozycjonowaniem jak mniemam) to sprawa podrzędna (nic wymagającego, czasem jakiś Assassin's Creed, Far Cry, Alien, kilka strzelanek etc.). Przed komputerem spędzam masę czasu, fajnie byłoby mieć w związku z tym coś wygodnego, ale nie naciskam na to. Słuchawki mają przede wszystkim fenomenalnie grać, nie dobrze siedzieć, w nawiązaniu do internetowego motta „nie miętki - twardy bądź” wytrzymam nawet największe imadełka, kosztem bardzo zadowalającej jakości dźwięku. Typ jest mi zupełnie obojętny, gdyż mieszkam sam - pokój ma wymiary 4x5 metrów kwadratowych. Wolę scenę większą, gdy wszystko słychać bliżej. Wygląd nie ma dla mnie zupełnie żadnego znaczenia, gdyż cały sprzęt będzie wykorzystywany w zaciszu domowym. W razie, gdyby pady w słuchawkach nie byłyby zbyt dobre, poproszę o jakieś welurowe, czy inne zamienne (poza budżetem). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Co do brzmienia i mojego gustu muzycznego:
głównie muzyka epicka, z dużym wyeksponowaniem wokali żeńskich. Raczej jasna charakterystyka, ale fajnie byłoby, gdyby bas też pierdyknął należycie kiedy trzeba (nawet na SHP1900 czasami mnie ciary przejdą na pewnych utworach). Kilka przykładowych utworów, openingów etc. (poglądowe, ogólnie te brzmienia):
- KLIK i KLIK
- KLIK
- KLIK
- KLIK
- KLIK
- KLIK
Oczywiście nie słucham muzyki na serwisach pokroju YouTube, ponieważ oferują słabą jakość dźwięku, głównie przez odgórną kompresję. Tylko oficjalne OST'y, z jakością 320kbps wzwyż.
#2
Na podstawie odsłuchu tego co słuchasz to słuchawki wziąłbym coś pomiędzy SL 668b aa 681 evo czyli Superlux HD669 i dokup sobie od razu welurowe pady z ebaya: http://www.ebay.com/itm/Velour-Velvet-Ea...3ceb2a36d1. Co do karty dźwiękowej to wiele osób poleca kartę do nich - Audiotraka Prodigy HD2, tyle, że musisz mieć wolny slot PCI. Mieliśmy osobę, która pytając o nowe słuchawki, posiadała xonara dg i tego audiotraka wraz z tymi superluxami i jak twierdził to na hd2 było trochę lepiej.

Jak dla mnie to pomiędzy tymi źródłami dźwięku do 300zł to za wielkiej różnicy nie ma i jestem zdania, że jeżeli w przyszłości będziemy planować zakup jakiś jeszcze lepszych słuchawek(a tak z reguły jest :D) to czasem lepiej jest się przemęczyć na czymś tańszym i odkładać do powiedzmy takiego xonara essence ;).
#3
Okej, czyli słuchawki biorę HD669. A co do karty dźwiękowej, czy nie lepszy od tego HD2 będzie FiiO E10 Olympus?
#4
nie wiem jak E10, ale jak szukałem daca to na 07k miałem wrażeni jakby scena była ograniczona (koniec końców kupiłem odac ale to inna półka cenowa;p). hd2 podobno lepiej sobie radzi ze sceną. W wielu sklepach muzycznych mają do testowania sporo daców i możesz jak ja wziąć słuchawki i pojeździć z nimi i posłuchać z różnych źródeł :).
#5
Super, jeszcze tylko jedna kwestia. W okolicach końca marca planuję zakup nowego komputera w formacie Mini ITX (obudowa - Cooler Master Elite 130, płyta główna - ASRock H97M-ITX/AC, karta graficzna - Asus Strix GTX 970). Czy ta karta dźwiękowa wejdzie bez problemu do tej obudowy, czy pozostałe podzespoły nie będą z nią kolidować i czy wolny będzie slot PCI?
#6
to bierz fiio ;D bo nie masz na tej płycie nawet pci także w ogóle byś nie podpiął tego hd2 :D
#7
Ech, w takim razie jestem w stanie wziąć płytę główną na starszym chipsecie (w sumie i tak nie zamierzam podkręcać procesora), coby to mieć ten slot PCI. ASRock B85M-ITX się nada?
#8
też nie, praktycznie do żadnej microatx/miniitx nie podepniesz karty dźwiękowej i graficznej bo będzie za mało miejsca ;) Musiałbyś brać coś na normalnej wielkości płycie.
#9
W porządku, ale FiiO E07K Andes nie odstaje jakoś nadmiernie (oprócz tej sceny) w porównaniu z HD2? A może ma jakieś plusy względem niej? Wybacz, że tak wypytuję, ale traktuję to jako bardzo poważny zakup i nie chcę sobie później pluć w brodę z powodu złego zakupu.

BTW, znasz może jakiś porządny sklep muzyczny w Bydgoszczy, który dysponuje zarówno HD2, jak i FiiO EK07, cobym to mógł porównać obie karty w akcji?
#10
oj nie wiem nic o sklepach w Bydgoszczy :( Poszukaj w internecie wszelkich sklepów zajmujących się dźwiękiem. Ale zapytaj np. w mp3store (mają lokal w bydgoszczy) czy nie maja może fiio do odsłuchu na miejscu. Problem taki, ze hd2 znam z opinii tylko i do fiio nie miałem okazji go przyrównać. Fiio e07 kojarzę jedynie jak z akg q701 łaziłem po sklepach i szukałem dla nich dzwiękówki :P. Jak się nie ma pod ręką do odsłuchu czegoś to ciężko tak z pamięci mówić co było nie tak, dlatego jedyne co to kojarzę, to że scena mnie nie zadowalała. Niestety w muzyce jest tak, że każdemu może się coś innego podobać tak samo różne układy dźwiękowe jak i słuchawki, dlatego mocno Ci polecam poszukać sklepu, żebyś mógł porównać kilka różnych daców, bo może się okazać, ze zupełni inny Ci się bardziej spodoba ;) Jak sobie posłuchasz tak między kilkoma to albo nie zauważysz różnicy albo od razu będziesz wiedział, że to ten.

Wydaje mi się, że fiio jest dosyć uniwersalny, ale musisz mieć do niego wzmacniacz co daje już kwotę ok 600zł a wtedy to osobiście wolałbym xonara essence w tej cenie, w e10 za 300zł masz i to i to więc wydaje się, że w tej cenie ciężko o coś lepszego.

Pytaj jak najwięcej, każdy zakup powinien być przemyślany, ale nic nie zastąpi możliwości odsłuchu ;).


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.