• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keychron czy coś innego ?
#1
Cześć
Poszukuje klawiatury do powiedzmy około 450 zł. Myślałem dokładnie o tej Keychron K8 Wireless Mechanical Keyboard (z resztą polecana).
Zastanawiam się tylko czy nie będę miał z nią problemów z zasięgiem, gdzieś na necie spotkałem się z takimi opiniami (dotyczą windowsa jak u mnie). Klawiatura będzie podłączona do komputera pewnie w większości przypadków po kablu ale czasem będę ją zabierał do salonu (obraz rzucony na TV, odległość w linii prostej około 2m, ściana gipsowa, chciałbym ją podłączyć poprzez dongla TP-Link UB500).  
Proszę o poradę czy w mojej sytuacji ta klawiatura da radę. Ewentualnie możecie zaproponować jakąś inną ? (ankieta niżej).
Do tego zastanawiam się nad rodzajem przełączników. Będzie to mój pierwszy mechanik, wolałbym aby było ciszej, wyczuwalne kliknięcie itd. 
Z góry dziękuję za pomoc.

  • twój budżet: ~450
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczną
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: nie wiem

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? średnie, raczej małe
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? nie za dużo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? do wszystkiego po trochę
  • czy chcesz podświetlenie? tak
  • czy chcesz makra? raczej nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie 
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? tak chce TKL
  • twoje uwagi (wygląd, firma): podoba mi się ten keychron K8

Odpowiedz
#2
Jak chodzi o bezprzewodowe to w zasadzie w podobnej kwocie nie masz wyboru i Keychron jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Żeby jednak znaleźć coś ciekawszego to pewnie koło 800zl trzeba dać np. coś od NuPh, ale to trzeba ściągać z USA wiec i podatek dochodzi i cło. Ewentualnie jest Logitech G715, czasem używkę widziałem na allegro, w tej kwocie.

Tego Keychrona szukaj w wersji hot-swap mechaniczny i wstawisz sobie tam jakieś ciekawsze przełączniki. Nie bierz optycznych, chyba tylko u Razera ma to sens... jak już coś.

Klawki te nie są wyciszone, ale możesz łatwo kupić piankę akustycznąi wstawić pod PCB jak to robią te tańsze firmy np. Genesis. Zawsze to trochę mniejsze echo będzie. Cicho nie będzie, musiałbyś brać przełaczniki typu Silent, to do hot-swapa mógłbyś dokupić ewentualnie. Silenty nie są jednak zbyt wyczuwalne, coś za coś. Im bardziej wyczuwalny tym głośniejszy. Jak do wszystkiego klawka to moim zdaniem spokojnie można brać liniowe Kailh BOX Red, Gateron Yellow Pro. Ale z tego co znajdziesz w K8 jak nie będzie hot swap to weź w zestawie z Gateron G Brown Pro. Też bedzie spoko.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie za wyjaśnienie pewnych spraw. ;)
W takim razie kupię Keychrona z tymi przełącznikami które polecasz.
Może coś na czarny piątek znajdę w lepszej cenie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.