• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki za ok. 650 PLN.
#1
Witam wszystkich forumowiczów oraz redaktorów. Chciałbym poprosić o pomoc w doborze słuchawek, poniżej znajduje się formularz. z góry dziękuje za wszelką pomoc.

  • jakie obecnie używasz?
    Superluxy 681 (wcześniej sennheiser hd 202)
  • czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
    Aktualnie używam wbudowanej karty na płycie Asus Maximus Hero 7 - Supreme FX 2. 
    Planuję zakup AIM SC 808, lub coś w podobnej kwocie.Muzyki słucham także od czasu do czasu z telefonu - Sony Xperia Z2
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
    70% gier(głównie CS:GO), 30% muzyki
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
    rock, muzyka elektroniczna oraz poważna
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
    650 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
    dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    gram w pokoju, nie narzekam na zewnętrzne hałasy
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
    raczej bliżej ale tutaj nie jestem pewien
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
    zdecydowanie tak
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    po przeczytaniu zarówno recenzji na Waszej stronie jak i ogólnym przeglądzie podobnych stron mój wybór zawężyłem do paru modeli, choć oczywiście jestem otwarty na wszelakie propozycje :akg K612 PRO - (tutaj obawiam się o to jak słuchawki zagrają z telefonem, choć mogę pominąć ten fakt i tam używać innych)Audio-Technica ath-M50x - plusem jest wybór modelu w kolorze białym :)Pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
M50x są zbyt basowe, do tego ich scena nie jest powalająca. Wybieraj raczej miedzy AKG K550 (łatwo dostępne w sklepach typu media markt, saturn itp) - zamknięte, K612 Pro z otwartych, no i Beyerdynamic DT 990 Pro (otwarte) za ok 630 zł, w które najmocniej bym celował - nie wiem jednak czy telefon je uciągnie, bez dodatkowego ampa.
Odpowiedz
#3
Dziękuje z odpowiedź,  a czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć - nie mogę znaleźć na ten temat żadnych wypowiedzi :
Czy Kg612 Pro które mają 120Ohm bez problemów zagrają ze smartfonami, czy raczej na to nie mam co liczyć i bardziej sensowne będzie
a) wybrać K550
b) używać k612 tylko z kompa lub z dodatkowym ampem

Kolega zaproponował mi jeszcze taki wynalazek jak Beyerdynamic Custom One Pro - 16 Ohmowe słuchawki  - warte zastanowienia  ?


jeszcze raz dzięki !
Odpowiedz
#4
Raczej potrzebny im będzie dodatkowy Amp, bo bez mogą dosyć cicho grać. Dużo jest przenośnych ampów, które podepniesz do telefonu w razie czego, także nie masz co się obawiać za 130 zł masz fiio e06, który powinien wystarczyć. Zresztą sam zobaczysz, w razie czego dokupisz ampa. Jako, że w głównej mierze stawiasz na gry, to wybierałbym coś z podanych o większej scenie niż w COPach.

AKGK550 i COPy wybierałbym jeżeli często chcesz w nich wychodzić na pole.
Odpowiedz
#5
Sam szukam czegoś podobnego i doczytalem, że z polecanych słuchawek w tym przedziale cenowym, również na słabych źródłach jak telefon dobrze radzą sobie sennheisery hd380 pro, brainwavz hm5 i właśnie akg k550, a k612 pro bardzo trudno jest napedzić.
Odpowiedz
#6
Też cały czas biorę pod uwagę k550. Brainwavez nie trafiają do mnie jeśli chodzi o estetykę. A w tych senkach jak jest ze sceną? Czytałem że k612 nawet z integry będą grały bez problemu a do telefonu niestety trzeba coś Podłączyć. Wybór nie jest łatwy ;)
Odpowiedz
#7
A o Reloop SHP-1 co powiecie?
Odpowiedz
#8
Reloop SHP-1 to ten sam rebrand co brainwavz hm5 (jest chyba z 5 czy 6 par słuchawek o identycznej konstrukcji i brzmieniu), ale z gorszych materiałów.
Odnośnie k612 pro mogę zacytować fragment opisu słuchawek akg q701 z portalu audiofanatyk.pl :
Cytat:Wymagania mają mniejsze co prawda od K601/612 PRO, ale również dosyć trudno jest je napędzić...
Nie będę na ten temat polemizował, bo odpowiedniej wiedzy nie mam i sam tego nie sprawdzałem, ale duże wymagania k612 pro potwierdzają wszystkie renomowane blogi czy strony poświęcone słuchawkom.
Granie bez problemu a granie dobrze to jednak jest różnica, a kupując słuchawki za ponad 500 zł chyba możesz już tego oczekiwać.
Odpowiedz
#9
Ja bym tego oczekiwał , jesli chodzi o granie dobrze. Faktycznie mógby być zatem to nienajlepszy pomysł kupować te akg.
A co powiecie na sennheisery hd380 pro które zaproponował kolega "cesarz cyberprzestrzeni", lub może jakieś Denony ? mam znajomego który bardzo sobie chwali - konkretnie model ahd-1100.
Odpowiedz
#10
Te denony to chyba zbyt basowe są do grania. Wydaje się, ze te senki mogły by być.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.