• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka ~250zł oraz podkładka do niej.
#1
Witam wszystkich. Chciałbym napisac, że jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy użytkowników i redaktorów. Strona ma, moim zdaniem, genialny, przejrzysty interfejs (gorzej forum ;)) Mam nadzieję, że uda nam się wybrac myszkę ;)
Jaką obecnie myszkę używasz: Jakiegoś śmiecia dołączonego do laptopa.
Jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400-1200
Czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Średnia
Czułość w Windows: Standardowa
Czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):-
Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):7cm
W co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, różne RPG-i
Jaką masz obecnie podkładkę:Podkładkę dokupię już pod wybraną myszkę (oczywiście tak jak mi doradzicie)
Ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5
Twój budżet: Myszka:250zł, Podkładka:40zł
Jaki chwyt stosujesz: Palm/Fingertrip grip
Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
Jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Praworęczny
Jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17cm
Jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,5cm
Czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie, ale jestem otwarty na propozycje.
Czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Raczej gram na niskich DPI
Co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Wszystko, sami wiecie jakie są myszki dołączane do laptopów :D
Czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
Uwagi (np. co do wyglądu myszki): Wolałbym, żeby to była myszka asymetryczna. Na początku miałem kupic SS Rival, ale okazało się, że mam za małą dłoń. Teraz mocno zastanawiam się nad Razer DA2013, słyszałem o niej wiele dobrego, aczkolwiek podobno jest dosyc awaryjna. Zowie FK1 odrzuca mnie trochę surowym wyglądam, ale jeśli nei byłoby nic lepszego to mogę się na nią zdecydowac. Myszka ma wygladac schludnie (fajnei jakby były jakieś kolorowe elementy, nie obowiązkowo).
Prawdopodobnie kupię podkładkę Tesoro Aegis x2, również jestem otwarty na propozycje.
Zależy mi na najlepszych produktach w tych cenach.
Pozdrawiam.
#2
jeżeli nie potrzebujesz sterowników i nie musisz kupować na już, to obecnie najlepiej zaczekać jak ukaże się Zowie EC2-A (obstawiam okolice luty/marzec), rzeczywiście masz dosyć małą dłoń więc wersja ec2 byłaby według mnie najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Co do Deathaddera to obawiam się trochę czy będzie Ci wygodnie trzymać palec serdeczny na prawej ściance, z tego co pamiętam to im większa dłoń tym było wygodniej ;). Powinien Ci również pasować Cm Storm Alcor lub jak już chcesz kupować to Zowie Ec2 Evo CL.
Deathaddera możesz sobie sam sprawdzić np. w saturnie, media markt, euro rtv agd czasem też mają je w większych komputronikach. tak jeszcze co do rivala, to jest oan dosyćwyjątkowa i osobom o mniejszej dłoni również może pasować, gdyż aktywacja przycisków jest prawie na całej ich długości czyli nie musisz dosięgać do samego końca myszki :) A profil jest taki, że dosyć łatwo do niego przywyknąć.
Reasumując w pierwszej kolejności zaczekałbym na ec2-a, ewentualnie alcor lub ec 2 evo cl.

ps. powiedz co sprawiało Ci trudność lub uważasz za mało przejrzyste w naszym forum? W miarę możliwości byśmy to poprawili :)
#3
Dzieki za odpowiedz. Jesli chodzi samą myszke Da13 to oprocz ksztaltu sama w sobie jest dobrą myszką? Chcialbym wykorzystac te pieniądze w 100% Raczej wolalbym kupic teraz.
Co do interfejsu forum- nie jest brzydki, ale ciemniejsze interfejsy zwykle cechuje wiekszy chaos. Do tego duza liczba reklam, ale to juz sprawa strony ;) mysle ze zamienienie koloru czarnego na szary i fioletowego na np. Zielony, pomaranczowy sprawiloby, ze strona bylaby przyjemniejsza ;)
#4
Z Razerami jest tak, że często lubią padać tuż po gwarancji. Za czasów jak na rynku w Polsce kupowało się praktycznie tylko logitechy, steelseries i razery to wybór był dosyć mocno ograniczony to sam byłem fanem razera i omamiony ich marketingiem kupowałem m.in. ich myszki (x2 cooperhead, diamondback, x2 db 3g, krait, salmosa, DA) Poza DA 3g, kraitem, salmosą, db każda inna padała dosyć szybko co nie było akurat dla mnie problemem bo jak działo się to na gwarancji to oddawałem i wymieniali na nowe, po czym sprzedawałem i kupowałem inny model. db i krait padły tuż po gwarancji Stąd nie darzę dużym zaufaniem i sympatią razera a to tylko moje doświadczenie ;). Problem razera jest taki, że ich produkty w dużej mierze nie są warte tych pieniędzy, niemniej, model DA i Abyssus z racji na ciekawy kształt i dosyć dobre sensory (przynajmniej DA ;p) więc nie można powiedzieć, że są złym wyborem. Jak komuś się podobają i pasują do dłoni to imo nie ma przeciwwskazań aby go nie brać :)

co do forum to może rzeczywiście, jest trochę ciemno :P a co do reklam to bez nich niestety nie byłby z czego pokryć kosztów domeny i serwera. I tak ograniczyliśmy je tylko do tego co jest powiązane ze stroną i w zasadzie są tam tylko wyselekcjonowane produkty, więc to, że widzi się cenę może komuś nawet pomóc a z wyszukiwarki każdy korzysta :) Jakieś Pop-upy to po naszym trupie byśmy dali :D Jakiś reklam lidla, debilnych gier przeglądarkowych i innych bzdetów nie związanych tematycznie z serwisem nie dajemy ;)
#5
Co do myszki- Zowie FK2 bylaby jednym z lepszych wyborów? Korzystam z laptopa i czy Mouse Bungee jest mocno przydatne?
Reklamy mi nie przeszkadzaly na PC, ale na telefonie juz bardziej aczkolwiek rozumiem sprawę ;)
P.s. Jesli od FK1 jest cos lepszego to pisz ;)
P.p.s Czy jest myszka w cenie ok. 250Zl ktora wybija sie na tle innych?
#6
jeżeli nie potrzebujesz oprogramowanie do myszki (w tym np. makr) to zowie ec 2 evo cl byłaby bardzo dobrym wyborem przy twoim rozmiarze dłoni. Podkładka może być aegis x2 lub ss qck, ewentualnie logitech g240. Mouse bungee to świetna sprawa i imo warto brać.

seria ec evo od zowie na pewno jest wygodniejsza od fk, przewagą fk1 jest lepszy sensor (jednak ten sam będzie w wersji ec-a).

Wybierając myszkę ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, że myszka X jest lepsza od Y. Jest tak dużo zmiennych, rozpatrywanych indywidualnie, że po prostu nie da się jednoznacznie powiedzieć, która jest najlepsza.

Przykładowo: Jest kilka modeli dosyć uniwersalnych czyli np. zowie ec 1 i ec 2 (te same myszki a rozmiar można sobie dobrać wedle preferencji ec1 większa/ ec 2 mniejsza), mionix avior 7000 świetnie wykonana, ma bardzo uniwersalny kształt, logitech g400 jako palmgripowa myszka zawsze będzie uchodzić dla wielu za wzór, fk1 zyskała sobie rzeszę zwolenników, głównie graczy fps, ale ze względu na dosyć twarde i niejako wolne przyciski nie nadaje się do rtsów. Osoby pamiętające dawne czasy, które lubią krótkie myszki za pewno wspominają już nie produkowanego logitecha g9/x. Jest wiele myszek, które pod jakimś względem się wyróżniały/ją ale to, że dla jednego może być super nie oznacza, że dla drugiego nie będzie beznadziejna ;)
#7
Ale mi namieszales :D Ktora wybrac oprocz evo :D
#8
http://www.x-kom.pl/p/203798-mysz-przewo...0-dpi.html
Pozwole sobie jeszcze bardziej namieszac: roccat kone pure military za 249 zl, ksztalt dobry dla malych dloni, swietna jakosc, ten sam sensor co fk1 i mionix avior, rozbudowane sterowniki. Wlasciwie jedyna bezkompromisowa mysz, choc chodza sluchy o bardzo malym smoothingu (jak wiekszosc myszy na sensorze pwm3310).Jesli deathadder to wersje chroma czyli najnowsza, od 2013 rozni sie cena wyzsza o pare zl (doslownie 10zl wiecej w tym samym sklepie) wiekszym zakresem dpi (co nie ma juz i tak zadnego znaczenia) i podobno ciut lepsza kalibracja sensora (tyle udalo mi sie wydobyc z miliona recenzji ktore widzialem). adns3988 w da 2013/chroma z tego co doczytalem ma podobna architekture co pwm3310 ale wyzsze parametry, choc watpie by dalo sie to odczuc w grze. Podkreslam ze to co napisalem jest kompilacja informacji z forow badz testow, zadnej z nich nie uzywalem, mialem te myszy jedynie w reku.
#9
A co powiecie o takim komplecie do 300zł?:
http://procpu.pl/p/1723/15643/tesoro-aeg...racza.html
http://procpu.pl/p/1544/22344/zowie-fk1-...racza.html
#10
jakoś mi nie pasuje fk1 dla Ciebie :P palmo - claw grip najlepiej na niej leży ;) Fajnie się na niej gra w CS'a ale tak do codziennego użytku i innych gier już nie tak bardzo. prosiłem t4co żeby Ci tu odpisał, ale chyba w pracy jest jeszcze, bo ją używa do fpsów, ale przepina na logitecha g9x do wszystkiego innego i trzyma wszystko takim claw albo palmo-claw ;) . Dlatego tak myślę coś wygodniejszego dla Ciebie ;).

Kone pure naval storm też jest całkiem fajny, tylko różnie to bywa z przyzwyczajeniem się do brzegu prawego przycisku bo może Ci ocierać non stop o palec serdeczny (w ostateczności można go podpiłować ;p).


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.