• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działają skróty FN + F w DreamKey Dream Machines
#1
Hej

W ramach dalszego poszukiwania narzędzi idealnych badam właśnie DreamKey od Dream Machines. Ta klawiatura mocno mnie zaskakuje bo mam wrażenie że wielki, gigantyczny potencjał został tu zmarnowany przez zdanie do produkcji niedopracowanego projektu. Nie chce mi się tu punktować błędów, bo klika się na niej wspaniale i to jest fakt. Ale np. zaplecze programowe woła o pomstę do nieba. Oprogramowanie wciąż jest w fazie beta. Serio?

Ale do sedna - czy ktoś wie dlaczego mogły przestać mi działać skróty z FN + F? Np. Wywoływanie kalkulatora czy kontroler głośności systemu...

Support Dream Machines - jak z nimi pisałem - zdaje się w ogóle nie wiedzieć że klawiatura te funkcjonalności ma. No moja miała do dziś. Reset profilu nie przynosi żadnych efektów.
Odpowiedz
#2
Wyłączenie komputera z prądu pomogło. Być może pomogłoby też odpięcie samej klawiatury na jakiś czas. Zwykłe wyłączenie komputera nic nie zmieniało.

---

Jest także taka możliwość, że pomogło wyłączenie auto startu appki DM. Ale nie wiem...
Odpowiedz
#3
Jest mozliwe, że miałeś ustawione w sofcie jakieś inne akcje pod np. f1-f4? Może jak ładowało Ci softa to zmieniało klawisze.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#4
(02-28-2023, 08:29 PM)Hya napisał(a): Jest mozliwe, że miałeś ustawione w sofcie jakieś inne akcje pod np. f1-f4? Może jak ładowało Ci softa to zmieniało klawisze.

Nic o czym bym wiedział. W między czasie do komputera podłączałem Logitech Wireless Touch K400 Plus i tam w czasie gdy z DM były problemy - multimedia normalnie działały. 

Aj... Wybacz ale postękam trochę na tą klawiaturę. To nie jest normalne że w instrukcji wykazane są jedne funkcje (np. sterowanie podświetleniem za pomocą skrótów FN - INS/DEL) podczas gdy okazuje się że takie skróty z poziomu klawiatury wcale nie działają. Tak samo - pytam support dm czy będzie można sterować mediami i głośnością z poziomu klawiatury - to mi odpisują że nie, ale to się da ustawić w appce skrótami... Okazało się jednak że normalnie można mediami sterować (poza ekscesem będącym przyczyną tego wpisu). No i całe szczęście że tak się okazało, bo skróty z poziomu appki nie mogą zawierać klawisza FN. Naprawdę... Mają jedną jedyną w tym DM klawiaturę to powinni chociaż ją poprawnie ogarniać. Też trochę boli że przewód USB nie ma szczelin stabilizujących połączenie w gnieździe oraz że pomimo zaplanowania korytek prowadzących na kabel, to ten na wtyczce zaczyna się tak daleko od gniazda, że praktycznie trzeba by go było porządnie zgiąć żeby z tych korytek w ogóle kożystać. Diody klawiszy specjalnych z kąta pod jakim patrzę na klawiaturę są dla mnie po prostu niewidoczne. Można je było spokojnie zmieścić nad strzałkami.

Na plus na pewno kontrola jakości (co nie jest dziś takie oczywiste). Mocny plastik obudowy (choć szkoda że nie czarny tylko grafitowy). Ogólny feeling legendarnych już BOXów. Faktycznie są wyjątkowo gładkie, równe i przyjemne. Keycapsy też dają niespotykane wrażenia wizualne. Naruki na nich powinny jednak być bardziej kontrastowe - śnieżnobiałe.

Trochę się zaskoczyłem że klawiatura nad którą jakkolwiek patronat objął test-gear.pl ma tyle niedociągnięć. Przecież ten produkt powinien być jeszcze z rok szlifowany a wówczas zapewne byłby idealny...
Odpowiedz
#5
Jako ciekawostkę powiem, że to nie jest tak, że my możemy wszystko tam zmienić co byśmy chcieli ;) My tylko proponujemy jak my to widzimy, wybierając co naszym zdaniem jest najlepsze z dostępnych opcji i testujemy czy wszystko działa :). Przykładowo full size miała trochę inaczej wyglądać, ale z pewnych względów trzeba było na szybko wybrać inny wariant. Nasz nacisk na DM był bardziej pod kątem elektroniki, aby naprawdę było to dobrej jakości, zauważ, że mają swoje PCB co jest rzadko spotykane poza takimi fes producentami jak Logitech czy Ducky. No i tak trochę komplikacji po drodze było i trzeba było pójść na sporo ustępstw co do obudowy. Też za bardzo nie mogli pewnie odkładać premiery bo za dużo kasy w to zainwestowali.

Zrób tak z inną klawką - https://youtu.be/g6homOqfuho jak my z Dreamkeyem to gwarantuje, że niewiele klawek przetrwa :P

Co do Fn +... to chyba nie mieli już czasu tego dopracować, co jest dziwne bo my dostaliśmy wykaz co tam jest:

Kontrola multimediów oraz funkcji (Fn +)
F1 - Media Player
F2 - Vol-
F3 - Vol+
F4 - Mute
F5 - Stop
F6 - Prev track
F7 - Play/Pause
F8 - Next track
F9 - Minimalizuje do pulpitu
F10 - Strona tytułowa w przeglądarce
F11 - Kalkulator
F12 - Mój komputer
ESC - Reset ustawień (przytrzymać 5 sekund)
Win - Blokada klawisza Windows

Kontrola podświetlenia (Fn +)
INS - Waving mode / Breathing mode / Neon mode / Starry mode / Radar mode/ Constant light on mode / Auto Rippling mode / Horse racing mode
DEL - Single LED On mode / Aurora mode / Crossing mode / Key reacting mode / Firework mode / Rippling mode
PRT - tryb RGB
SCR - zmiana tylnego koloru LED
Pause - zmiana przedniego koloru LED
↑ - zwiększenie jasności
↓ - zmniejszenie jasności
← - zwiększenie szybkości animacji
→ - zmniejszenie szybkości animacji
Home - zmiana kierunku animacji LED

Można również ustawić indywidualne podświetlenie dla każdego klawisza z osobna:
Naciskamy Fn + END. Następnie klikamy albo PGUP albo PGDN, a następnie klikamy w dowolny przycisk/i na klawiaturze zmieniając mu/im podświetlenie (do wyboru jest 8 kolorów). Następnie zatwierdzamy znowu Fn+END. Później ustawione podświetlenie wybieramy poprzez Fn + PGUP lub PGDN w zależności pod którym ustawiliśmy je wcześniej.

Co właśnie nawet na stronie opisaliśmy.

Co do kabla to trochę nasza wina, bo DM chciał stały kabel, który ładnie się tam zaginał, my naciskaliśmy, żeby zrobili wymienny kabel, ale obudowy już nie było szans zmienić. Ale na obronę naszych kabli jeszcze powiem, że jak się okazuje nie wszyscy używają kabli które np. do szybkiego ładowania telefonu można użyć :P ten możesz :D. Chińczyki mają różne opcje kabli, lepsze i gorsze. Ten jest naprawdę dobry.

Co do diód jakby DM wybrał opcję z podwójnymi LEDami to nie mieliby szans zrobić klawiatury w cenie ok 300-400 zł. A to był ich jednak priorytet, bo te droższe klawki na prawdę słabo się sprzedają i finansowo by mocno popłynęli jakby zrobili taki krok. Też o to pytaliśmy jak zlecali projekt PCB. Tak to niestety wygląda, że dopiero jak jesteś wielką firmą to stać Cię na eksperymenty i to, że setki klawek będą Ci zalegać nawet z 2 lata w magazynie.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#6
(03-07-2023, 10:42 AM)Hya napisał(a): Jako ciekawostkę powiem, że to nie jest tak, że my możemy wszystko tam zmienić co byśmy chcieli ;) My tylko proponujemy jak my to widzimy, wybierając co naszym zdaniem jest najlepsze z dostępnych opcji i testujemy czy wszystko działa :). Przykładowo full size miała trochę inaczej wyglądać, ale z pewnych względów trzeba było na szybko wybrać inny wariant. Nasz nacisk na DM był bardziej pod kątem elektroniki, aby naprawdę było to dobrej jakości, zauważ, że mają swoje PCB co jest rzadko spotykane poza takimi fes producentami jak Logitech czy Ducky. No i tak trochę komplikacji po drodze było i trzeba było pójść na sporo ustępstw co do obudowy. Też za bardzo nie mogli pewnie odkładać premiery bo za dużo kasy w to zainwestowali.

Zrób tak z inną klawką - https://youtu.be/g6homOqfuho jak my z Dreamkeyem to gwarantuje, że niewiele klawek przetrwa :P

Co do Fn +... to chyba nie mieli już czasu tego dopracować, co jest dziwne bo my dostaliśmy wykaz co tam jest:

Kontrola multimediów oraz funkcji (Fn +)
F1 - Media Player
F2 - Vol-
F3 - Vol+
F4 - Mute
F5 - Stop
F6 - Prev track
F7 - Play/Pause
F8 - Next track
F9 - Minimalizuje do pulpitu
F10 - Strona tytułowa w przeglądarce
F11 - Kalkulator
F12 - Mój komputer
ESC - Reset ustawień (przytrzymać 5 sekund)
Win - Blokada klawisza Windows

Kontrola podświetlenia (Fn +)
INS - Waving mode / Breathing mode / Neon mode / Starry mode / Radar mode/ Constant light on mode / Auto Rippling mode / Horse racing mode
DEL - Single LED On mode / Aurora mode / Crossing mode / Key reacting mode / Firework mode / Rippling mode
PRT - tryb RGB
SCR - zmiana tylnego koloru LED
Pause - zmiana przedniego koloru LED
↑ - zwiększenie jasności
↓ - zmniejszenie jasności
← - zwiększenie szybkości animacji
→ - zmniejszenie szybkości animacji
Home - zmiana kierunku animacji LED

Można również ustawić indywidualne podświetlenie dla każdego klawisza z osobna:
Naciskamy Fn + END. Następnie klikamy albo PGUP albo PGDN, a następnie klikamy w dowolny przycisk/i na klawiaturze zmieniając mu/im podświetlenie (do wyboru jest 8 kolorów). Następnie zatwierdzamy znowu Fn+END. Później ustawione podświetlenie wybieramy poprzez Fn + PGUP lub PGDN w zależności pod którym ustawiliśmy je wcześniej.

Co właśnie nawet na stronie opisaliśmy.

Co do kabla to trochę nasza wina, bo DM chciał stały kabel, który ładnie się tam zaginał, my naciskaliśmy, żeby zrobili wymienny kabel, ale obudowy już nie było szans zmienić. Ale na obronę naszych kabli jeszcze powiem, że jak się okazuje nie wszyscy używają kabli które np. do szybkiego ładowania telefonu można użyć :P ten możesz :D. Chińczyki mają różne opcje kabli, lepsze i gorsze. Ten jest naprawdę dobry.

Co do diód jakby DM wybrał opcję z podwójnymi LEDami to nie mieliby szans zrobić klawiatury w cenie ok 300-400 zł. A to był ich jednak priorytet, bo te droższe klawki na prawdę słabo się sprzedają i finansowo by mocno popłynęli jakby zrobili taki krok. Też o to pytaliśmy jak zlecali projekt PCB. Tak to niestety wygląda, że dopiero jak jesteś wielką firmą to stać Cię na eksperymenty i to, że setki klawek będą Ci zalegać nawet z 2 lata w magazynie.

Dzięki za wytłumaczenie. Trochę więcej pozwoliło mi to zrozumieć. 

Niemniej te kilkanaście miesięcy temu, ktoś powinien jak ten Rejtan powtrzymać swoim ciałem premierę i dać czas, pozwolić wszystko dopracować. Przecież to na swój sposób dzieło życia niejednego człowieka...

[Obrazek: 800px-Rejtan_at_Sejm_of_1773_by_Jan_Matejko,_1866.png]

Niemniej klawiatura jest wyjątkowa ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.