• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sluchawki do gier FPS do 500 zl, prosze o doradzenie :)
#1
  • jakie obecnie używasz?: ISK hd9999
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? nie
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? w pozniejszym czasie planuje, narazie same sluchawki 
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150): alc1220
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję): 100% do gier, muzyka jak bedzie grac tak bedzie :), do muzyki mam inne sluchawki..
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?:
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?: Ogolnie wiekszosc zycia gralem w cs go, ale od jakis 2,3 lat gram tylko w valoranta, ale planuje tez wrocic do csa, ale valorant glownie 
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?: 550?
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?: dzwiek i po czesci komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?: raczej zamkniete, w nocy bym przeszkadzal raczej lokatorom grajac na otwartych?
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?: ciezko powiedziec, bo rozne sluchawki mialem, ale raczej tak po srodku, najwazniejsze dla mnie jest pozycjonowanie, separacja dzwiekow i prawidlowa ocena odleglosci..
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?: nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?: po dlugim czasie uciskaja glowe, ale sie przyzwyczailem, dzwiek? hmm. troche zlewaja mi sie niektore dzwieki w valorancie, jakby nie do konca dobra separacja, w cs go raczej bylo bez zarzutu..ale raczej dalej bym na nich gral gdyby nie to, ze uszkodzila mi sie prawa sluchawka, ale chce sprobowac cos nowego, raczej nioe chce kupowac drugi raz tych samych sluchawek mimo, ze byly bardzo ok.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Od siebie dodam, ze mam na oku powystawowe astro a40 z allegro, powystawowe senn Game zero, beyerdynamic dt 770 (tez powystawowe), ss arctis pro black za 550 powystawowe no i Nowe logitechy g pro x ( no i tu tez do was pytanie, jak to jest z tymi sluchawkami, wiem, ze maja ten dzwiek przestrzenny, nie wiem nie gralem nigdy na tym, ale widze, ze bardzo duzo prosow na nich gra, a z drugiej strony duzo osob na forum tez je krytykuje, a raczej do takiego valoranta chyba one sie spisza najlepiej z tych wszystkich? czy nie? Prosze o pomoc w wyborze bo mnie jasny szlag trafi :D , jesli ktos moze sie wypowiedziec na temat powystawowych sluchawek z allegro, czy nie jest to mina i czy warto to tez prosil bym, aby sie wypowiedziala taka osoba, powystawowych nigdy nie kupowalem..
Odpowiedz
#2
up
up
up
up
Odpowiedz
#3
Dźwięk przestrzenny możesz sobie wykupić z poziomu windowsa. Nazywa się Dolby Atmos i nie znajdziesz lepszego procesora przekształcania dźwięk stereo na przestrzenny. Licencja kosztuje grosze i jest stała :) .

Co do słuchawek to możesz spróbować CoolerMaster MH751. Grają równiej niż ISK. Nie mają takiego wygaru w basie co za tym idzie będą dokładniejsze.
Odpowiedz
#4
Ale te mh751 maja strasznie maly zakres czestotliwosci, a co za tym idzie bardzo mala scena, a ja lubie ta scene z isk.. Jak to wyglada w praniu? @FreeQ
Odpowiedz
#5
Chcialbym jakies podobne do tych isk, tylko jakby ten bass tak nie zagluszal innych dzwiekow, i srednica byla by troche lepsza byly by perfekt.. Sa takie?
Odpowiedz
#6
Sorka, życie i strasznie mało czasu. Od kiedy częstotliwość ma związek z scena? Scena to przede wszystkim sposób grania słuchawek(szczególnie zamkniętych). Ilość basu ogranicza scenę, odsunięcie średnicy daje poczucie głębi, bardziej rozświetlony sopran dodaje szerokości scenicznej. Kolejną sprawą jest budowa słuchawek. Odsunięcie przetwornika od ucha, sposób jego umieszczenia( kątowo czy równolegle do ucha). Częstotliwość to tylko zakres i każde szanujące się słuchawki mają podane do 20000Hz. Są też takie które mają znaczenie większą ale nie znaczy że są bardziej sceniczne :). Osobną kwestią jest też ludzki słuch. Przyjmuje się że człowiek słyszy właśnie do 20000hz. Ale usłyszenie już czegoś na nawet 14000hz wymaga naprawdę cichego pomieszczenia i skupienia, a z wiekiem przestaje byc to możliwe :) .
Odpowiedz
#7
Kumpel ma ISK HD9999, brat ma ISK HD9999 i ja tez je miałem. Zamieniłem na CoolerMaster MH751 i słyszę przynajmniej w csie dokładniej i dalej. To co ja słyszę, oni nie są w stanie. Czyli mam większą scenę od nich. Karty dźwiękowe wszyscy mamy od creative.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.