• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cooler Master MM720
#1
recka - https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...ter-mm720/
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#2
Cytat:Główne naciska się ze średnim oporem, są dobrze wyczuwalne, dosyć chrupkie i w miarę sprężyste. Można je bardzo szybko i efektywnie wciskać. W skali od 0 do 5*, przyjemność kliku ocenilibyśmy na 3.8 (*gdzie 5 to najlepiej), sztywność kliku na 3/5 (*gdzie 5 to najtwardsze), a głośność określilibyśmy jako znaczną - 2/3
O, czyżby CM usprawnił te kliki? Kiedy kupowaliście tę mychę? Ja niestety dostałem bardzo miękkie przyciski, które łatwo aktywować. Prawy to był tak czuły, że nie dało się położyć palca z rozluźnioną dłonią bez aktywowania go. Nawet jeśli lekko spiąłem rękę, inaczej ułożyłem, to przypadkowo klikałem prawym. Były też raczej ciche.

No niestety musiałem ją zwrócić, oprócz przycisków tył jednak nie do końca mi pasował - myślałem, że będzie coś bardziej w stylu szerszego tyłu G203. Nie mogłem złapać ani Pincer Clawem, ani Carpal Clawem. Przy Extended Fingertip się sprawdzała nieźle. Bardzo przyjemnie się grało w moby/strategie.

Cytat:Ślizgacze są wysokie na 0.6 mm i są dosyć średnio zaokrąglone (być może to tylko u nas tak było). Potrzebowaliśmy ok. 5 dni, aby nabrały fajnego ślizgu. Są średnio szybkie, mają bardzo równy ślizg i są dobrze wyczuwalne
Z zaokrągleniem się zgodzę, ale wg mnie te jak i od MM710 są raczej z tych szybszych. Jak zmieniłem stockowe w MM710 na Hyper Glide'y uważane przez wielu za najszybsze, to jednak trochę miałem wrażenie że straciły na szybkości, choć dalej jest szybko i znacznie na plus z gładkością ruchu. Choć stockowe CM miały bardzo fajne wyczucie szorstkiej powierzchni podkładki (używam obecnie Razer Strider), czego przy Arc1 i Hyper Glide kompletnie nie ma.
Mam jeszcze w innych myszkach Tiger Arc1 (te nazwałbym śrendio-szybkimi albo średnio-wolnymi), też bardzo gładkie.

Wybaczcie lekki off-topic, tak przy okazji wspomniałem o różnych ślizgaczach, bo ostatnio oprócz Hyper Glide'ów i stockowych CM nie mogę trafić na dość szybkie ślizgacze, a bardzo mnie to ciekawi, jak to jest, że różne białe PTFE tak bardzo różnią się szybkością ślizgu. W internecie ogólnie panuje opinia, że nie opłaca się kupować innych niż Arc1, bo np. taki szybki Tiger Ice ponoć utrzymuje tę szybkość tylko przez kilka dni. Są jeszcze bardzo nielubiane przez ludzi Arc2, choć z wyglądu przypominają właśnie takie stockowe CM, ciekaw jestem, czy byłyby podobne w ślizgu.
Wg https://shop.x-raypad.com/whats-the-diff...rc-skates/ właśnie Arc2 (na szorstkiej podkładce) i Ice powinny być szybsze niż Arc1.
Nie rozpisuję się już, może założę osobny temat o ślizgaczach :)
Odpowiedz
#3
mycha ma z ponad pol roku bodajże, można w niej również pokombinować przez naciągniecie sprezynki pod przyciskiem. Ale fakt, też spotkaliśmy sporo opinii, że trafiały się mega lekkie kliki, praktycznei nie do użytku. Trafiliśmy chyba wyjątkowo dobrze.

co do ślizgaczy, to masz PTFE oraz virgin PTFE. PTFE to teflon po obróbce jakby z recyklingu ;). Więc PTFE mogą sie różnic znacznei od siebie. Jeżeli jednak pisze Virgin PTFE to różnic nie powinno być a imo bywają ;). Na dodatek to firma 3M robi je niemal każdemu. Obstawiałbym, że musi być jakiś różny sposób ich obróbki.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2023 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.