• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik od CM się nie sprawdził - proszę o ponowną poradę (może nożycówka?)
#1
Hej! :)

Poradzie proszę kolejną klawiaturę. Ostatnio polecony został mechanik, którego używałem dość długo ale okazuje się dla mnie nieoptymalny.

Większość komputerowego życia spędziłem na laptopowej klawiaturze w TOSHIBA Satellite X200-253:

[Obrazek: 289af2771a911.jpg]

I nie idzie mi na wysokich mechanikach. Szczególnie granie w gry, ale i pisanie (zgięcie nadgarstka w górę doskwiera). Dwa lata próbowałem się dogadać z Master Keys, ale nie potrafię.

Chciałbym mieć coś:

1 - z niską obudową. 

2 - wciśnięcie mogłoby być trochę głębsze niż w klasycznych laptopach ale i koniecznie znacznie niższe niż mam teraz. Chyba najlepiej więc jakby było nożycowe (jak klawiatura z powyższego zdjęcia w Satellite X200-253) ale jak będzie niskie mechaniczne jakoś to przełknę.

3 - z przyciskami do sterowania multimediami (przynajmniej stop, play, next i byłoby super jakby głośność była).

4 - z blokiem numerycznym. 

5 - z podświetleniem. 

6 - na kablu.

7 - jasne klawisze (nie czarne).

8 - no i żeby input lagów nie było.



Załączam też odpowiedzi na pytania z Waszego formularza:
twój budżet: +- 500
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?: obojętne
czy masz masywne dłonie czy nie? Bardzo masywne
czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak, szczególnie FPSy
czy chcesz podświetlenie? tak
czy chcesz makra? nie
czy chcesz dodatkowe klawisze? bardzo
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Byłoby super, ale bez tego się obędzie
czy może to być klawiatura typu tenkeyless? nie
twoje uwagi (wygląd, firma): biała (lub odcienie bieli).


Czy znajdzie się coś na TAKIE wymagania? ;)
Odpowiedz
#2
Nie bijcie się, wysłucham wszystkich! ;)

Na razie wpadła mi w oko Genesis Lith 400 RGB. Oczywiście wielu z powyższych kryteriów nie spełnia. No i "Genesis" (?) Czy to coś jak Kruger&Matz czy chociaż trochę lepiej?

Niemiej jak na razie Lith 400 RGB to pierwszy kandydat. Proszę o kolejnych :)
Odpowiedz
#3
Obadaj CORSAIR K60 RGB Pro Low Profile
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#4
(04-14-2022, 06:09 PM)Hya napisał(a): Obadaj CORSAIR K60 RGB Pro Low Profile

Dzięki za odzew! :) W zasadzie po doświadczeniach z obecną klawiaturą odrzucają mnie te minimalistyczne kształty klawiatur. Podoba mi się gdy klawisze są obudowane z każdej strony (jak w laptopie). Stąd jak CORSAIR to już prędzej wziąłbym CORSAIR K70 RGB MK.2 LOW PROFILE (z jakąś już namiastką klawiszy multimedialnych i podstawką). Znalazłem też Alienware AW510K (bielutka jak bałwanek - idealnie) co o niej myślisz?

No i cały czas patrzę w stronę tej Genesis Lith 400… Masz może jakieś uwagi na jej temat? Normalnie nie kupowałbym elektroniki takich marek, ale okazuje się że Genesis naprawdę zaoferowało tu coś wyjątkowego. Masz może jakieś doświadczenie porównawcze pomiędzy nożycową a mechaniczną low profile? Przede wszystkim która zareaguje po płytszym nacisku? 

Dla Genesis Lith mam takie dane:
Siła nacisku do aktywacji klawisza 55 g
Żywotność klawiszy 20 mln
Dystans do aktywacji klawisza 1.9 mm
Czas reakcji 8 ms
Odpowiedz
#5
Genesis to firma ODM i czy coś mają dobre czy nie zależy czy udało im się akurat trafić na udany produkt od chinczyka. Lilth to najzwyklejsza klawiatura nożycowa, praktycznie to samo co masz w laptopie one się niczym nie różnią. Po tym co widziałem ostatnio to klawiatury od genesisa są wątpliwej jakości, lepiej im idzie z myszkami bo zaczeli w końcu brać z lepszej fabryki. Na klawki raczej trzeba jeszcze zaczekać.

mechanik to mechanik, klik jest tak różny, że takich klawiatur ze sobą nie da się zestawić.

Ten alienware też spoko klawiatura, jak wolisz taki trochę bardziej futurystyczne to śmiało.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#6
(04-15-2022, 08:40 PM)Hya napisał(a): Genesis to firma ODM i czy coś mają dobre czy nie zależy czy udało im się akurat trafić na udany produkt od chinczyka. Lilth to najzwyklejsza klawiatura nożycowa, praktycznie to samo co masz w laptopie one się niczym nie różnią. Po tym co widziałem ostatnio to klawiatury od genesisa są wątpliwej jakości, lepiej im idzie z myszkami bo zaczeli w końcu brać z lepszej fabryki. Na klawki raczej trzeba jeszcze zaczekać.

mechanik to mechanik, klik jest tak różny, że takich klawiatur ze sobą nie da się zestawić.

Ten alienware też spoko klawiatura, jak wolisz taki trochę bardziej futurystyczne to śmiało.

ODM czyli że coś sobie projektują i wysyłają do jakieś fabryki w chinach która to robi i przykleja logo Genesis? Jakkolwiek nie umniejszałbym wyjątkowości tej klawiatury. Jedna z niewielu dotychczas licząca się alternatywa Genesis Lith 400 to... Ośmioletnia Gigabyte Force K7 (nie dostępna nigdzie). Jest też ILLUMINATED KEYBOARD K740 od Logi ale to nie gamingowy model. Nie ma wielu nożycówek dla graczy do PC. Natomiast przełączniki nożycowe w laptopach to również nie tak oczywiste zagadnienie. Np. w Asusie i Dell są one tak płaskie że od pisania bolą stawy w palcach. Dzieje się tak dlatego bo dystans do aktywacji jest minimalny. Natomiast we wspomnianej w pierwszym poście Toshibie są tak fajnie wysoko zawieszone nożyce że daje to idealny kompromis sprężystości i momentu aktywacji.

Rozumiem, że chcesz mi dobrze doradzić pisząc że mechanik to mechanik. Ja takim opiniom - ze wszystkich stron - przy zakupie CM zaufałem, no i się skończyło się tak że co jakiś czas ginę w CSie bo postać mi się nie przemieści kiedy chcę się np. delikatnie przesunąć - bo... wcisnąłem klawisz powyżej progu aktywacji ;) Zastanawiam się jednak czy może mechanik low profile nie rozwiązałby tego problemu? A jeśli tak to w jakim kolorze przełącznika?
Odpowiedz
#7
Tak ODM to coś w tym stylu :) Tak robi wielu producentów, czasem jednak zmieniając pewne rzeczy w projekcie. Tylko najwięksi mogą sobie pozwolić na zrobienie np. myszki czy klawki od zera.

Wydaje mi się, ze low profile mogłyby rozwiązać problem, bo sporo jest różnica w ich klikaniu a standardowego mechanika - https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...ter-sk630/ recenzowaliśmy takiego, na low prof RED i takie Ci też polecam. Osobiście używanie tej klawiatury to była dla mnie katorga, ale z klawek w laptopie też nie potrafię efektywnie korzystać. Zawsze mozesz oddać do 14 dni jak Ci nie siądzie.

Taka ciekawostka dlaczego tak mało jest nożycowych klawek... bo nożycowe klawisze gdy mocno się je wciska to częściej od membran i mechaników ulegają uszkodzeniu (są zwyczajnie najdelikatniejsze z nich), łamie się ten mechanizm nozycowy w nich. Gigabyte przestali produkować bo im się nie opłacało, dużo było zwrotów. Pamiętaj, że wiele graczy mocno katuje klawiatury i sam się do nich zaliczam ;D
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#8
(04-22-2022, 05:21 PM)Hya napisał(a): Tak ODM to coś w tym stylu :) Tak robi wielu producentów, czasem jednak zmieniając pewne rzeczy w projekcie. Tylko najwięksi mogą sobie pozwolić na zrobienie np. myszki czy klawki od zera.

Wydaje mi się, ze low profile mogłyby rozwiązać problem, bo sporo jest różnica w ich klikaniu a standardowego mechanika - https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...ter-sk630/ recenzowaliśmy takiego, na low prof RED i takie Ci też polecam. Osobiście używanie tej klawiatury to była dla mnie katorga, ale z klawek w laptopie też nie potrafię efektywnie korzystać. Zawsze mozesz oddać do 14 dni jak Ci nie siądzie.

Taka ciekawostka dlaczego tak mało jest nożycowych klawek... bo nożycowe klawisze gdy mocno się je wciska to częściej od membran i mechaników ulegają uszkodzeniu (są zwyczajnie najdelikatniejsze z nich), łamie się ten mechanizm nozycowy w nich. Gigabyte przestali produkować bo im się nie opłacało, dużo było zwrotów. Pamiętaj, że wiele graczy mocno katuje klawiatury i sam się do nich zaliczam ;D

O hej :) myślałem że mi już nie odpiszesz ;) Ten SK630 Ma jedną istotną dla mnie wadę - kształt klawisza to czworokąt foremny :) Problem to dlatego, bo czasem pływam palcami jak najniżej podczas pisania i często przy takim profilu (mam K400+) blokuje mi się palec na krawędziach takich klawiszy.

Wiesz co, spodobały mi się Logitech G815. Szczególnie ten klikający wariant. Masz jakieś uwagi na jego temat?

PS. Czy mechaniczne przełączniki w wersji LOW występują w wariantach z wyraźnym klikiem (no bo te RED i SPEED są raczej nieme)?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.