• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki+mikrofon do EFT
#41
W sumie, Mozos ma komplet akcesoriów i wbudowaną kartę dźwiękową, według opisu w sklepie Mozos. Czy testowałeś i słyszałeś różnicę, między Trustem podłączonym do DAC (za pomocą wtyczki jack), a podłączonym do portu USB?
Także, co sądzisz o AntLion ModMic?

Czy testowałeś wersje DT770 z wyższą impedancją?
Odpowiedz
#42
Nie, mikro tylko na wtyk jack 3.5mm

Z DT770 mi dziwnym trafem najbardziej podobały się w wersji 80ohm. Miały najwięcej midbasu :D. By było jasne, różnice między wersjami nie są znaczące tylko subtelne. W grach nie ma to kompletnego znaczenia :).
Odpowiedz
#43
Czyli Trust jest uzależniony od źródła dźwięku i nie ma wbudowanej karty dźwiękowej, jak Mozos?

Czy miałeś styczność z tym ModMic? Jest wart dopłaty?

Czy odczuwałeś jakąś różnicę w wygodzie, między DT770 z welurowymi padami, a MMX 300?
Odpowiedz
#44
Znaczy do Trusta była dołączana mała kartą dźwiękowa na USB. Ale jej jakość była gorsza od tego modułu na mikro który miałem po prostu wbudowany w płytę główną. Sam mikrofon jest po kablu jack. Z tej dołączonej możesz skorzystać albo i nie.

Nie, nigdy nie korzystałem z modmic. Ale pełno jest jego recenzji na na YT razem z próbkami dźwięku. Samo rozwiązanie jest spoko bo z każdych słuchawek wtedy można zrobić headset. Minus taki że to dodatkowy kabel wiszący razem z tym od słuchawek. Kwestia indywidualna.

Te DT770 32Ohm słuchałem tylko przez chwilę, sam ich nigdy nie miałem. Było to dawno więc wyciąganie tego z głowy raczej nie ma sensu bo odstęp czasowy jest za duży. Ale jeszcze raz, nieważne z jaką impedancją wybierzesz DT770. W grach każda z tych wersji sprawdzi się dobrze, ja korzystałem z MMX 300 z dwóch powodów. Raz że to DT770 z mikro co powoduje że kwestia użytkowa jest bardzo spoko a dwa kupiłem je za 400zł jakoś. Był walnięty ten dłuższy kabel z pilotem do sterowania volume, ale kompletnie nie robiło mi to różnicy.
Odpowiedz
#45
Dziękuję za Twoje odpowiedzi.

Ostatecznie, kupię DT770 PRO+Mozos MKIT-900PRO GAMER lub MMX 300 Gen. 2 w promocji. Z myślą o DT 150 w "rezerwie".

Ale mam jeszcze jedną kwestię przed zakupem. Napisałeś, że wersja 80Ohm ma najwięcej midbasu, a bas źle wpływa na słyszalność kroków w grach. W takim razie, brać wersję 250Ohm? Rozumiem, że to "subtelna" różnica, ale podobno im mniej basu, bądź jego brak, tym jest zdecydowanie lepiej w grach. 


EDIT: Jeszcze, co sądzisz o kablach spiralnych do słuchawek? Wersja 250Ohm ma kabel spiralny.
Odpowiedz
#46
Nie, to nie tak że bas powoduje że coś nagle słyszysz gorzej. Chodzi o techniczny aspekt słuchawek, jak ten bas jest prowadzony, jak długo wybrzmiewa(się rozchodzi), jego atak. Poza tym im mniej basowa słuchawki tym bardziej analityczne. A to też nie jest dobre, takie brzmienie jest męczące, dźwięki są szkliste. Przykładowo idziesz po trawie, zaczepiasz o gałęzie i nagle rozchodzi się przenikliwy szelest który dosłownie przytłacza :). Tak więc w słuchawkach jest ważne brzmienie ale też ich aspekt techniczny. Ogólnie możesz wziąć wersje 250Ohm. Zobacz jak się sprawuje i czy źródło podoła.

Co do kabla spiralnego, nie mam zdania, nie przeszkadza mi on i nie ma wpływu na brzmienie.
Odpowiedz
#47
Mikrofony stojące/statywowe odpadają. Pożyczyłem od znajomego Trust Starzz, który jest podobny wymiarowo do MICO. Mikrofon zajmuje za dużo miejsca i trochę zasłania ekran. Jednak wolałbym Headset.

Zdecyduję się na AntLion ModMic UNI, ale ModMic ma takie wymagania na oficjalnej stronie: impedancja 2200(Max) Ohm i SPL 110(Max) dB. Potrzebuję mocniejszego DAC, żeby napędzić ten mikrofon, czy chodzi o coś innego?
Odpowiedz
#48
Będzie działał bez problemu :)
Odpowiedz
#49
Na początku myślałem, że Sound Blaster G3 jest za słaby, ale okazało się, że musiałem pobrać Sound Blaster Command, by pobrać sterowniki do prawidłowego działania. Mikrofon nagrywa czysto, a dźwięk jest bardzo szczegółowy i głośny, ale słuchawki chyba kompletnie nie mają basu. Nie czuję basu zarówno w bass testach i grach. Nawet moje MH751 na integrze ALC887 miały jakiś tam bas.
Brak basu mi nie przeszkadza, ale możliwe, że mam za słaby DAC, bądź słuchawki są wadliwe, czy po prostu tak grają?

Poza tym, miałeś rację, niektóre "dźwięki są szkliste", a dialogi są "sykliwe".
Odpowiedz
#50
Tak jak pisałem wcześniej MH751 jest to zadziwiająco dobry set słuchawek a jeszcze dziwniejsze jest to że gejmerski :).

Co do basu to może być wina DAC który jest po prostu za słaby. Ale żaden DAC drastycznie nie zmieni brzmienia. Więc jak w ogólnym rozrachunku nie podoba ci się to co słyszysz to trzeba zmienić słuchawki. I tu jest problem, sam osobiście nie znam dużo słuchawek w formie zamkniętej godnych polecenia. Parę lat wstecz bym polecił AKG K550 ale ich nie produkują..... Są Shure SRH840 ale tu znowu wygoda. Jest Sivga Robin które są meeeega wygodne, ale ich brzmienie jest też meeega funowe i to trzeba lubieć.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.