• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki+mikrofon do EFT
#31
Kupno Trusta z markowym pop filtrem wyniesie łącznie 135 zł. Myślisz, że lepiej po prostu dopłacić 35 zł i kupić Mozos MKIT-900PRO GAMER?
Odpowiedz
#32
(08-08-2022, 08:26 PM)Mercury3 napisał(a): Kupno Trusta z markowym pop filtrem wyniesie łącznie 135 zł. Myślisz, że lepiej po prostu dopłacić 35 zł i kupić Mozos MKIT-900PRO GAMER?

Nie wiem. Ja używam tego co napisałem i nie ma z nim żadnych problemów :). Dźwięk jest spoko, każdy na Discord słyszy mnie wyraźnie. Sam mikrofon sobie stoi między klawiaturą a myszką w odległości jakieś 40cm od moich ust :).
Odpowiedz
#33
Mozos odpada, statyw jest za duży. Do Trusta jednak nie da się zamontować pop filtra. A czy masz jakieś zdanie odnośnie gąbek na mikrofon? Mozos UGM1 kosztuje niecałe 20 zł z wysyłką.

Dziś dotarł do mnie DAC i przyznam, że jestem pod wrażeniem - dźwięki są wyraźniejsze i "żywsze", ale także są "czytelnie" odseparowane od siebie, a nawet poprawiło się pozycjonowanie - i to tylko na moich zastępczych słuchawkach dokanałowych.
Skonfigurowałem wzmacniacz zgodnie z instrukcją. Zauważyłem, że poziom głośności w systemie sam przestawia się na 25%. Czy to normalne?
Także, do jakiego portu USB (USB-C? 3.2 Gen 1/2?) należy podpiąć DAC, dla najlepszego efektu? Podobno porty USB z przedniego panelu obudowy są gorszej jakości, niż te z tylnego panelu od płyty głównej.
Odpowiedz
#34
A jakiego DAC kupiłeś? Co do gąbek na mikro to nawet jej nie założysz na Trusta bo za wąski przelot jest. Chyba że myślisz o jakimś innym mikro :).

Najlepiej takie rzeczy podłączać pod tylne porty USB 3.0 ja sobie kupiłem taki kabelek zakończony wtykiem USB żeńskim.

No to teraz pozostaje kwestia słuchawek z głębokimi padami by uszy miały miejsce :). Tu rodzi się problem bo poza tym co robi Beyerdynamic nie znam nic co by mogło byc tak wygodne :D. No chyba że słuchawki otwarte, wtedy problemy znikają :P
Odpowiedz
#35
Kupiłem Sound Blaster G3. Według opisu, gąbka jest uniwersalna. Ostatecznie, kupię Trust MICO USB, który polecasz. 

Jestem zdecydowany na DT770 PRO 250Ohm. Sam pisałeś, że DT770 mają trochę większy docisk, niż MH751, ale konstrukcyjnie są podobne do HyperX Cloud, które nie kolidowały z moimi uszami, ale ściskały moje okulary, co powodowało ból głowy. Obecnie noszę soczewki. W ostateczności, dopłacę do DT150, jeśli DT770 zawiedzie. 
Kupno kolejnych MH751 odpada, ponieważ moje uszy kolidowały z przetwornikami, jeszcze zanim nauszniki stwardniały. 
Słuchawki otwarte odpadają, ze względu na głośne środowisko podczas dnia i "ciszę nocną". 

A co sądzisz o Shure SRH840 (bez dopisku A, podobno lepsze) w porównaniu do DT770? Podobno lepsze dźwiękowo, ale plastik...
Odpowiedz
#36
DT150 to trochę bardziej wymagające słuchawki. W Shure by trzeba pady zmieniać, na bank wygoda gorsza niż w MH751.
Odpowiedz
#37
Wracając do MMX 300. Czy może testowałeś i bezpośrednio porównywałeś MMX 300 Gen. 2 z Beyerdynamic DT770 PRO (32/80/250 Ohm)? Pisałeś że "MMX300 to DT770 32 Ohm", ale czytałem, że podobno MMX 300 ma mniej basu, niż wszystkie wersje DT770, co mocno wpływa na brzmienie gier.

Chciałbym się Ciebie dopytać:
1. Czy gąbki mikrofonowe rzeczywiście dopasowują się do rozmiarów mikrofonów?
2. Czy ten kabel Unitek będzie dobry, oraz czy długość kabla może wpłynąć na jakość dźwięku słuchawek? Konkretnie, to ponad 3,5 metra kabla do słuchawek i przedłużacza z DAC.
3. W razie zużycia nauszników, lepiej kupić oryginalne pady czy od Brainwavz?
Odpowiedz
#38
Nigdy nie testowałem gąbek do mikrofonu więc nie wiem :).

DT770 32Ohm ilościowo basu mają więcej ale jest to podyktowane właśnie innymi padami. Pady welurowe przepuszczają więcej powietrza niż ekoskora co ma wpływ na fale akustyczna.

Słuchawki są strojone z oryginalnymi padami, każda zmiana na inną markę ma wpływ na brzmienie. Czy to wybierzesz markę X czy Y.

Kabel USB nie ma wpływu na brzmienie.
Odpowiedz
#39
Czy w grach, słyszałeś jakąś różnicę między DT770, a MMX 300? Także, czy MMX 300 jest znacznie wygodniejszy od DT770?

Wracając do mikrofonu, jednak Trust może nie sprawdzić się w moim otoczeniu, ponieważ mieszkam przy ruchliwej ulicy. Czytałem, że mikrofony dookólne nagrywają dźwięk całego otoczenia, a sam Trust nie ma redukcji szumów. Myślisz, że lepiej kupić Mozos MKIT-900PRO, który posiada redukcję szumów, koszyk antywstrząsowy i mikrofon kardioidalny, który rejestruje tylko kierunek mówcy?
Odpowiedz
#40
Znaczy ja zawsze w komunikatorach głosowych używam funkcji push to talk która jest przypisana pod boczny klawisz myszy. Nie używam voice activation więc problem szumów mnie średnio dotyczy :). Nie wiem ale zawsze miałem problem z tą funkcją, czy to w mikro, czy to systemowo przez windows czy w danym programie do komunikacji. Zawsze głos wydaje mi się zbyk skompresowany. Natomiast poza trustem nigdy nie używałem jakiś droższych mikro bo nie miałem takiej potrzeby, korzystałem z Blue Yeti czy jakoś tak i jakąś tam różnica była ale nie diametralna. Tak więc ciężko mi się wypowiadać na tematy innych mikrofonów.

Co do słuchawek w EFT nie miałem okazji korzystać z DT770. Ale pamiętam że grałem w nich chyba w ArmA? Albo Squada... Nieważne :). Sumarycznie różnicy jakieś nie odczułem. Chyba scena trochę większa w MMX300, ale nie miało to realnego wpływu na styl rozgrywki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.