• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki+mikrofon do EFT
#21
Już trochę nie pamiętam, ale wydaje mi się, że MMX300 były ciutkę mniej klarowne od MH751 czy GM200 pod kątem pozycjonowania, ale ne pewno tonalnie je wyprzedzały, więc do ogólnego użytku powinieneś być bardziej zadowolony. Jakościowo znacznie wyprzedzają je. Pod katem wygody są mega wygodne.

te G1 mogą trochę wykastrowanie brzmieć z integry. Przy MMX300 też pełnego potencjału nie będzie w niższych tonach. Główny problem integry jest to, że trochę wyjaławia niskie tony.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#22
(07-30-2022, 01:35 PM)Mercury3 napisał(a): Dzięki za propozycję, ale według opisu, te słuchawki mają stan dostateczny, bo są trochę obite.

Inną opcją jest Audio-Technica ATH-G1, ale chyba nie uda mi się jej napędzić. Czytałem, że ALC1200 napędza słuchawki tylko do 32 Ohm.

Lekkie rysy niczemu nie przeszkadzają :) biorąc pod uwagę że zbudowane są jak czołg :D. A gwarancję masz normalną :D. O ile horyzontalnie nie powinno się zmienić wiele bo w tym MH751 są świetne to wertykalnie powinno być lepiej :).

Tych ATH nie znam. Z Audio Technica do gier z czystym sumieniem mogę polecić ATH MSR7b. Scena nie jest jakoś duża(chociaż jak na kompakty bardzo dobra). Ale pozycjonowanie jest mega. Tyle że wygoda by była na minus no i tu się przyda DAC z wejściem BAL. Oczywiście pisze o słuchawkach zamkniętych.

Musisz wiedzieć jedno. MH751 to świetne słuchawki do gier pvp. I tak naprawdę nie zyskasz wiele przechodząc na MMX300 w tej kwestii. Natomiast to co zyskasz na pewno to komfort, jakość i wytrzymałość. Beyerdynamic to marka studyjna. Znam ludzi którzy mają ciągle te same słuchawki 10lat i dalej są cacy :).
Odpowiedz
#23
Jak wypada jakość mikrofonu MMX 300? Z mojego doświadczenia, mikrofony z headsetów są awaryjne i zawsze psuły się jako pierwsze.

Właśnie, czy MMX 300 koniecznie wymagają wzmacniacza czy wystarczy dobra integra?

W takim razie, ATH MSR7b odpadają. A co sądzicie o Audio-Technica ATH-M50X/Audio-Technica ATH-M40X?

Z góry, dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#24
MMX300 mają bardzo dobry mikrofon, jest sporo recenzji w necie jak poszukasz. Jak ma być używany cusualowo to będzie więcej niż dobry.

Odradzam M50x/M50x bo mają małą scenę, w grach tak klaustrofobicznie jest trochę. DO tego strasznie ubasowione co też nie pomaga a na integrze to nawet nie odczujesz frajdy z tego basu ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#25
Jednak otrzymałem zwrot pieniędzy, zamiast nowych MH751. MMX 300 z outletu odpada i raczej poczekam na promocję nówek, ponieważ produkt: "Może nosić ślady użytkowania lub ślady po naprawie serwisowej." i "Może brakować elementów wyposażenia". Możliwe, że to sztuka z ekspozycji po naprawie.

A jak wypada Astro A40 TR (bez Mixamp'a) względem MMX 300?

W ostateczności, mogę kupić wzmacniacz DAC/AMP do 200 zł. Zastanawiam się między Creative Sound BlasterX G1, a SOUND BLASTER G3, który obecnie jest w promocji za 134 zł z bezpłatną wysyłką. Warto?
Odpowiedz
#26
Raczej różnicy nie będzie. Co do astro, ponoć do gejmingu spoko. No ale plastik so fantastik :).

Ewentualnie możesz spróbować DT770 w ten niskiej impedancji i zobaczyć jak się sprawują. Ale mikro jako Zalman odradzam. Przynajmniej u mnie się to średnio sprawdziło. Kupiłem po prostu stojący mikro za 120zł i służy do dziś :D.
Odpowiedz
#27
To Astro odpada, MMX 300 jednak też. Beyerdynamic potwierdza, że to praktycznie DT770 PRO 32 Ohm z mikrofonem studyjnej jakości, który jest dla mnie przesadą. 

Myślę, że DT770 PRO 32 Ohm są nieopłacalne, bo musiałbym zamówić oryginalne welurowe nauszniki za ok. 139 zł, więc lepiej przeznaczyć te pieniądze na wzmacniacz i wariant 250 Ohm, który już posiada welurowe pady. Wariant 80 Ohm jest często opisywany jako najbardziej basowy, więc może nie być najlepszą opcją do gier. 

Jeśli nie macie jakiś uwag, to proszę o odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy wyższa impedancja oznacza lepszą jakość dźwięku? 
2. Czy SOUND BLASTER G3 jest lepszy od Creative Sound BlasterX G1, i czy te wzmacniacze napędzą wariant 250 Ohm?
3. Szukam mikrofonu do 150 zł. Lepszy będzie Audio-Technica Atr3350X czy SARAMONIC SR-ULM10? Inną opcją jest też Massdrop Minimic, ale mam obawy odnośnie jakości i komplikacji przy gwarancji, ponieważ serwis jest w USA.


Wybaczcie, że tak Was męczę, ale postanowiłem, że lepiej dopłacić i mieć spokój na parę lat.
Odpowiedz
#28
Nie, większa impedancja nie oznacza lepszego brzmienia. Może to zmieniać brzmienie w jakimś stopniu. Impedancja jest tylko po części wyznacznikiem tego jak ciężko napędzić słuchawki, bardziej wypełnienie brzmienia(szczególnie w sektorze basowym). Osobiście uważam że ważniejszym czynnikiem jest czułość czyli SPL . Im niższa czułość wtedy ciężej napędzić słuchawki(to tak łopatologicznie).

Co do mikro to https://www.audiofanatyk.pl/polecane-mik...go-studia/ sam osobiście używam Trusta za 80zł i nikt nie narzeka.

Natomiast co do kart. Jak już to G3, natomiast na ile się to sprawdzi... nie wiem nigdy nie miałem tego urządzenia. Trzeba poczytać opinie :).
Odpowiedz
#29
Czy możesz polecić jakiś pop filtr do Trusta?

Albo, mogę dopłacić do Fifine K669B USB lub Mozos MKIT-900PRO GAMER dla lepszej jakości i potencjalnie dłuższej żywotności. Warto?
Odpowiedz
#30
Ja tego trusta używam bez żadnych dodatków od w sumie 4 lat jakoś. Bez problemów do dziś. A ile razy mi spadł bo kot się chciał położyć na klawiaturze :D.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.