• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki+mikrofon do EFT
#11
Odświeżam.
Jak wypadają Beyerdynamic MMX 100 względem Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm + Zalman ZM-MIC1?
Odpowiedz
#12
Mniejszy obwód nausznicy. Ale same nausznice są głębsze. Ale tutaj akurat się sugeruje beyerdynamic dt 900 pro x które mają taką samą budowę nausznic. Co do brzmienia nie mam bladego pojęcia. Ale wiem jedno, budowa tych nausznic spłaszcza scenę dźwiękową(efekt 3D w dużym uproszczeniu) tyczy się to otwartych 900 pro x i zamkniętych 700 pro x. Tych gejmerskich nie słyszałem i nawet nie dotykałem. Ale sam efekt może być podobny.
Odpowiedz
#13
MMX 100 raczej odpadają. Czytałem opinie, że są niewygodne (uciskają uszy) i są ogólnie gorszej jakości niż DT770 Pro.

Mam do Ciebie pytanie, czy wiesz jak wypada pozycjonowanie DT770 PRO w porównaniu do MH751?

Mimo wszystko, bardziej mam obawy odnośnie trwałości, niż jakości dźwięku. Moje HyperX Cloud po półtorej roku użytkowania zaczęły mieć dziwne szumy w mikrofonie, a moje MH751 trafiły na gwarancję, ponieważ padł mikrofon lub przełącznik. Mam wrażenie, czy nawet te dobre słuchawki gamingowe są kruche/awaryjne?
Odpowiedz
#14
Jeżeli mowa o EFT to różnica będzie marginalna. Trzeba wiedzieć jedną rzecz. Pozycjonowanie zawsze jest zależne od samej gry. Słuchawki mogą pewne aspekty dodatkowo potęgować, ale jak gra ma sama z siebie problemy w tym zakresie to ŻADNE słuchawki tego nie zmienią.

Co do trwałości konstrukcji zależna jest od czynników takich jak sama produkcja no i oczywiście użytkowanie :). MH751 to lekko zmodyfikowana konstrukcja Takstar Pro82 i obstawiam że to właśnie ta firma zajmuje się klepaniem tych słuchawek tyle że w innej obudowie :). Po prostu są elementy w słuchawkach które pracują i się zużywają czy tego chcemy czy nie. Dajmy na to odkładasz słuchawki i pada na nie słońce, w końcu pady w takich MH751 zaczną się kruszyć i w sumie tyle :). Jeżeli chodzi o budowę słuchawek to tutaj faktycznie Beyerdynamic wymiata. Ale nawet tam odpowiednie komponenty podlegają degradacji wraz z czasem. Ale plusem jest to że praktycznie każdy z tych elementów jest wymienny i można go bez problemu kupić w serwisie albo w sieci, no ale cena :P. Ale właśnie za to się szanuje tą markę.

Jeżeli się nie boisz używek, ale z opcją zwrotu i chcesz mikrofon naprawdę spoko jakości. To https://allegro.pl/oferta/sluchawki-gami...2024503347 widzę gwarancje rozruchową i możliwość zwrotu 14 dni a jako że to allegro to problemów nie będzie żadnych. Będziesz mógł sprawdzić wygodę a jednocześnie mieć naprawdę dobre słuchawki do gier.
Odpowiedz
#15
Rozumiem, ale biorąc pod uwagę ogólnie gry FPS, to przejście z MH751 do DT770 PRO to "downgrade" czy "upgrade"?

Co do EFT, czy polecasz włączyć "Binaural Sound" w opcjach gry?

Właśnie, dbam i wiem jak trzeba traktować słuchawki, ale jestem sceptycznie nastawiony do wypróbowania MMX 100, ponieważ z jednej strony to Beyerdynamic, ale z drugiej strony wciąż słuchawki gamingowe. Moje MH751 zostaną wymienione na nowe, według gwarancji, czyli coś padło na dobre. Wolałbym uniknąć podobnej usterki, szczególnie po gwarancji...

Zawsze kupuję nową elektronikę ze sklepu, ze względu na dwa lata gwarancji. Na pewnym forum dla audiofilów czytałem, że MMX 300 Gen. 2 to praktycznie DT770 PRO bez mikrofonu.
Odpowiedz
#16
Tak MMX300 to DT770 32 Ohm. Ale jednak z innymi padami. Te w DT770 chyba są skórzane a w MMX welur znany z modeli o wyższej impedancji. A to też ma wpływ na brzmienie :).

Jeżeli odpowiadał ci dźwięk w MH751 to ja bym nie cudowal i je zostawił. Ewentualnie by zaspokoić swoją ciekawość to bym kupił te DT770 i porównał bezpośrednio i ewentualnie je zwrócił. Kupując przez neta masz zawsze na to 14 dni.

A tak z innej beczki. Nie myślałeś o graniu w słuchawkach otwartych? Jeżeli masz wyciszony pokój to jest to opcja do rozważenia :).

Tak, ja przesiadłem się na binural audio w EFT. Mój mózg potrzebował chwili na adaptację :D. Ale po paru dniach było już spoko. Oczywiście ta opcja nie załatwia wszystkich problemów. Jak masz to nieszczęście i zaczynasz w deszczową pogodę to ta opcja też pokazuje pewne braki. Ale i tak jest lepiej niż domyślnie :D. No i sluchawkofony mist have zawsze w tej grze :). W sensie te growe nałożone na postać :P.
Odpowiedz
#17
A co myślisz o Takstar GM200 Shade w porównaniu do DT770/MMX 300 i MH751?

Mógłbym też na razie zostawić MH751 i "polować" na MMX 300 Gen. 2 w promocji. W czerwcu, te słuchawki kosztowały 599 zł w RTV Euro AGD. Warto poczekać na kolejną okazję?

Otwarte słuchawki odpadają, ponieważ mieszkam obok ruchliwej jezdni i nie chcę przeszkadzać podczas nocnego grania.

Konkretnie, w czym to pomogło? Podczas gry, ludzie mi mówili, że Binaural Sound ułatwia rozpoznawanie kierunków kroków/strzałów na 360 stopni, ale nie będę potrafił rozpoznać odległości kroków/strzałów i tego, czy ktoś jest nade mną czy pode mną.
Odpowiedz
#18
Takstary GM200 to chyba czyste Takstary Pro82 z mikro, CM MH751 są jednak troszkę modyfikowane pod względem basu. Można powiedzieć że bez różnicy, to ten sam pułap jakości,

Na Ole Ole(sklep internetowy EuroAGD) jest Outlet Beyer MMX300 za niecałe 600zł.

Co do 3D w EFT to nie do końca tak. Mi przykładowo łatwiej było rozpoznać kierunki wertykalnie(góra dół) właśnie z tą opcją. Co do odległości to troszkę inna bajka. Dalsze i średnie dźwięki bez problemu ocenisz, natomiast te najbliższe będą się wydawać faktycznie tak troszkę dalej(odsunięte od ciebie) dlatego pisałem o adaptacji. Chodzi o to że ta opcja tak jakby odsuwa pierwszy plan wydarzeń troszkę dalej. Brzmienie jest z lekkiego dystansu. Nie ma to wpływu na słyszalność kroków, ale na początku można mieć wrażenie że typ jest zamiast 2m od ciebie to 5m. Tą opcję możesz spróbować w każdej chwili sam.
Odpowiedz
#19
Co do GM200 vs Mh751 to w recenzji jest sporo porównania https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...200-shade/

Praktycznie każdy "polepszacz dzwięki 3D" w mniejszym lub większym stopniu powoduje to samo czyli w większości przypadków poprawia słyszalność góra dół oraz ułatwia odbiór 360 st. ale zatraca się możliwość oceny odległości. Co bardzo fajne jest jest w casualowych grach ale do typowych FPS'ów nie bardzo.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#20
Czy najbardziej polecacie MMX 300 Gen. 2, z wymienionych słuchawek? Według opinii na Pepper, MMX 300 mają solidną i wygodną konstrukcję, podrasowane pozycjonowanie oraz dźwięk względem DT770 PRO i to "półka wyżej od MH751".
Szczerze, MH751 brzmią dla mnie dokładnie jak HyperX, tylko z o wiele lepszym pozycjonowaniem, ale nie podoba mi się ich krucha konstrukcja i klejone nauszniki. Oryginalne pady musiałbym zamówić z USA, ale także znaleźć serwis, który usunąłby stare pady...

Dzięki za propozycję, ale według opisu, te słuchawki mają stan dostateczny, bo są trochę obite.

Inną opcją jest Audio-Technica ATH-G1, ale chyba nie uda mi się jej napędzić. Czytałem, że ALC1200 napędza słuchawki tylko do 32 Ohm.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.