• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca Logitech MX518 Legendary
#1
Hej, od ok. 20 lat jestem posiadaczem jednego modelu myszek z rodziny Logitech MX500 > MX510 > MX518 > MX518L.
Jak nie trudno sobie wyobrazić, muszę mieć taki sam lub prawie identyczny kształt myszki.
Przerabiałem już kilka myszek "podobnych" i nie byłem w stanie się przyzwyczaić, ponieważ zawsze coś nie pasowało. (Logitech G502, Dream Machines DM4 Evo,Dream Machines DM1 Pro )
Szukam następcy Logitech MX 518L
Znacie coś bardzo zbliżonego budową i bardzo dobrym sensorze ze stosunkowo niską wagą?
Myszka używana tylko do CS2
 
jaką obecnie myszkę używasz: Logitech MX518 Legendary
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
czułości w grach: niska
czułość w Windows: 6/10
w co grasz (podaj tytuły gier): tylko CS2
jaką masz obecnie podkładkę: KRUX Space XXL
ile przycisków używasz w myszce 2 główne + 2 boczne
twój budżet: bez limitu
jaki chwyt stosujesz: Fingertip grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+3+1
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni 19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego – szczupłe palce
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej: niższa waga, najlepszy możliwy sensor
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
uwagi: Najbardziej zbliżona do Logitech MX518, nie potrzebuje dodatkowych przycisków, nie potrzebuje RGB, możliwe przejście na mysz bezprzewodową
Odpowiedz
#2
Niestety wiele razy się już z tym problemem spotkaliśmy, sporo jest takich osób jak Ty i niestety nie jest nam znany taki bezpośredni, pewny zamiennik. Problemem jest też to, że podobne myszki ważą też okolice 100g. Jest nawet zbliżony klon (obecnie jednak trudno dostępny) Nixeus Revel FIT, jednak z tego co pamietam, to niefortunnie jej cośzmienil iw kształcie, że koniec końców nie trzyma się jej za dobrze i jakościowo jest strasznie słaba.

Z myszek powiedzmy lekko zbliżonych to tego co udało nam się ustalić to chyba najwięcej osób było w stanie całkiem dobrze przejść na Roccat Kone Air, ale waży też koło 100g. Jest wersja Kone Air Pro , ale juz z kolei jest znacznie mniejsza, chociaż profil jest ciagle lekko nawiązujący do MX518. Druga to Glorious Model D, profil wydaje się inny, ale ma pewne podobne profile, jest również relatywnie duza (obecnie juz prawie nie robi się dużych myszek pokroju mx518, więc trudno o coś równie dużego). Także jakbym miał na Twoim miejscu wybrać teraz myszkę to spróbowałbym Gloriousa Model D/D2 pro. Daj jej szansę z parę dni i zobaczysz. Jak dalej nie uznasz, ze akceptujesz zmianę, to obawiam się, że czeka Cię odchudzenie MX518 w postaci użycia frezarko-szlifierki i powycinania trochę otworów w obudowie ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie za pomocny i rzeczowy komentarz!
Przed napisaniem posta robiłem mniej więcej przegląd myszek i wiem jak jest ciężko coś dobrego dobrać dla mnie.
Ten Revel FIT faktycznie super klon aczkolwiek mając MX518 w nowej wersji dużo plusów w nim nie widzę, ale i tak bym kupił gdyby był dostępny :)
Zaintrygowały mnie te Gloriusy, faktycznie wyglądają ciekawie i może wezmę jakiś model na testy. Muszę o nich poczytać, bo tak na szybko to widzę że mają dobre recenzje.
Gdyby w przyszłości komuś wpadła podobna myszka do MX'a to dajcie znać, albo na co zmienialiście swoje MX'y :)

Edit: w tych Gloriusach czym różni sie wersja matowa od błyszczącej? Kwestia upodobania czy ma to jeszcze jakieś inne znaczenie? Błyszcząca będzie rozumiem bardziej ślizga? W takim razie po co te 2 wersje?
Odpowiedz
#4
Zdecydowanie nie bierz błyszczacej typu glossy. Jest pewna grupa ludzi, która dobrze toleruje taką powierzchnię, ale większość raczej nie i może się pocić mocno dłoń. Bierz matowe.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.