• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sluchawki
#1
  • jakie obecnie używasz? HyperX Cloud II
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? nie
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję): 60% muzyka, 40% gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? ciężko określić, raczej każdy rodzaj
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? csgo
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 700
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? obie rzeczy są ważne
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? nie ma to znaczenia
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? nie mam pojęcia, raczej większa
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? mimo wszystko raczej ciężkie pozycjonowanie. Uważam, że w superluxach było ono lepsze
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    Zastanawiałem się nad Beyerdynamic DT880, ale czy będą się nadawać do csa?
Odpowiedz
#2
Kup po prostu ISK HD9999. Jak maja być z mikro to Takstar GM200. Albo zaszalej i kup na allegro Beyerdynamic MMX300, ale one będą wymagać wzmocnienia.
Odpowiedz
#3
możesz też rozważyć Beyerdynamic DT 770 Pro + tymczasowo Topping NX1s i kiedyś dokupisz im już pełnoprawny DAC z wyższej półki.

Możesz ewentualnie spróbować Astro A40 TR bez mixampa (patrz na wersję do PC) (na allegro jest sporo używanych po 250-300 zł w dobrym stanie). Bardzo przyjemne słuchawki i przy tym muzykalne jak im zapewnisz przyzwoite źródłom ale nawet z Topping NX1s i ALC1150 już jest całkiem przyjemnie. Niemniej wersja z mixampem lepsza bo tam sporo można w nich poprawić przy dobrym EQ.

Po ostatnich testach stwierdzam, że jak ktoś szuka czysto pod CS to lepiej czasem sięgać po takie typowo gamingowe konstrukcje słuchawek, bo tam ewidentnie stroją bardziej pod gry z takim hmm płaskim, strefowym silnikiem jaki ma CS. Najczęściej przejawia się to w zakresie góra dół gdzie na muzycznych słuchawkach nie odczuwasz aż takiej zmiany, jest lekko poniżej poziomu uszu przeważnie gdy na gamigowych jest to bardziej zaznaczone. Również strojenie jest obtarte z muzykalności na rzecz konkretnych tonów do grania.

HD9999 jako allrounda to bym raczej nie brał, no chyba że taki boomy bas niemal we wszystkim Ci się podoba ;)

Ten takstar GM200 jako allround jest spoko też opcją.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#4
Słuchawki tak naprawdę w wiekszej mierze będą służyć do muzyki dlatego aż tak mocno nie naciskam na słuchawki gamingowe pod csa, mikrofon też totalnie na 90% nie będzie potrzebny.
Więc może inaczej poszukuję słuchawek głównie do muzyki i żeby też dawałyby radę w csie, jestem w stanie zainwestować również w jakiś wzmacniacz tylko totalnie się na tym nie znam i na ich cenach. Tak więc powiedzmy fajnie jakbyś mógł mi polecić jakiś zestaw słuchawek z wzmacniaczem tak najlepiej +/- 1200
Odpowiedz
#5
No to tutaj zaczynają się schody. Fajnie jakbyś nakreślił kierunek brzmienia które cię interesuje. Dlaczego? A no dlatego że jest masa słuchawek ale każde mają swój charakter. Przykładowo ty podałeś DT880, są to słuchawki grające neutralnie, bardzo detalicznie. Pytanie czy takie brzmienie Cię interesuje. Może się okazać że wolisz cieplejsze brzmienie z większym nastawieniem na bas. Też nie można zapomnieć że DT880 to jedne z ciężej do wysterowania nausznic. Opcji jest wiele, otwartych i zamkniętych.

Po prostu nie chce Ci polecić czegoś z czego nie będziesz zadowolony bo gusta są różne :). Czy uwazales że Cloudy pasowały brzmieniowo? Było dobrze czy jednak coś nie pasowało? Za dużo basu albo za mało? Za ostre albo za mało ostre?

I przykładowo DT880 zagrają od Cloud bardziej detalicznie, z lepsza scena i wierniej materiałowi. Ale kosztem gorszej izolacji(wiadomo są otwarte no i czy brak izolacji Ci przeszkadza) i basu po prostu będzie mniej.
Odpowiedz
#6
Kurczę, wiesz co zastanawiałem się na tym dosyć długo i najgorsze jest to, że nie mam aż takiego wielkiego obeznania co tak na prawdę chcę.
Próbowałem porównać hypery ze słuchawkami dousznymi Jabra elite 75z i porównując uważam, że jednak bardziej mnie interesuje granie takie bardziej detaliczne niż takie z nastawieniem na bas, gdzie uważam, że w jabrze jest on dosyć duży. No i scena mi się nie podoba w hyperach. Nigdy nie miałem otwartych słuchawek, więc z tej strony nie wiem w sumie czy miałbym z tym duży problem, choć jeśli to coś zmienia w pół-otwartych superluxach nie sprawiało mi to dużego problemu. Jakieś alternatywy byłyby mile widziane
Odpowiedz
#7
No więc tak na polskim Amazonie są w promocji Sennheiser HD599 i Philips Fidelio X2. Jest to rozrywkowe granie ale dalej detaliczne z fajną sceną. Z tych dwóch sam bym chyba brał HD599

Na allegro widzę za 699zl Sennheiser HD560S. Granie neutralnie jasne. Detaliczne. Scena jest ale głównie na szerokość. Niby wyższa klasa. Ale mi nie do końca podeszły.

Są też Beyerdynamic DT990 250Ohm legenda sama w sobie. Granie w przestrzennym planie V za naprawdę dobre pieniądze. Ale mogą czasem być zbyt bezpośrednie w wysokich tonach.

Dwie pierwsze pozycję możesz odpalić na start bez DAC. HD560S się przyda coś pokroju ikko zerda. Natomiast do DT990 świetnie pasuje ifi zen dac V2(najtaniej widzę na allegro).

Sam osobiście bym celował w Sennheiser HD599 z ikko zerda, albo właśnie DT990 z ifi zen dac. Ale to ja. Gość który lubi wyrównane, może lekko jaśniejsze brzmienie ale przestrzenne, ewentualnie V-ke.
Odpowiedz
#8
Dobra, dzięki zastanowię się między tymi dwoma propozycjami
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.