• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki 700-900zł
#1
  • jakie obecnie używasz?: HyperX Cloud 2 oraz Cloud Alpha
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?: Jeśli się zmieści w cenie ze słuchawkami
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150): MSI meg ace x570
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję): 100% do gier
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?: Club, house, rap, i inne
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?: Escape from tarkov, csgo, Hunt showdown, inne fps
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?: 700-900zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?: dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?: Otwarte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?: Większa scena
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Zrobiłem większy research słuchawek, najwięcej poleceń znalazłem na hd560s, ad700x, akg k702. Na początku najbardziej skłaniałem się do zakupu ad700x, lecz wraz z przeszukiwaniem reddita oraz google znajdowałem coraz więcej negatywnych opinii dotyczących pozycjonowania. Jak wyżej zaznaczyłem, słuchawki mają być 100% do gier. Więc finalnie poszukuję porady. Jakie słuchawki będą najlepsze, oraz jakie są wasze opinie o nich.

Odpowiedz
#2
pamiętaj, że są gry które mają tak kiepski silnik dzwiękowy, że nawet najdroższe słuchawki nic nie pomogą. Tak jest z CS'em. Jedyna co to możesz tylko zyskać przestrzeń lepszą, bardziej oddaloną, co trochę ułatwia grę. Tu np. Twoje HyperX ssą trochę bo mają małą przestrzeń. Pozycjonowanie jest dobre praktycznie w każdej grze na nich i tu nie oczekuj, że jakieś słuchawki Ci to polepszą.

Mieszczac się w budzecie to Sennheiser HD 559 + Audioquest DragonFly red
jak mozna ponad budzet to:
imo to jak już kupować słuchawki w tej cenie to dołóż do dedykowanego DAC'a i wtedy bierz Senn HD 599 i Audioquest DragonFly Red to dostaniesz taką opcję, że też posłuchasz muzyki na całkiem niezłym poziomie 700 zł sluchawki i 500 dac
druga opcja czysto pod gaming, ale muzyka jest ok to dołożyć do Astro A40 z mixampem (wbrew pozorom całkiem dobre słuchawki z nie najgorszym dzwiękiem, ale zestrojone czysto pod graczy, bardzo czytelna scena i średnica), cena ok 1100 zł. Do wszystkich gdzie jest rywalizacja FPS'ach rewelacyjna opcja.
Jeżeli planujesz grac w gry co mają technologię dolby atmos to spokojnie możesz brać Corsair HS80, ale do muzyki to tak bardzo przeciętnie wypadają, 640 zł. Trochę gorzej od Astro wypadają w grach jeżeli dany tytuł nie ma Dolby Atmos.

coś taniej:
Możesz spróbować też MH751 czy przypadkiem nie wystarczyłoby Ci jak dostaniesz trochę przyjemniejszą barwę dzwięku i lekko wiekszą scenę. Tu z integrą stykną. cena 350 zł

nie bój się zamawiać nawet pare rzeczy i odesla do 14 dni. Z dzwiekiem jest tak, że musisz sam testować.

pamietaj, że takie HD559 to kompletnie otwarte słuchawki, to będzie duza różnica wzgledem tego co miales, jak jestes sam w cichym pokoju to bedzie ok. Na poczatku moze CI się wydac, że basu jest malo, ale z czasem przywykniesz. Do grania nigdy nie bierz sluchawek co są mocno basowe.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Sennheiser HD599 to bardzo dobre słuchawki do gier. Przetworniki osadzone pod kątem powinny dać lepszy obraz frontowy(w sensie dźwięku). Na początek możesz spróbować je podłączyć bez dodatkowego wzmocnienia pod MOBO. Ewentualnie mi w tarkovie bardzo dobrze się sprawdzały Beuerdynamic DT990 Pro 250Ohm ale one już WYMAGAJĄ wzmocnienia, więc DAC czy karta dźwiękowa będzie wymagana. Obie pary które zostały zaproponowane są mega wygodne na długie sesje :).

Karta jak napisał @Hya Dragon Fly Red będzie dobrą opcją :).
Odpowiedz
#4
Więc finalnie zdecyduję się na HD599 + dac. Jeszcze mam jedno pytanie. Są jakieś dobre alternatywy w podobnej cenie Dragon Fly? Boję się, że kiedyś przypadkowo wyrwę tego usb.
Odpowiedz
#5
To kup kabel przedłużkę z samym wtykiem/portem USB. Alternatywą może być FiiO BTR5. Ewentualnie jak uda Ci się uda kupic z b-stocku SoundBlastera G6 z strony Creative. Czasem są w spoko cenach.
Odpowiedz
#6
Jak cos na steonie Creative jest B-stock Sound Blaster X3 za 419zl.

Edit: Sorka miała być edycja :/.
Odpowiedz
#7
Znalazłem jeszcze hifinan he-400i za 900zł na stronie media-hit.pl  Ktoś wie czy ta strona wysyła towary? Czy scam? Oraz czy te słuchawki będą się nadawać do fps?
Odpowiedz
#8
Hifimany nie są najlepsze do gier, będą się zachowywać ja te co recenzowaliśmy - https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...man-he4xx/

a co do sklepu to chyba legitny, bo dane maja w rejestrze
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#9
(10-20-2021, 08:39 PM)FreeQ napisał(a): Sennheiser HD599 to bardzo dobre słuchawki do gier. Przetworniki osadzone pod kątem powinny dać lepszy obraz frontowy(w sensie dźwięku). Na początek możesz spróbować je podłączyć bez dodatkowego wzmocnienia pod MOBO. Ewentualnie mi w tarkovie bardzo dobrze się sprawdzały Beuerdynamic DT990 Pro 250Ohm ale one już WYMAGAJĄ wzmocnienia, więc DAC czy karta dźwiękowa będzie wymagana. Obie pary które zostały zaproponowane są mega wygodne na długie sesje :).

Karta jak napisał @Hya Dragon Fly Red będzie dobrą opcją :).

Sennheiser ma naprawdę dobry sprzęt, ja aktualnie używam 450, ale miałam okazję korzystać też z droższych modeli i też szczerze polecam
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.