• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ergonomiczna czy GK630K lub XPG
#1
Cześć,
1) Zastanawiam się nad GK630K a XPG Summoner czy jest duża różnica między tymi przełącznikami (klawiatura będzie sporo tyrana jakieś dziennie 10h przed kompem, sporo pisania, trochę grania)?

2) Oraz co najbardziej mnie interesuje to czy testowaliście i zauważyliście dużą różnicę na plus w przypadku klawiatur ergonomicznych a konkretnie Logitech K860 Ergo? Ew. może ktoś miał do czynienia z Microsoft Ergonomic Keyboard (ta za ok.250pln)? Do tamtych mechanicznych i tak bym dokupił podkładkę pod nadgarstki, ale zastanawia mnie czy w tej z Logitech ta siła do naciśnięcia klawiszy będzie równie łatwa i mało obciążająca jak w przypadku Brown / Red i czy te pochylenie w przód i ustawienie tych klawiszy pod kątem faktycznie oddaje tą wygode

twój budżet: do 450 pln
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
- jeżeli mechaniczna: jaki chcesz rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: myślę, że brown / ew. red
czy masz masywne dłonie czy nie? fest duże dłonie, ale nie masywne
czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
czy chcesz podświetlenie? obojętnie
czy chcesz makra? nie
czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? tak
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? tak
twoje uwagi (wygląd, firma):
Odpowiedz
#2
Heja,
Szczerze to nie znam nikogo kto by używał klawek typu ten MS Ergonomic. W grach an pewno nie jest ona wygodna. Do pisania pewnie jest spoko. Jednam membrana to membrana i stracisz na pewno na przyjemności kliku.

Co do samej klawki to różnicy dużej nie ma, i ta i ta to budżetowe mechaniki podobnej jakości (w XPG jest jednak super podpórka ;P). Różnica jest w przyciskach. Ciężko powiedzieć, które najlepiej Ci podejdą, ale imo warto sprawdzić najpierw XPG na MX Silver. Jak nie podejdzie to wtedy GK na Kailh Brown.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.