• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mx518 zdechło... i jak dalej żyć?
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: logitech mx518
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: przełączam zawsze na najwyższe, czyli 1600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: defaultowa
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie używam 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): rpg, strategie, przygodówki, od święta jakaś strzelanka
  • jaką masz obecnie podkładkę: nieheblowana deska
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 6, w tym boczne (przydałby się przycisk snajper i dodatkowy 1-2 na lpm)
  • twój budżet: 200-300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm / claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: odciąć kabel
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): 
Tego mx518 mam kilkanaście lat, towarzyszył mi w niezliczonych wielogodzinnych sesjach w przeróżnych grach. Jest niesamowicie wygodny, pancerny, przetrwał co najmniej kilkadziesiąt upadków z wysokości ok. metra. Lecz niestety wszystko się kończy.
Szukam mu godnego następcy, teraz już, o ile budżet pozwoli, bezprzewodowego o bardzo podobnej ergonomii, wielkości i kształcie, na baterie, nie na akumulator, o żywotności jak g603, bez dziurek i świecidełek. Próbowałem g604 - za mały, za bardzo naćkane tych przycisków pod kciukiem. w jednym z postów o mx518 na tym forum polecano chyba kone, niestety niedostępny już. 
Ktoś coś poradzi?
Odpowiedz
#2
Wiesz, że jest odświeżona MX518 :P? Tylko musiałbyś przeżyć, że dalej na kablu.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
(06-06-2021, 09:41 PM)Hya napisał(a): Wiesz, że jest odświeżona MX518 :P? Tylko musiałbyś przeżyć, że dalej na kablu.

Dzięki za odpowiedź. Wiem, ale nie kwalifikuje się z uwagi na ogon właśnie, poza tym chyba na tym forum czytałem, że nie jest technicznym majstersztykiem i niestety daleko jej do oryginału.
Pytanie pozostaje otwarte. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co po mx518?
Odpowiedz
#4
a G603 pasowała czy nie?
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
(06-10-2021, 04:52 PM)Hya napisał(a): a G603 pasowała czy nie?

Do łapy pasowała, tylko te plastiki po bokach mi nie leżą i jedynie 6 przycisków, choć to jeszcze od biedy bym przebolał.
Może jest jjeszcze akaś alternatywa?
Odpowiedz
#6
"Wiem, ale nie kwalifikuje się z uwagi na ogon właśnie, poza tym chyba na tym forum czytałem, że nie jest technicznym majstersztykiem i niestety daleko jej do oryginału."
Nowa MX518, zaskoczyła mnie przede wszystkim giętkim przewodem, który wciąż jest w gumowej koszuli ale absolutnie nie przeszkadza, jeżeli go usztywnisz.
Narzekałem przede wszystkim na mikro-przełączniki, które w niczym nie przypominają stosowanych w poprzednich modelach - G400, G400s.
Są twardsze, mniej chrupkie i mniej sprężyste, da się do nich przyzwyczaić, lecz nie tego oczekiwałem.
Rolka ma tę zaletę, że pracuje optycznie - pracować może nawet kilkanaście lat, ciężko ją zajechać.
Powierzchnia "glossy" magazynuje brud niemiłosiernie i wspomaga potliwość dłoni.

Są to wady, które można zaakceptować.
Sam obecnie jej użytkuję, gdyż zdechła mi "zmodowana" WMO 1.1A.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
(06-10-2021, 06:51 PM)XeXu napisał(a): "Wiem, ale nie kwalifikuje się z uwagi na ogon właśnie, poza tym chyba na tym forum czytałem, że nie jest technicznym majstersztykiem i niestety daleko jej do oryginału."
Nowa MX518, zaskoczyła mnie przede wszystkim giętkim przewodem, który wciąż jest w gumowej koszuli ale absolutnie nie przeszkadza, jeżeli go usztywnisz.
Narzekałem przede wszystkim na mikro-przełączniki, które w niczym nie przypominają stosowanych w poprzednich modelach - G400, G400s.
Są twardsze, mniej chrupkie i mniej sprężyste, da się do nich przyzwyczaić, lecz nie tego oczekiwałem.
Rolka ma tę zaletę, że pracuje optycznie - pracować może nawet kilkanaście lat, ciężko ją zajechać.
Powierzchnia "glossy" magazynuje brud niemiłosiernie i wspomaga potliwość dłoni.

Są to wady, które można zaakceptować.
Sam obecnie jej użytkuję, gdyż zdechła mi "zmodowana" WMO 1.1A.

Dzięki za wpis. Nie chcę malkontencić, ale szukam jednak bezprzewodowca, żeby nie mnożyć bytów, i do pc stacjonarnego i do laptopa.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.