• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 150 zł.
#1
Dzień dobry. Dziękuję za fajną, prostą i przez to czytelną stronę (bez zbędnych pierdół typu jakieś skrypty do facebooka, twittera itp.) i ciekawe testy.

Potrzebuję porady co do kupna myszki.


jaką obecnie myszkę używasz: A4tech V-track F3
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:800-1200-1600 (zależy od zastosowania)
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):niska jeśli zależy mi na precyzji (np. gra snajperem), średnia gdy liczy się większa szybkość.
czułość w Windows:średnia
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):10 cm
w co grasz (podaj tytuły gier):seria Call Of Duty, BF bad company 2, Arma 2 i 3, seria crysis,Max Payne 3,seria Sniper Elite, MOH 2010 ,MOH Warfighter
jaką masz obecnie podkładkę: Steelseries QCk (MOH edition)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5- 6 (zależy od gry)
twój budżet:najchętniej do 150 zł ale jeśli warto to mogę coś dopłacić (max. 30 zł)
jaki chwyt stosujesz: fingertip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?ok. 2,5 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: tak
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:obecna ma 11 cm długości i chciałbym aby była troszkę dłuższa.Najbardziej zależy mi jednak na wysokiej precyzji.Obecna mysz działa jak chce. Raz precyzja jest dość duża,a czasami trzeba się namęczyć żeby dobrze wycelować.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki):Przyznam że podobają mi się myszki Razera (np. Deathadder) chociaż dla mnie są trochę za drogie i zbyt awaryjne, dlatego szukałem wstępnie czegoś w miarę podobnego. Podoba mi się TT Saphira ale opinie o awaryjności scrolla mnie odstraszyły od jej kupna.Dla mnie najważniejsze dla mnie są precyzja, mała awaryjność i żeby była dłuższa od obecnej. Brak paru przycisków i inny wygląd od tych Razerowych mogę jakoś przeboleć.



PS. Czy miał ktoś z Państwa okazję potestować mysz Asus Echelon ? Warta kupna?
#2
Razer Deathadder 2013 Ciężko będzie znaleźć do 150pln. Łatwiej byłoby chyba Rivala.
Niestety ceny myszek widać, że idą powoli w górę.. kurs dolca podnosi mocno ceny wszystkich części komputerowych.

Dobry zakup na dziś dzień do Logitech G400. Jest aktualnie kilka sztuk wystawionych na alledrogo poniżej 100pln. Jeśli nie możesz wydać 200pln na nową myszkę, to polecam rozważyć tańszą używkę.

Jeśli koniecznie ma być nowa.. Rocat Savu lub CM Storm Alcor okolo 130pln jeszcze wystarczy.. jeszcze bo Savu aktualnie wyceniona jest na około 200pln... a te za 130 to leżaki magazynowe:)
#3
Zawsze też, możesz wziąć taniego a4techa A4tech XL 750bh, gdyż laser A9500 w tym co grasz wystarczy Ci w 100%, z droższych rozważyłbym CM Alcora.

ps. niestety nie mieliśmy do czynienia z myszka asus echelon ale jest to praktycznie to samo co Tesoro Shrike, którą posiadamy i raczej polecalibyśmy pod ułożenie 1+3+1, jest dosyć szeroka przez to fingerem i 1+2+2 może Ci się tak średnio ją trzymać.

ps2. fajnie, jak ktoś docenia prostotę strony ;D
#4
Właśnie niedawno trafiłem na tego Alcora ale się do niego zniechęciłem przez jedna rzecz.Chodzi o to, że w jednej recenzji tej myszki podano że posiada dpi : 1000, 2000, 3000, 4000. W innej 800, 1600, 3200, 4000. Na stronie CM nie podano jakie używa dpi.Dopiero w zakładce downloads z ich strony można ściągnąć różne firmware i dostosować sobie jako tako ustawienia pod siebie. Ale chyba kupię właśnie tą myszkę.

Bardzo dziękuję Panowie za Wasze odpowiedzi.

\offtop: Używam Google Chrome od kilku lat. Czasami podczas przeglądania stron, niektóre strony długo się ładowały (internet 60 Mb/s), a czasami nawet zawieszała się przeglądarka przez te różne skrypty typu przyciski "lubię to" , "twitter" , rss . Dopiero wtyczka ghostery mi pomogła :) Dlatego doceniam takie proste strony.
Jakbym miał się przyczepić na siłę, to stronę tragicznie przegląda się na telefonie. Tzn. przykładowo strona z tabelką z nazwami polecanych myszek obok której jest tekst i cennik myszek ze Skąpca na komputerze wygląda normalnie,a na telefonie tekst, tabelka z myszkami i skrypt ze skąpca wyświetlają się jedno na drugim. Ale to żaden problem. Stronę mogę oglądać przecież na komputerze. Dla mnie ważniejsza jest zawartość.
#5
wiemy wiemy :P niestety na telefonie na da się za bardzo ze strony korzystać, jedynie recenzję jako tako da się czytać :P na tablecie jeszcze ujdzie, bo większy ekran. Trzeba by zapłacić, komuś, aby to zrobił więc póki co odpada :D Może w przyszłości jak będziemy zmieniać szatę graficzną to będzie to lepiej zrobione :)

w alcorze ważne jest aby wgrać najnowszy firmware bo poprawia max speeda :)
#6
Poprawia speed, zmniejsza LODa i chyba modyfikuje odświeżanie myszki i przycisków. Raz wgrane FirmWare i z głowy:)

Z tanich jest jeszcze Savu i G400S nowy za 150pln

http://allegro.pl/mysz-dla-gracza-logite...87103.html

Niestety w tej cenie tylko jedna... czyli nie bardzo jest jak rozmyślać nad nią kilka dni:)
#7
Niestety wypłatę dostanę pod koniec tygodnia, więc dopiero wtedy będę mógł coś kupić.

Odnośnie tego Alcora, to robiłem małe rozpoznanie i na rynku są dostępne dwie wersje. Z sensorem A3090 ( już podobno nie produkowana) i PMW3310. O ile dobrze pamiętam, to jest to informacja od kogoś z pracowników CM i chyba widziałem to na ich twitterze.
#8
Wiem, że były takie plany aby w alcorze dać 3310, ale póki co nie widzę nigdzie potwierdzonego info o tym :( Jeżeli to prawda i będzie się dało kupić tą myszkę z 3310 i to w takiej samej cenie to nawet nie będzie się nad czym zastanawiać ;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.