• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki z mikrofonem 200-300 zł
#1
  • jakie obecnie używasz? HyperX cloud stinger
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    karta zintegrowana, nie planuję kupić innej
  •  --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) Realtek ALC887
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Muzyka i gry + szkoła
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? EDM głównie i tu mi zależy na jakości, rap
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? bez większego znaczenia
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 300 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort na 1 miejscu
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte, nie lubię jak ktoś z boku słyszy to co ja
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? śednio?
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie będę
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? jakość wykonania
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): wokółuszne
  • Kilka słów od siebie:
  • Moje stingery mam już prawie 5 lat i byłem z nich na prawdę mega zadowolony, tylko że po prostu ekoskóra już się zaczęła sypać i słuchawki strasznie skrzypią (plastiki). To moje pierwsze słuchawki z których w końcu byłem zadowolony. Mam taki problem, że mam spore uszy, a bynajmniej lewe ucho jest trochę większe i bardziej odstające u góry. Z tego powodu 90% słuchawek jakie przymierzam są wygodne dla prawego ucha, lecz niewygodne dla lewego. Stingery mają kierunkowe przetworniki i to pod sporym kątem nachylone dzięki czemu od tyłu uszu są głębsze i były wygodne.
  • Generalnie mógłbym kupić znowu stingery, ale no szukam czegoś co będzie choć trochę lepsze. 
  • Zakupiłem więc na próbę SPC Gear Viro (bez plusa) i słuchawki na prawdę świetnie wykonane, bogaty zestaw, lecz mam wrażenie że nie są tak wygodne jak stingery, a dźwięk jest lekko mniej czysty mam wrażenie. Stwierdziłem że zamówię cloud Alpha (jako moje małe marzenie) i zobaczę co będzie, najwyżej zwrócę. Jako że alpha to flagowy model, a stingery to budżetowiec, oczekiwania miałem duże. No i o ile jakość wykonania jest na prawdę świetna, słuchawki wyglądają świetnie i są bardzo lekkie, elastyczne, to już jeśli chodzi o kofmfort i jakość dźwięku to się mocno zawiodłem. Otwory w nausznikach są mniejsze niż w stinger, a przetworniki są bardziej płasko ustawione, przez co lewe ucho zwyczajnie ma ciasno i dotyka do obudowy przetworników. Mimo miękkich i miłych w dotyku padów są one po prostu za małe dla mnie. Co do dźwięku tutaj się zaskoczyłem, ale być może to ze względu na integre, bo słuchawki grają fatalnie. Dźwięk jest jakby wycofany, przytłumiony. Stingery grają o niebo lepiej, bardziej czysto. Nie wiem czy tak jest po prostu, czy to wina integry. SPC też grają znacznie lepiej. Myślałem nad Logitech G230 lub G430 bo mają chyba większe nauszniki, bądź Arctis 1? 
  • A jeśli nie ma nic lepsze dla mnie to chyba zostanę przy tych SPC.
Odpowiedz
#2
Z headsetow jedyne co znam i naprawdę mogę polecić to https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...752-mh751/ z tą uwagą że tobie mogą się nie spodobać brzmieniowo, szczególnie do rapu. Słuchawki grają dość równo/liniowo może nawet troszkę jaśniej, co za tym idzie bas nastawiony raczej na precyzję niż dawanie funu. Za to na bank zagrają czysto i mają naprawdę dobry mikrofon. Kolejna sprawa to wygoda... Jest na bardzo dobrym poziomie. Ale cena nie jest niska.

Albo https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...tech-g432/ tutaj mogę się opierać tylko na recenzji ponieważ nie znam ich kompletnie, ale mogą bardziej wejść w gusta.
Odpowiedz
#3
A alphy tak źle grają przez integre czy one tak grają po prostu?
Odpowiedz
#4
A Cloud 2 jest sens? One mają chyba większe otwory na uszy i kartę dźwiękową swoją
Odpowiedz
#5
Cloud 2 to Cloud 1 z dodaną kartą 7.1 nie ma sensu dopłacać do dwójek :).

Alphy sluchalem tylko w sklepie może z 20min. Ale po tym co usłyszałem bym nie dał za nie tych pieniędzy :). Ale to ja. Ja lubię precyzję, bas który mi zalewa pasma ma prawie zerowy pryiorytet :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.