• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki bezprzewodowe o okolicach 300 zł
#11
Ech, dlaczego zawsze jest tak, że najpierw kilka osób pisze o jakichś słuchawkach, że są super, warto kupić, dobrze leżą, a za chwilę wpada ktoś inny i twierdzi, że dźwięk słaby, niewygodne, lepiej grają jego stare słuchawki za 100 zł mniej itd. :/
Odpowiedz
#12
Ja podaje sluchawki z ktorymi miałem styczność, chociaż chwilową. Kolejna sprawą jest budżet, a jeszcze inną wymóg headsetu. Już tłumaczę o co chodzi. Zazwyczaj można znaleźć przyzwoite słuchawki do 300zł dajmy na to takie Shure SRH440, ale twoim wymogiem jest mikrofon, co za tym idzie headset. Tutaj zaczynają się komplikacje ponieważ zazwyczaj(ale nie zawsze, dajmy na to wlasnie Cooler Master MH751) firmy robiące klawiatury, myszki czy podkładki kiedy robią słuchawki wychodzi z tego lipa/crap. Baa, nawet wspomniane wczesniej CM MH751 to rebrand Takstar Pro82 które są standardowymi słuchawkami. Natomiast dla firm gejmerskich liczy się byle tanio a placisz za logo i RGB(bo ładnie świeci)

Kolejną sprawą jest słuch. Każdy z nas słyszy inaczej, ma inne uwarunkowania anatomiczne, jest czuły na inne częstotliwości no i najwazniejsze ma inny gust. Opinie, recenzję zawsze powinny mieć charakter poglądowy z tego powodu że nawet jak chcesz być bardzo rzetelny i obiektywny to zawsze troche subiektywnej opinii się wtrąci. Tutaj przykład, ja uwielbiam Sennheiser HD560S dla mnie są świetne. Ale Pan Jakub, właściciel bloga audiofanatyk.pl lekko je zmieszał. Ja czytam tą recenzję i ja się z nią nie zgadzam, co nie znaczy że nie szanuję bo po prostu inaczej je odbieramy. I to jest norma :).

Sumarycznie, ile ludzi tyle opinii ale nic nie zastąpi odsłuchu. Pamiętaj zamawiając przez internet zawsze masz prawo zwrotu w ciągu 14 dni. Ja jak mam możliwość ZAWSZE korzystam z tego przywileju, najczęściej zamawiam przez allegro. Wtedy słuchawki przyjdą i sam ocenisz czy warto je zostawić czy odesłać :).
Odpowiedz
#13
Ciekawy post, dzięki. Nie wiedziałem, że dodanie mikrofonu może skomplikować sprawę. Wracam do szukania.
Odpowiedz
#14
Tu nie chodzi o dodanie mikrofonu, tylko przez kogo jest dodawany :). Jeżeli mam wybierać słuchawki za 300zł przez producenta który siedzi w świecie audio od lat vs firma która robi myszki i klawiatury i "wincej ledów" to odpowiedź jest prosta. Dajmy na to Kingston i jego legendarne już HyperX Clpud. Słuchawki dobrze znane w świecie gamerow(chociaż sam uważam je za średnie). Nie jest to konstrukcja Kingstona tylko na warunkach umowy z Takstar przerobiony mpdel słuchawek Pro80 z mikrofonem. Oni ich nie stworzyli, tylko wykupili licencję na ich rebrand.

I tak trafiają się perełki ale sporadycznie. Całe szczęście świadomość Kowalskiego rośnie i producenci gejmerskich peryferii to dostrzegają i sprzęt powili staję się bardziej adekwatny :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.