• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy mechanik do ~300zł
#1
Witam, szukam pierwszego mechanika TKL albo 75% na przełącznikach gateron/cherry do około 300zł. Nie chcę gówna z polski typu spc gear/lanapary, bo z tego co słyszałem straszna jakość i przełączniki kahil za 300zł to przegięcie. Na oku mam dwa modele jeden z nich to womeir k87, a drugi durgod k320. Pierwsza klawiatura ma problem ze stabilizatorami i jest na gateronach, nie ukrywam, że bardziej mi sie podoba bo ma rgb, lecz durgod uważany jest za killera do budżetu 500zł, bo można go wybrać mx cherry black i nasmarowane staby, lecz wygląda na retro/vintage klawiature co trochę mi przeszkadza. Ktoś mógłby się wypowiedzieć z dużo większa wiedzą, albo zaproponować inne ciekawe propozycję?
Odpowiedz
#2
Przejrzyj ofertę keychrona, tylko raczej patrz na oficjalną stronę, a nie na amazona, bo cena jest trochę zawyżona.
Ja bodajże w okolicach 300 PLN kupiłem K8 z białym podświetleniem (i tak nie korzystam, więc dla mnie to był najmniej istotny punkt) i hot swapem (no i k8 ma bt). Ogólnie biorąc pod uwagę ile kosztuje PCB z możliwością hot swapu, to od keychrona jesteś w stanie dostać za niewiele więcej pełną klawiaturę, więc imo to jest dosyć opłacalne. Tym bardziej, jeżeli to będzie Twój pierwszy mechanik to hot swap może być o tyle fajny, że będziesz mógł przetestować bezboleśnie różne przełączniki, u mnie obecnie służy za klawiaturę do pracy i siedzą w niej Kailh'e Box White.
Odpowiedz
#3
taka ciekawostka to Kailhy są o 10$ tańsze od Cherrry MX gdy zamawiasz klawke w fabrykach u chinczyka, trwałościowo obecnie przewyższają Cherry MX, niestety cierpią na częstszy metaliczny wydźwięk sprężynek ;). Kailh Boxy są z kolei w tej samej cenie co Cherry MX, a przewyższają je technologicznie pod każdym względem.

SPC Gear ma całkiem dobrą PCB, nawet wtyk USB, który jest zawsze najwrażliwszym punktem jest zrobiony na osobnej płytce w serii tournament. Kontrolery Vision są bardzo chwalone w chinach, bo umieją je dobrze konfigurować chińczyki. SPC akurat są dobrze wycenione i biorą je z całkiem dobrej fabryki. Dużo zwrotów nie mają a to jest zawsze najlepszy wskaźnik jakości.

Fakt Durgod jest lepszy bo korzysta z customowego PCB, masz keycapsy z PBT, lepsze stabilizaoty, przełączniki Cherry ale nie ma podświetlenia, coś za coś. W swojej cenie ciężko mu wskazać konkurencję.

W keychronach są nie najlepsze PCB. Do tego te przełączniki BT/Wired w niektórych modelach pękają ;). To taka strasznie budżetowa klawka.

Żeby jakiejkolwiek firmie się opłacało sprzedać klawkę z customowym PCB, cherry MX, podświetleniem, PBT keycapsami, korzystajac z OEM obudowy, z odpinanym kablem, markowym kontrolerem to min. 450-500 zł musi kosztować. I to zarobku dużego nie mają na tym. Każdy gdzieś szuka oszczędności, aby te 20 zł więcej chociaż uszczyknać ;).

womier, gamakay, gdzieś jeszcze widziałem identyczną pod inną nazwą to też takie budżetowce. W cenie 300 zł dużego wyboru nie masz, to co nei weźmiesz z podświetleniem to będzie na podobnym poziomie. Pamiętaj, że hot swapy są bardziej narażone na awarie.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#4
Hya napisał(a):Kailh Boxy są z kolei w tej samej cenie co Cherry MX, a przewyższają je technologicznie pod każdym względem.

Pod tym mogę się podpisać rękoma i nogami, każdy kto sobie nawet chwilę poklika u mnie na white'ach albo brownach mówi, że te przełączniki zachowują się kompletnie inaczej i jest nimi zachwycony. Tak samo jak ja :P.

Hya napisał(a):W keychronach są nie najlepsze PCB. Do tego te przełączniki BT/Wired w niektórych modelach pękają ;). To taka strasznie budżetowa klawka.

Pod tym również, nawet zdarzyło mi się wyłamamać gniazdo od przełącznika :D. Mimo wszystko trzymajac się budżetu, wydaje mi się, że chyba nie ma zbyt wielu alternatyw, przy których można by śmiało powiedzieć, że są znacznie lepsze, a wydaje mi się, że jak na pierwszego mechanika i odkrywanie jaki przełącznik najbardziej nam leży, to hotswap jest nieoceniony.
Odpowiedz
#5
O tak, do testowania przełączników posiadanie jednej klawki z hotswapem jest wręcz wskazane i tu zdecydowanie polecałbym brać najtańszego hotswapa do tego jaki można dostać ;)

Kailh Boxy są najlepszymi przełacznikami na rynku na tą chwilę. Fakt, że żaden producent nie oferuje dobrego, normalnego mechanika z kailh boxami to z tego względu warto rozważać hotswapy
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.