• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do FPS
#1
  • jakie obecnie używasz? ATH-PDG1
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej? FiiO K5 Pro
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) - do gier chociaż kartonowe brzmienie bez bassu mi nie przeszkadza w muzyce
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? - elektronika - dnb, neurofunk, phonk itd.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS: GO
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? wstępnie 1000zł - wydaje mi się, że większy budżet do gier nie ma sensu
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? dla mnie znak równości
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? najlepiej otwarte, w zamkniętych czuję się jak w klatce
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? - ciężko powiedzieć
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? - nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Przeszkadza głównie jakość wykonania (beznadziejny kabel, który już 2 razy był wymieniany) i mało miejsca na uszy
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Ogólnie rzecz biorąc jestem dosyć obeznany w temacie, miałem kilka par otwartych słuchawek z topki do gier (ad700x, akg 702, dt990pro) i zawsze było coś nie tak. AD700X i K702 - scena dość spora, ale im przeciwnik był bliżej tym słabiej go słyszałem - dodatkowo ad700x grały dużo gorzej niż na poprzednim dac/amp - FiiO E10K (niedopasowanie do K5 Pro?), do tego obydwie pary dość przeciętnie zbudowane - w akg przestała grać lewa słuchawka, przylutowałem kabelki trochę pograły i znowu zmarły; ad700x - strasznie uwierające w głowę skrzydełka zwłaszcza, że jestem łysy przez co robiły mi się ślady na głowie po długim użytkowaniu. DT990 - mocny docisk i dźwięk bez szału. Aktualnie mam pdg1, które wygrzebałem z szafy - nie bardzo chcę je dalej użytkować powody wymieniłem na początku. Kupiłem ostatnio Fidelio X2 - bardzo fajna jakość wykonania jak i komfort ale dźwięk w CS jakby bez separacji ciężko określić pozycję przeciwnika. Podsumowując żadne "topowe" słuchawki, które miałem nie grały tak dobrze w CS jak pdg1. Jeśli jest jakaś alternatywa dla nich to proszę o pomoc w znalezieniu.
Odpowiedz
#2
Nie rozumiem, że jak przeciwnik był bliżej to go gorzej słyszałeś? K701 dystansują brzmienie, ale tyczy się to całej sceny... Hmmmm.

AKG K712 Pro nie dystansują tak brzmienia, ale budowa taka sama jak w K701.

Możesz spróbować jeszcze Sennheiser HD599 albo HD560S. Potem już ceny przytlaczaja :).
Odpowiedz
#3
(03-03-2021, 10:52 PM)FreeQ napisał(a): Nie rozumiem, że jak przeciwnik był bliżej to go gorzej słyszałeś? K701 dystansują brzmienie, ale tyczy się to całej sceny... Hmmmm.

AKG K712 Pro nie dystansują tak brzmienia, ale budowa taka sama jak w K701.

Możesz spróbować jeszcze Sennheiser HD599 albo HD560S. Potem już ceny przytlaczaja :).

Tak dokładnie o to mi chodzi, im bliżej przeciwnika tym gorzej go słyszałem. K712 widziałem, ale właśnie obawiam się tego, że mogą być tak samo podatne na uszkodzenia jak k701/702. Czy HD560S mocno różnią się od HD599?
Odpowiedz
#4
HD560S są bardziej liniowe i jasniejsze od HD599. Ale za to HD599 mają trochę większą scenę w wszystkich kierunkach. Natomiast obie pary mają silne pozycjonowanie. Szczególnie fokus na centrum sceny.

Edit: A i K712 mają inne pady(żelowe) niż K701 są wygodniejsze. Konstrukcyjnie wersja Slovakia jest po prostu lepsza od K701. Niestety K712 Slovakia to już tylko używki. Dodatkowo mają bogatszą średnicę. Więc brzmienie jest pełniejsze.
Odpowiedz
#5
Zamówiłem HD560S. Dziś przyszły i chyba to jest to czego szukałem. Dzięki za sugestię, bo w sumie jakoś byłem uprzedzony do Sennheisera sam nie wiem czemu.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.