• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do gier.Głównie fpsy.
#1
Dobór słuchawek
jakie obecnie używasz? Logitech G35
czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
- jeśli tak – to jakiej? NIE 
- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Tak, jeżeli moja zintegrowana jest zbyt słaba to kwota jaką bym przeznaczył to tak  do 300 zł 
 --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) ALC 1150 115db snr hd audio z wbudowanym wzmacniaczem.
słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry
jakiej muzyki głównie słuchasz?
w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS:GO 98% reszta to inne fpsy. 
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 800 zł z kartą/dackiem
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? To i to.
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?Gram w pokoju,nikogo nie ma w pobliżu.Mam aktualnie zamknięte więc raczej stawiałbym na zamknięte. 
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? większą scenę, zależy mi na idealnym pozycjonowaniu przeciwników 
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Raczej nie
co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Sam nie wiem, sa to słuchawki pod usb bez żadnej karty pomiędzy, dlatego nie wiem czy są az tak idealne.Nic sie z nimi nie dzieje, poprostu chce wypróbować cos nowego. 
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):

Cześć.Szukam słuchawek pod fpsy głównie cs, czasami odpalę coda,valoranta czy tam jakiegoś innego shootera, ale 98% czasu spędzam grajac w csa.
Aktualnie posiadam Logitechy G35  ( https://www.morele.net/sluchawki-logitec...49-639709/ ) szukam czegoś lepszego od tych które mam aktualnie.Potrzebuje żeby słuchawki były wygodne,żeby w przyszłości można było wymienić pady no i oczywiście żeby dźwięk był naprawdę ok (pozycjonowanie przeciwnika). Nie zależy mi na żadnych 5.1/7.1
Nie chcę słuchawek z przytłaczającym basem, chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie średnie i wysokie pasmo zeby bardzo dobrze słyszeć kroki przeciwników?
Karta dźwiękowa zintegrowana realtek alc1150 115db snr hd audio z wbudowanym wzmacniaczem.Nie wiem czy idzie coś "wykrzesać" z tej karty bo słuchawki które mam aktualnie są na usb.Jeżeli będzie potrzeba dokupie kartę muzyczna czy tam daca.
Zastanawiałem się nad:
1.CM MH 751
2. Fnatic Reat (nigdzie nie znalazłem opini o nich, może ktoś z was używał?  Średnica przetworników 53 mm i pasmo 20hz-40kHz będzie dobrze to grało?)
3.Logitech X Pro
4.Soundblaster x7
5 Hyperx cloud 2/alpha ( nie wiem jakie sa różnice)
6.Takstar pro 82
7. JAKIEŚ INNE wasze propozycje?
Dodam od siebie że fajnie by było zeby to był headset lecz nie musi aż tak ponieważ mam mikrofon osobno.
Budżet:700 zł ( no chyba ze parę zł warto do czegoś dołożyc ponadto)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Jezeli ma być to Headset to CM MH751. Jeżeli chcesz podnieść budżet to Beyerdynamic MMX300 V2. Dajmy na to te https://allegro.pl/oferta/sluchawki-head...9797860483 tylko bym dopytal sprzedawcę jak wygląda sprawa z gwarancją(piszę oficjalnie że 24m ale zawsze lepiej się upewnić). Natomiast jakbyś rozważał otwarte konstrukcję w formie Headsetu to Sennheiser Game One. Ale to już lekki over-kill :). Co do głównych różnic między otwartymi a zamkniętymi to właśnie scena(zazwyczaj na korzyść otwarty) i bas(tu już kwestia gustu). :)
Odpowiedz
#3
Dlaczego Sennheiser to over kill? Brałem je też pod uwagę.Te Mh751 ludzie polecają i się nad nimi zastanawiam, musiałbym kupić jakąś karte/daca do tych słuchawek?
Odpowiedz
#4
Znaczy tak. Twoim targetem jest CS. Szczerze do tej gry wystarczy MH751. Dalej bym się nie pchnął. Co do Game One można brać pod uwagę, ale w momencie kiedy się gra dodatkowo w gry typu Battlefield czy Squad, gdzie separacja dźwięków jest na wyższym poziomie, ponieważ tam się dużo dzieję.

Twoja MOBO ma wzmacniacz sluchawkowy. Więc możesz spróbować na początku bez DAC.
Odpowiedz
#5
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi, a z otwartych jakie byś polecił? Z tymi Fnatic może miałeś do czynienia?
Odpowiedz
#6
Nie, nie miałem, ogólnie ciężko dostępne w PL. Widziałem ich recenzję ponoć chwali się tak zwany "imaging" z angielskiego, ale scenicznosci już nie. Sam osobiście nie do końca kumam o co chodzi z zwrotem imaging, czytałem definicję tego zwrotu w świecie audio i są one dla mnie hmmm... no głupie.

Z otwartych to oczywiście święta trójca... A raczej "czwórka" :D. Czyli ATH AD700X, DT990 PRO, AKG K701, Sennheiser HD599

ATH AD700X - polska cena jest chora jak na ich możliwości, te są bardzo dobre jak mowa o dźwięku w kierunku FPS, ale budowa... kwestia prywatna, dla mnie nie!

AKG K701 - one będą wymagać wzmocnienia, naciskają na szerokość sceniszną kosztem głębi. Głębia oczywiście jest ale nie tak zauważalna co powoduje mniejsze skupienie na centrum sceny. No i grają z dystansu lekkiego

Sen HD599 - to bardzo dobre słuchawki ale obecnie ich cena poszła w górę, jakby się udało tak do 500-550zł wyrwać to ok.

DT990 PRO - chyba wycowane z produkcji... albo braki magazynowe. Tak czy inaczej do kwoty 600zł świetna opcja pod FPS, ale też wymagają wzmocnienia. Trochę metaliczna/sterylna góra. W grach nie przeszkadza w ogóle.

Wzmocnienie czyli wskazanie na kupno DAC.
Odpowiedz
#7
Super opisane, dziękuję. Te Mh751 wyglądają ciekawie ale martwi mnie jeden mankament, brak możliwości wymiany padów,no chyba ze osoba która opisywała to jako minus nie potrafiła ich wymienić, tego nie wiem.
Odpowiedz
#8
Pady są chyba klejone. Ale obstawiam że jest na to sposób :). https://diyaudioheaven.wordpress.com/hea...ar-pro-82/ niby tu jest opisany :)
Odpowiedz
#9
Przestudiuje to, dzieki wielkie. Tak się zastanawiam czy tych Hyperx Alpha nie wziąść. Rozważałem także ath pdg1 lub Adg1x, ale to juz grubo ponad 800 i do tego jeszcze dac lub karta dźwiękowa.
Odpowiedz
#10
A ja polecam sennheiser gsp 370. Świetne słuchawki bezprzewodowe bateria trzyma 90h
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.