• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
myszka do gier - logitech/razer a może coś innego?
#1
    Hej, dziękuję, że poświęcasz swój czas na czytanie tego posta.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Mysz A4Tech XGame V-Track F4
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia(domyślna)
  • czułość w Windows: domyślna
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie gram w fps'y
  • w co grasz (podaj tytuły gier): większość czasu spędzam w League of Legends 
  • jaką masz obecnie podkładkę: mam zamiar zakupić podkładkę wraz z myszką
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam boczne po lewej stronie
  • twój budżet: 600zł
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,6
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: jest mi to obojętne, przynajmniej tak mi się wydaje
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: myszka ma już kilka lat, przestaje działać, jako że jestem pół-profesjonalym graczem chcę zakupić myszkę z górnej półki
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): musi być bezprzewodowa(mam małe biurko, kabel od zawsze mi przeszkadzał). Przeglądając kilkadziesiąt stron na ten moment wybrałbym Razer Viper Ultimate lub Logitech G Pro Wireless. Co myślicie o tych myszkach? Warto za nie tyle zapłacić, czy myszki za 200-300zł są wykonane w podobnej jakości lub nawet lepszej?
Odpowiedz
#2
Placisz za to że mysz jest bezprzewodowa i jednakowo ma lekką wagę. Czy warto... Ja bym szukał jak najniższej ceny. Co do modelu, Razer lepiej się nada pod fingera.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź FreeQ. Czyli z tych 2 modeli powinienem wybrać Razera. Zastanawiam się jednak nad wyborem myszki od Logitech, jeśli miałbym wybrać G603/G604/G703/Pro Wireless to którą powienienem wybrać?
Odpowiedz
#4
"...czy myszki za 200-300zł są wykonane w podobnej jakości lub nawet lepszej?"
Dopłata wyłącznie ze względu na łączność bezprzewodową.

Problematyczne w wymienionych przez Ciebie modelach, są komponenty.
Tutaj opis odnośnie DM6 Holey:
Pomijając korzyści z niskiej wagi oraz elastycznego przewodu, zalet bardzo cennych dla graczy FPS, otrzymujesz przede wszystkim bardzo żywotne komponenty.
Huano "Blue Shell" są zdecydowanie bardziej trwałe od Omronów, enkoder F-Switch jest żywotniejszy od enkoderów ALPS stosowanych w myszach Steelseries, a mikro-przełącznik Huano "White dot" pod rolką powinien zapewnić wiele lat bezproblemowej pracy.

Doszliśmy do paradoksu, w którym myszy ODM (licencja fabryki, która udostępnia swój projekt np. Dream Machines) mają zdecydowanie lepsze komponenty od wieloletnich graczy na rynku.
DM6 Holey za 150zł to prześwietna możliwość, Xtrfy M4 czy myszy Glorious to produkty tej samej kategorii, kosztujące zdecydowanie więcej.

Zarówno w modelu Viper jak i G Pro Wireless, zastosowano mechaniczny enkoder oraz mikro-przełącznik Tactile pod rolką. 
Mechaniczne enkodery, zazwyczaj pracują 2-3 lata, nim pojawią się pierwsze problemy i nieprawidłowości w działaniu, a w przypadku mikro-przełącznika Tactile intensywnie użytkowanego, jest to kilkanaście miesięcy.
Enkodery F-Switch, pracują optycznie a mikro-przełączniki Huano są jednymi z najżywotniejszych - na tym polu, myszy produkowane w głównych chińskich fabrykach jak wspomniana DM6 Holey, pomimo gorszych materiałów i obróbki tworzywa, pracować będzie znacznie dłużej.

Pamiętaj, że to ważne jest dla osób które przede wszystkim pracują - w takich warunkach rolka oraz mikro-przełączniki są bardzo eksploatowane.
Mimo wszystko, powracając do rzeczywistości:
G Pro Wireless
  • Mikro-przełączniki Omron, które znane są z wadliwości bezprzewodowych modeli Logitecha, lecz bardzo chrupkie i przyjemne.
  • Kwota ~380zł już tak nie straszy, jak ~500zł.
  • Bardzo przeciętne ślizgacze, które najprawdopodobniej nie przetrwają odklejenia - Logitech od dawna stosuje dwuwarstwowe ślizgacze, które za często się rozwarstwiają.
Razer Viper Ultimate
  • Mikro-przełączniki Omron, ale optyczne - znany problem z myszy Logitecha, rozwiązany. Ich charakterystyka jednak nie jest tak przyjemna.
  • Kształt, jak to w przypadku myszy symetrycznych - rolka osadzona jest nisko, co może być uporczywe dla "fingertip-gripa". RVU to model którego kształt dla takiej dłoni, to przede wszystkim "palm-grip".
  • Cena, cena, cena.
Z konieczności wyboru myszy bez kabla, rozważyć można G305.
Kształt dla "fingera" powinien być akceptowalny, bardzo chrupkie, "responsywne", subtelne i... awaryjne przyciski główne.
Małe myszy, sprawdzają się w RTS-ach i tytułach MOBA zazwyczaj znacznie lepiej, gdyż gracze tych gatunków w zdecydowanej większości poruszają myszą wyłącznie nadgarstkiem.
Oczywiście, dostajesz również combo Kailh + mikro-przełącznik Tactile, lecz ich żywotność niekoniecznie Cię dotyczy.
Zaletą, jest również cena oraz praca na baterii - po zakupie baterii litowej bądź litowego akumulatorka AA, mysz pracować będzie przez nawet kilkadziesiąt tygodni.
Wada? Waga, która jest jednak za duża w stosunku do rozmiaru myszy, lecz na szczęście nie grywasz w FPS-y.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
takie info:
tworzywo z których robią myszki to ABS i każdy może sobie proporcje wybrać, raz jest bardziej gumowate raz bardziej plastikowe, matowe. Obróbkę termiczną, dodatkowe warstwy UV, polerowanie robią na życzenie ;). Ciągle to jednak ten sam materiał ;) PBT jest cięższe stad tak rzadko stosowane w produkcji. Pod kątem materiałów z których wykonana jest obudowa to praktycznie wszystkie myszki są identyczne obecnie ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#6
To, że to ABS to wiadomo, jednak jest różnica w wykonaniu.
No i też ABS ABS-owi nierówny, jak modowałem WMO 1.1A, to dosłownie musiałem ciąć ją małą szlifierką kątową, bo tworzywo było tak twarde.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Zakupiłem G305, dobrałem do tego podkładkę SPC Gear M.Pad Endorphy Cordura Speed. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze współgrać :D
Dziękuję wszystkim za pomoc przy wyborze!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.