• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do gier FPS 300zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder V2/DreamMachines DM4 EVO
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400/800 (w zaleznosci od gry)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): między niską a średnią - w CS:GO 2.3 przy 400DPI
  • czułość w Windows: 6
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok. 60cm-65cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, Valorant, Rainbow Six
  • jaką masz obecnie podkładkę: SS QCK
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam bocznych dwóch + jeden do zmiany DPI 
  • twój budżet: 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: w zależności od gry palm lub claw, ewentualnie połączenie obu
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 18,5cm x 9cm (bez kciuka)
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? niecałe 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie. chcę, aby mysz była wygodna zarówno pod palma, jak i dobrze kontrolowała się pod claw
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: bez różnicy - zostaję przy swoim 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło, uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Uzupełniając dwa ostatnie punkty, oraz całość - jestem dość wybredny jeśli chodzi o komfort i uformowanie myszy. Opiszę doświadczenia z poprzednimi, aby jak najlepiej określić to, czego chcę.
Najpierw używałem G403. Wydawało mi się, że jest mocno niewygodna - jej wysoki garb bardzo mi nie odpowiadał, był po prostu za duży przy zbyt mocno opadającym boku, przez co zdarzało mi się trzymać palce mocno ściśnięte (na prawym boku), lub wręcz szurać nimi po podkładce. 
Później używałem Mionixa Castora. W porównaniu do poprzedniej, ta była bardzo płaska. W mojej opinii - delikatnie za płaska pod palma, lecz prawie idealna (przynajmniej jeśli chodzi o sam korpus) pod clawa. Nie pasował mi z kolei prawy bok, który był dla mnie delikatnie za bardzo "wgłębiony" oraz po prostu przekombinowany jeśli chodzi o wyprofilowanie stricte pod jedno ułożenie.
Następnie miałem Razera Deathaddera V2. Była to mysz dla mnie niemal idealna - praktycznie wszystko mi się w niej spodobało, poza kształtem. Pierwsze wrażenie o wiele lepsze niż w przypadku G403 (pomimo tego, że Razer ma jeszcze większy garb i silniejszy spadek, jednak samą prawą stronę ma nieco inaczej, moim zdaniem lepiej wyprofilowaną), jednak to nie jest wciąż to, czego szukam. Najbardziej przeszkadza mi pod palmem właśnie zbyt wysoki garb, niekomfortowe miejsce to dokładnie obszar na dłoni zaraz pod palcem wskazującym. Pod clawem jest prawie idealnie - w miarę płaski przód myszy (pod samą dłonią).

Teraz mam Dreammachines DM4 EVO, które jest dla mnie (po przesiadce z dwóch poprzednich) strasznie jajowate i obłe - oczywiście na ogromny + płaskość myszy względem G403, na której jest wzorowana, jednak wciąż - pod palm odrobinkę za wąska oraz trochę zbyt "pionowy" prawy bok (średnio komfortowo ułożene 2 ostatnie palce), pod claw również dobrze, jednak za bardzo "jajowato" pod dłonią na wysokości logo. 
Przepraszam za tak skomplikowany opis, jednak chciałem jak najlepiej oddać moje oczekiwania.
Moje inne wymagania:
waga min. 80g, max 95g
scroll z wyczuwalnym przeskokiem (idealny był w Razerze, jako minimum "wyczuwalności" daję Dreammachines DM4 EVO)
gumowe boki (niestety nie przekonał mnie do siebie pełen plastik w ostatniej myszy).
Chciałem zainteresować się myszkami nieprofilowanymi, jednak przymierzając kilka niestety bardzo mało mi podpasowało (m.in Corsair M55). Z myszek, które miałem okazję dotknąć i w miarę mi podpasowały, to Razer Basilisk V2, HyperX Pulsefire Surge. O dziwo, po kilkunastu miesiącach bez G403, biorąc ją ponownie do ręki... nie wydała się aż tak zła.
Tak więc póki co poważnie zastanawiam się nad Razer Basilisk V2, jednak nie ukrywajmy - jest droga.
Zastanawiałem się też nad Zowie ze względu na popularność, ale zastanawiam się, czy nie jest "przereklamowana".
Dziękuję bardzo za pomoc.
Odpowiedz
#2
Pytanie czy skupiamy się na Palm czy Claw? Albo sprawdz Roccat Kain Amio czy to 100 czy 200. Coś mi się wydaję że to może byc dobry kierunek.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.