• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do modelowania 3D 300-500zł
#1
Cześć, potrzebuje zakupić dobrą muszkę głównie do modelowania 3D w 3ds max. Obecnie mam Rival 700 ale zaczyna scroll wymiękać którego używam dość dużo (3ds max). Myszka jest dość ciężka i duża ale to mi nawet pasuję bo lubię czuć w łapie i łatwiej o precyzję.
 
  • jaką obecnie myszkę używasz: Rival 700
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: Domyślna, 10 (po środku)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): obecnie nie gram, a jak już to Lineage2, Warzone, Football Manager
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech x7 gaming
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5-7, 2 bocznie minimum
  • twój budżet: 300-500 zł
  • jaki chwyt stosujesz: coś pomiędzy FINGERTIP GRIP v1 z PALM GRIP
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,3cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Obojętnie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Scroll przerywa, robi dwuklik i piszczy.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Brak, wygląd nie jest istotny, im prościej wygląda tym lepiej.
Odpowiedz
#2
(10-26-2020, 05:51 PM)omgrotflman napisał(a): Cześć, potrzebuje zakupić dobrą muszkę głównie do modelowania 3D w 3ds max. Obecnie mam Rival 700 ale zaczyna scroll wymiękać którego używam dość dużo (3ds max). Myszka jest dość ciężka i duża ale to mi nawet pasuję bo lubię czuć w łapie i łatwiej o precyzję.
 
  • jaką obecnie myszkę używasz: Rival 700
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: Domyślna, 10 (po środku)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): obecnie nie gram, a jak już to Lineage2, Warzone, Football Manager
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech x7 gaming
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5-7, 2 bocznie minimum
  • twój budżet: 300-500 zł
  • jaki chwyt stosujesz: coś pomiędzy FINGERTIP GRIP v1 z PALM GRIP
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,3cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Obojętnie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Scroll przerywa, robi dwuklik i piszczy.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Brak, wygląd nie jest istotny, im prościej wygląda tym lepiej.

imo lepsza i wygodniejsza do codziennej pracy jest Rival 600, a z tego co piszesz, że lubisz cięższe myszki to nawet mozesz bezprzewodowego Rival 650. Ewentualnie Roccat Kone AIMO remastered z lepszym srollem i masz na boku jeszcze jeden dodatkowy przycisk a widzę, że są Ci potrzebne.

Jeżeli jednak nie potrzebujesz tyle wydawać, to za 139 zł możesz też rozważyć DM5 Blink, która w takiej zwykłej pracy również w pełni wystarczy do tego nie trafisz na dwuklik tak szybko bo ma Huano Blue shelle pod głównymi. Na boku również znajdziesz dodatkowy przycisk poza standardowymi dwoma.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
(10-26-2020, 08:54 PM)Hya napisał(a): imo lepsza i wygodniejsza do codziennej pracy jest Rival 600, a z tego co piszesz, że lubisz cięższe myszki to nawet mozesz bezprzewodowego Rival 650. Ewentualnie Roccat Kone AIMO remastered z lepszym srollem i masz na boku jeszcze jeden dodatkowy przycisk a widzę, że są Ci potrzebne.

Jeżeli jednak nie potrzebujesz tyle wydawać, to za 139 zł możesz też rozważyć DM5 Blink, która w takiej zwykłej pracy również w pełni wystarczy do tego nie trafisz na dwuklik tak szybko bo ma Huano Blue shelle pod głównymi. Na boku również znajdziesz dodatkowy przycisk poza standardowymi dwoma.

Dzięki za odpowiedz. W sumie przez obecnego Rival 700 mam lekką niechęć do kolejnego Rival'a. Raz był na gwarancji (lewy przycisk miał dwuklik) to wymienili mi całą myszkę. To w nowej sztuce z czasem zaczął świstać scroll, po czym zaczął przerywać i robić dwu klik. 

Ogólnie kwota jest orientacyjna. Jeśli droższa myszka będzie lepsza/solidniejsza/wygodniejsza to wole dopłacić bo bardzo dużo jej używam. Ale jeśli w kwocie około 150zł dostane podobnie jakościową myszkę to w sumie nawet lepiej. 

Jeszcze raz dzięki za propozycję, na pewno je rozważę i coś z tego wybiorę. Chyba, że są jeszcze jakieś inne opcje.
Odpowiedz
#4
Wszędzie gdzie myszka jest powiedzmy bardziej zaawansowana to przy Omronach wystąpi dwuklik i to raczej prędzej niż później bo Omrony nie są wstanie wytrzymać ilości napięcia jakie dostają w danym układzie. Taki problem z którym chinczyki praktycznie u każdego producenta nie potrafią sobie poradzić ;D. Stąd Huano czy Kailhy są znacznie trwalszą opcją (najlepsyz przykład był na myszkch Zowie gdzie jak wprowadzili Omrony to z 1-2% zwrotów przy Huano zrobiło się ok 6-8% przy Omronach z powodu dwukliku.

Jeżeli to ma być myszka głównie do pracy to po prostu nie ma według mnie sensu wydawać takich sum, bo taniej kupisz coś co sprawdzi się równie dobrze. Z myszek na Huano masz do 150 zł:
- DM4 Evo - jeżeli dwa z boku CI wystarczą, kształt mega wygodny, ok 99g waga, sensor jak w Rivalu, wytrzymalsze przełaczniki. 139 zł
- DM5 Blink, jeżeli wolisz jednak 3 przyciski z boku, kształt trochę mniej wygodny jak w DM4, te same przełączniki, taki sam sensor 139 zł
- DM6 - bardzo wygodna, bardzo lekka (tu musiałbyś się przyzwyczaić do zupełnie nowej niższej wagi - na początku wyda Ci się że nic nie trzymasz w dłoni po przesiadce z rivala 700, reszta speców topowa. 149 zł

Co do Rivala 700 to pamiętam, ze on miał jakąs wadę fabryczną w postaci scrolla który chyba nie rejestrował co któryś stopień. To chyba był problem na poziomie firmware. Jeden z gorszych modeli do SS :P
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
Mój brak pracuje w 3DD maxie dodatkowo w Planicie. Używa Logitech G502. Jest mega zadowolony, scroll skokowy albo wolny, dużo klawiszy na których ustawił makra i praktycznie wszystkie funkcje wykonuje z poziomu myszki.
Odpowiedz
#6
Optowałbym za DM6 Holey.
Pomijając korzyści z niskiej wagi oraz elastycznego przewodu, zalet bardzo cennych dla graczy FPS, otrzymujesz przede wszystkim bardzo żywotne komponenty.
Huano "Blue Shell" są zdecydowanie bardziej trwałe od Omronów, enkoder F-Switch jest żywotniejszy od enkoderów ALPS stosowanych w myszach Steelseries, a mikro-przełącznik Huano "White dot" pod rolką powinien zapewnić wiele lat bezproblemowej pracy.

Doszliśmy do paradoksu, w którym myszy ODM (licencja fabryki, która udostępnia swój projekt np. Dream Machines) mają zdecydowanie lepsze komponenty od wieloletnich graczy na rynku.
Kupując G Pro Wireless, otrzymałbyś enkoder TTC White oraz mikro-przełącznik Tactile pod rolką, powątpiewam czy przepracowałyby poprawnie kilka lat intensywnego użytkowania.
DM6 Holey za 150zł to prześwietna możliwość, Xtrfy M4 czy myszy Glorious to produkty tej samej kategorii, kosztujące zdecydowanie więcej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Z zaproponowanych prawdopodobnie skuszę się na DM6 Holey. Tylko z tego co widzę brakuje tej myszce oprogramowania do robienia macro itp. które czasem mi się przydają. Na DM mają napisane "Soon" ale różnice to bywa. Czy jest coś podobnego, równie wytrzymałego co ma oprogramowanie?
Odpowiedz
#8
Jest soon, bo sami piszą to oprogramowanie ;) myślę, ze z miesiąc zanim wyjdzie stabilna wersja

No i właśnie tu się robi problem, bo przez to, że ludzie znają głównie Omron, to pomimo ich krótszej żywotności firmy wolą je dawać niż Huano/Kailh. Dopiero np. Endgame dało teraz Kailh GM4.0 czy jak DM i w którymś modelu Genesis użyto Huano Blue Shell.

Po woli zmienia się ten trend i pewnie z czasem zaczną pojawiać się inne switche. Póki co zbyt dużego wyboru nie masz. Nie jest też powiedziane, że Omron na pewno padnie, po prostu ma na to większe prawdopodobieństwo.

Możesz dosyć niedrogo wziać pod uwagę jeszcze Genesis Xenon 800, ma cieżarki, więc mozesz mieć myszkę z większą wagą, ok. 170 zł, ma sterowniki - https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...xenon-800/
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#9
Dziękuje bardzo za pomoc :). Prawdopodobnie zostanę przy DM6 i poczekam na sterownik.

Jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.