• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana podkładki - co wybrać?
#1
Witam, chciałbym wymienić swoją aktualną podkladke SS Qck+.Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie :)
zastanawiałem się nad :
-Dreammachines DM Pad
-Zowie ale nie wiem ktora vedzie dobra do moich potrzeb :/ 
-Logitecha G240 lub cos lepszego
-Roccat Taito
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Dream machines fps1
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?SS qck+ może być o podobnych parametrach lub lepsza jakosciowo i leciutko szybsza
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):materiałowa
  • jaki rozmiar by Cię interesował:duża albo xxl
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:tak lecz wolałbym dopłacić i mieć spokój na dłużej 
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:pod fpsy, głównie gram w csa ( od 20 lat :)) dlatego zależy mi na nim oczywiście siegam po inne fpsy valorsnt cod czy też nawet apex ale główna grą niech będzie cs go
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?nie
  • maksymalna cena za podkładkę? 300 zł 
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) nie mam
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
Odpowiedz
#2
lekko szybszą to Glorious Mousepad. DM Pad będzie powiedzmy zauważalnie szybsza. Jeżeli nie miałeś innej podkładki jak qck to zawsze sugerujemy kupić właśnie taką typową o średniej szybkości jak DM Pad, co daje później dobre rozeznanie co się chce, zwłaszcza, że jest dosyć tania.

Zowie G-SR zrobi się wolniejsza po ok 3 miechach. Taito 2020 to będzie porównywalna, ale z trochę inną powierzchnią.

Co do jakości i zmian w ślizgu to duże znaczenia ma to jak poci Ci się dłoń i czy gubisz dużo naskórka ;D

imo to jak nie chcesz zbytnio eksperymentować z szybkością to weź Gloriousową - https://www.test-gear.pl/podkladka/glori...-mousepad/
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Przez ponad 20 lat grania zgubiłem tyle naskórka że nie wiem czy jest jeszcze co gubić :) a tak ba poważnie to wiadomo reka się poci ale nie jakoś mocno, no i nie mam czasu już grac po 8 godzin dziennie tak jak kiedys.
Tefo Gloriusa nie brałem pod uwagę, muszę zerknąć.Co do DMa czytalem ze szybko się jego "właściwości" tracą, prawda to? 
Roccat fajny ale po dłuższym zastanowieniu się, troszkę to logo mi nie pasuje w tym rogu. 
ZOWIE wydaje się fajna podlladka, poczytalem wasze recebzje i wyglada to interesująco, tylko pytanie czy ona zwolni mocno? Czy bedzie np miala takie parametry po 3 miesiacach jak np Qck nowy? Kiedyś człowiek nie miał wymagań, bylt podkladki A4techa i się gralo, pozniej zmienilem na SS i tak w sumie caly czas używałem tej firmy, no ale czas na zmiany chcialbym sprawdzić cos innego ale bardzo dobrego :) nawrt powiedziałbym żeby bylo lepsze niż SS, a slizg może byc szybszy ale wcale nie musi, może byc nawet taki sam :)
Odpowiedz
#4
Co do DM Pada to ona ma takie typowy materiał lekko szorstki, więc jak cierpisz na gubienie naskórka to trzeba ją dosyć często odkurzać bo inaczej wejdzie w nią tyle tego brudu, że już nie usuniesz i zmieni Ci ślizg. Z drugiej strony taki materiał jest bardzo fajny w odbiorze podczas ruchów bo dobrze się go wyczuwa. DM Pad to praktycznie to samo co Razer Goliathus Speed dawny pod kątem ślizgu.
Polerowane podkładki mniej łapią naskórek przez co bez nadmiernego czyszczenia dłużej utrzymują swoje właściwości ślizgowe. Są jeszcze takie pośrednie jak np. Taito 2017 lub Glorious Pad.

Zowie G-SR bardzo zmienia swoje właściwości, ciężko powiedzieć jak bardzo dla Ciebie, po prostu im więcej na niej grasz tym szybciej się zmieni. Później do roku w miarę trzyma ten sam poziom, ale tak po roku już trzeba ją wymieniać bo pojawia się rozbieżność w ślizgu. Coś jakby miejscami materiał bardziej się wyślizgiwał. G-SR na początku wyda Ci się szybka dosyć, później jest ten moment zmiany gdzie bywa nierówno w ślizgu, aż się cała powierzchnia przestawi. Taka specyficzna podkładka ;)

Zawsze możesz kupić DM Pad L za 30 zł i sobie przetestować jak to jest na czymś szybszym. Kto wie jak Ci się spodoba. W razie czego podstawisz sobie ją pod klawiaturę albo dasz jako zapasowa ;) Niemniej będziesz miał lepszy odnośnik na przyszłość.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
(10-11-2020, 10:05 PM)Hya napisał(a): Co do DM Pada to ona ma takie typowy materiał lekko szorstki, więc jak cierpisz na gubienie naskórka to trzeba ją dosyć często odkurzać bo inaczej wejdzie w nią tyle tego brudu, że już nie usuniesz i zmieni Ci ślizg. Z drugiej strony taki materiał jest bardzo fajny w odbiorze podczas ruchów bo dobrze się go wyczuwa. DM Pad to praktycznie to samo co Razer Goliathus Speed dawny pod kątem ślizgu.
Polerowane podkładki mniej łapią naskórek przez co bez nadmiernego czyszczenia dłużej utrzymują swoje właściwości ślizgowe. Są jeszcze takie pośrednie jak np. Taito 2017 lub Glorious Pad.

Zowie G-SR bardzo zmienia swoje właściwości, ciężko powiedzieć jak bardzo dla Ciebie, po prostu im więcej na niej grasz tym szybciej się zmieni. Później do roku w miarę trzyma ten sam poziom, ale tak po roku już trzeba ją wymieniać bo pojawia się rozbieżność w ślizgu. Coś jakby miejscami materiał bardziej się wyślizgiwał. G-SR na początku wyda Ci się szybka dosyć, później jest ten moment zmiany gdzie bywa nierówno w ślizgu, aż się cała powierzchnia przestawi. Taka specyficzna podkładka ;)

Zawsze możesz kupić DM Pad L za 30 zł i sobie przetestować jak to jest na czymś szybszym. Kto wie jak Ci się spodoba. W razie czego podstawisz sobie ją pod klawiaturę albo dasz jako zapasowa ;) Niemniej będziesz miał lepszy odnośnik na przyszłość.
 Ajajaj,czyli jednak ten Zowie chyba pójdzie na odstawkę,a wydawał się  akurat dla mnie :) a ten DM jak jest po dłuższym użytkowaniu? W SS czułem jak gralem taki jak by hmmm opór ślizgu w niektórych miejcach i to czasami  jak kupilem nowa bylo czuć, myślałem że to wina myszki ale sprawdzałem na kilku i bylo to samo, czy na tym DM uświadczę takiego dziwnego zjawiska?
Odpowiedz
#6
"a ten DM jak jest po dłuższym użytkowaniu?"
W moim przypadku, nierówności w ślizgu stały się nieakceptowalne po kilkunastu miesiącach - żywotność jak na materiałową podkładkę, dobra.
Dostępność modelu XXL rozpieszcza, zawsze można podkładkę odwrócić, kiedy jedna strona straci właściwości.

" W SS czułem jak gralem taki jak by hmmm opór ślizgu w niektórych miejcach "
Nie uświadczyłem korzystając z DM Pada.
Qck to przekleństwo, po wielu latach powierzchnia staje się niebywale wolna i na próżno szukać nowej podkładki, która z pudełka zapewni podobny ślizg.
Zbliżony, "ślamazarny" "feeling" zapewni po kilku miesiącach użytkowania G-SR, którą zalecić mógłbym do niedynamicznych FPS-ów, jak CS:GO - podkładka zdecydowanie nieuniwersalna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
(10-11-2020, 10:52 PM)XeXu napisał(a): "a ten DM jak jest po dłuższym użytkowaniu?"
W moim przypadku, nierówności w ślizgu stały się nieakceptowalne po kilkunastu miesiącach - żywotność jak na materiałową podkładkę, dobra.
Dostępność modelu XXL rozpieszcza, zawsze można podkładkę odwrócić, kiedy jedna strona straci właściwości.

" W SS czułem jak gralem taki jak by hmmm opór ślizgu w niektórych miejcach "
Nie uświadczyłem korzystając z DM Pada.
Qck to przekleństwo, po wielu latach powierzchnia staje się niebywale wolna i na próżno szukać nowej podkładki, która z pudełka zapewni podobny ślizg.
Zbliżony, "ślamazarny" "feeling" zapewni po kilku miesiącach użytkowania G-SR, którą zalecić mógłbym do niedynamicznych FPS-ów, jak CS:GO - podkładka zdecydowanie nieuniwersalna.
Hmm tylo czy ten feeling slamazarny jest akceptowalny i równy w zowie tzn nie ma takiego oporu jak w qck,tak to prawda qck staje sie tragiczną podkladka po paru latach :/ 
Ten DM wydaje się fajną opcją  tylko jak z kontrolą aima na tej podkładce, zdaje sobie sprawę że co bym nie kupił to bedzie lepsze od tego Qck, ooo wlasnie a Qck Heavy? To jakas nowa konstrukcja czy poprostu wieksza?
A jak się spisuje Hyperx Fury S pro? Warta uwagi?
Ewentualnie jeszcze Logitech G640? Warty uwagi?
Odpowiedz
#8
Każda podkładka z czasem zmienia swój ślizg, nie powinno się zakładać, ze któraś przetrwa ponad dwa lata oferując ślizg jak w pierwszych miesiącach użytkowania. Najlepszą opcjajest kupowanie tych XXL podkładek i obracanie ich po roku i masz jak nową.

DM Pad przy intensywnym użytkowaniu po 1.5 roku zaczyna mieć zmiany w ślizgu. To jest naprawdę dobry rezultat. Taito 2017 ma podobnie, sam użytkowałem i zmieniałem po ok 1.5roku. G-SR zmieniałem po 1 roku, bo już tak się wyślizgała miejscami. Wszystko zależy od tego jaki jest Twój limit akceptacji zmiany ślizgu.

- Nie znam Fury S,
- jeżeli G640 jest większym odpowiednikiem G240 to https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...tech-g240/ jest to podobna podkładka do Qck, ale szybsza. Jest w niej tak, że długo jest ok ślizg i nagle zaczyna się zmieniać miejscowo, ciężko określić kiedy to nastąpiło, bo sporo osób z niej korzystało, obecnie ma trochę wytartą powierzchnie. Wśród graczy CS nie zebrała sobie zbyt dużo fanów. Do szybszych gier typu Overwatch była całkiem spoko.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#9
Fury S jest podkładką nieco szybszą od DM Pada, nie ryzykowałbym - już DM może wydać Ci się przesadnie szybki.
QCK Heavy, to pogrubiony "kucek", zmiany w ślizgu wyczuwalne są dopiero w wersji "Limited".
G640, odraczam - niewielka żywotność w porównaniu do innych materiałowych podkładek.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
@xexu skasuj ze skrzynki odbiorczej posty, bo nie da się wysłać :P

W heavy grubość ma trochę wpływu na ślizg, ale czy jest lepiej to bym dyskutował, raczej podobnie.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.