• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna za 500-600zł i zaufane źródła/sklepy zagraniczne.
#6
Ja po prostu nie potrafię z czystym sercem już nic polecić z niebieskich switchy odkąd doświadczyłem Kailh Box Whity :P O ile różnica między CHerry Blue a kailh Blue jest znikoma, tak Boxy to już następny poziom wyżej.
Według mnie lepiej poświęcić trochę jakości z obudowy i PCB na rzecz Kailh Boxów (wbrew pozorom te chińczyki nie robia złych klawek już (wiadomo, zależy od fabryki), ale sporo ich w ostatnich 2 latach przetestowaliśmy i wiele z nich ciągle użytkujemy z powodzeniem. Nawet z jednej fabryki to identyko elementy mieli jak w Ducky. Nie jestem pewien, ale kiedyś Ducky miało lepsze PCB, gdzieś widziałem w obecnych to jakby na masówkę trochę polecieli, bo tańsze komponenty są. Już chyba nie używają nawet NXP, który jest 5$ droższy od reszty chipów.

Podobnie mam w sumie z Brown Boxami, aż mnie palce bolą jak mam wrócić do normalnych przełączników. Różnica jest podobna jak przesiadka z membrany na mechanika ;)

Najmniejszym problemem w klawce jest jej obudowa, tam się mało co może zepsuć, najbardziej wymagająca to PCB jest i jak ją robią. Bo główne problemy z mechanikiem (poza Outemu switchami które są fatalnej jakości względem pozostałych) wynikają z elektroniki, albo diody wariują, albo problemy z rejestrem klików, gdzie kontroler szwankuje.

CM ciągle ma swoje customowe PCB, ciągle najmniej awaryjna firma z tych łatwo dostępnych. Obudowy może już nie jak czołgi z serii masterkeys i wcześniejszych, ale elektronika to ciągle top.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Klawiatura mechaniczna za 500-600zł i zaufane źródła/sklepy zagraniczne. - Hya - 10-06-2020, 05:34 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.