• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejna myszka do FPS, coś innego niż kształt EC
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Sharkoon Light 200 / Mionix Castor / Asus Strix Claw.

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
800.

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
Domyślna, sens ustawiany w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
50cm.

w co grasz (podaj tytuły gier):
Apex Legends, Battlefieldy, CS GO, HoTS

jaką masz obecnie podkładkę:
Roccat Taito 2017

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
2 boczne minimum, fajnie gdyby było ich więcej, choć nie jest to warunek konieczny.

twój budżet:
Max 250, choć im mniej, tym lepiej.

jaki chwyt stosujesz:
Palmo-claw.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2/1+3+1.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Praworęczny.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru, jaką macie w poradniku przy doborze myszki])
9-9,5cm szerokość dłoni z kciukiem.

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm.

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie. Ew. na czysty claw, choć wolałbym nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Niestety, ale kształt EC w Sharkoonie Light 200 to kompletnie nie na moją dłoń, mimo że w dniu 1 było komfortowo, tak teraz cała dłoń w bólach, nawet kostki palców i dłoni od dołu. Podejrzewam, że jednak płaski tył nie dał wystarczająco podparcia pod spód dłoni, przez co cały ciężar rozkładał się na kostkach przez wysoki garb.

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Mycha będzie kupowana na Amazon.de

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Coś podobnego kształtem do Castora, jeśli chodzi o górę. Wydaje mi się, że potrzebuję zaokrąglonego garbu, który wypełni mi dłoń od spodu, zapewni odpowiednie podparcie. Kone Pure Military, jeśli chodzi o górny garb, również siedział idealnie.
Boki wydaje mi się jakiekolwiek, byle prawy bok z przodu nie był szerszy niż środek, bo wtedy nie mam jak komfortowo chwycić małym palcem. Tak jak np. w Viperze Mini.
Łapę mam niestety małą, ale nie lubię zbyt wąskich (powodują dziwne spięcia i bóle podczas gry).

Myszki, które mnie zainteresowały:
  • CM MM710 - od jakiegoś czasu mysz ta chodzi mi po głowie, bo ma tyłek, który prawdopodobnie wypełniłby mi dłoń, oraz jest na wystarczająco szeroka. Jednak obawiam się trochę, że garb może być zbyt ekstremalny. Z drugiej strony nie jest wysoka, o ile dobrze pamiętam Mionix Avior leżał mi nieźle i też łączył obie cechy - zaokrąglony tył i wystarczająca szerokość.
  • Xtrfy M4 - czy mi się wydaje, czy mysz ta jest trochę podobna do Castora? Na pewno ma bardziej agresywne wcięcie na kciuka, przez co jest przez wielu nielubiana. Ale z boku wygląda prawie identycznie - https://gearsearch.gg/shape?Xtrfy=M4&Mionix=Castor

Byłbym wdzięczny za pomoc po raz kolejny. Może komuś również EC nie leżał kompletnie i pomoże mi zrozumieć, co w nim było nie tak? Wydaje mi się mimo wszystko, że płaski tył dyskwalifikuje ten kształt dla mnie. Jak bym go nie chwycił, to tworzy się dziura i cały ciężar spada na kostki palców.
Odpowiedz
#2
W repertuarze, pamiętny Kone Pure - co postanowiłeś odnośnie modelu "Ultra"?
Wspomniałeś wielokrotnie o bólu małego palca, użytkując myszy symetrycznych - ZA13 oraz Viper Mini, jest to nierozłączna obawa przed zaleceniem XM1.
Kontury Castora, są nazbyt unikalne - myszy 1+2+1+1 wymarły, choć wskrzesić gatunek próbuje Cooler Master - MM720, ponadto mysz zachowuje gładką, ciekawą linię, która rozszerza górną obudowę na przedzie, a dolną z tyłu.

Odrzuciłbym wiele profilowanych modeli, odnoszę wrażenie, że piętrząca się linia może być podłożem niedogodności nadgarstka.
Zaproponowana podówczas XM1, prezentowała się dobrze, zaniepokojony jestem opadającą linią, pokrewną z serią "ZA" - podparcie dla dłoni, to przede wszystkim garb, układ stworzony wręcz do "claw-gripa", niepozostawiający wiele przestrzeni dla serdecznego i małego palca.
Modele jak Hati/WMO 1.1A oraz G Pro Wireless, również nie napawają optymizmem, rozlazły kształt który kurczy się wraz z wysokością.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Myślę cały czas o Kone Pure Ultra, ale dwie rzeczy cały czas odpychają mi myśli o kupnie - 50 milionowa wersja Omronów, która może szybko złapać dwuklika i prawa ścianka, którą inaczej niż podwiniętym małym palcem nie będzie możliwości złapać komfortowo. Do tego wysoka cena na Amazon.de (72€), co prawda są używki po ok 54€... Nie wiem, nie powiem, że nie kusi, bo kusi KPM grało mi się prześwietnie w CSGO nawet mimo uporczywej prawej ścianki, choć ja ją wtedy łapałem full palmem, bez domieszek clawa.

Przede wszystkim, co mi się podoba w castorze to lekko wycofany, zaokrąglony garb; szeroki tył (w sensie tam, gdzie łapię małym palcem) i wąskie ścianki dla serdecznego i kciuka, którego lubię podginać. Łapanie myszy palcami pod takim lekkim kątem jest dla mnie strasznie wygodne, w sensie mały palec lekko zgięty leży szerzej niż serdeczny, a kciuk jest na środku myszy lub nawet lekko za środkiem, wygięty pod kątem 70-90 stopni jak przy clawie. Sytuacja jest podobna, jak przechodzę na 1+3+1 - mały palec lekko zgięty ląduje w miejsce serdecznego. Do tego potrzebuję, by garb wypełniał środek śródręcza. Tego mi brakowało w kształcie EC.

Pooglądałem sobie myszki od spodu i M4 ma podobny "dziwny" kształt, który umożliwia złapanie palcami pod specyficznym kątem, do tego spore zagłębienie dla zgiętego kciuka, w połączeniu z prawą częścią na serdeczny daje wąski chwyt, choć w dalszym ciągu mały palec byłby lekko zgięty i leżał o wiele szerzej niż serdeczny.
Myślisz, że piętrząca się linia może być powodem? Hmm, możliwe, choć może po prostu potrzebuję specyficznego chwytu jeśli chodzi o palce, co jest możliwe na Castorze i podejrzewam, że i na M4. Stąd obawiam się klockowatych konstrukcji typu MM710. Przy Sharkoonie również czuło się taką "klockowatość" przy trzymaniu palcami. Co w połączeniu z płaskim tyłem spowodowało napięcia w różnych częściach nadgarstka, palców...

Jak czytam mój opis i spoglądam na mój chwyt, to coraz bardziej myślę, że jest to raczej chwyt clawo-palm niż na odwrót. I zastanawiam się, czy może i KPU udałoby mi się również chwycić tak, jak lubię.

Edit: Nie przetrawię chyba jednak 50-milionowych Omronów. Czytam wątki ludzi, którzy oddawali kilka razy KPU i każda po dosłownie kilku dniach zaczęła klikać podwójnie. Nie mógłbym ze spokojem klikać na Aiming.pro czy też spamować w FPSach lewym przyciskiem. Nie umiałbym przestać myśleć, że zaraz zacznie się problem z dwuklikiem.

Nie wiem, chyba jednak zaryzykuję z kupnem M4. Jak ten "mix" ergo/ambi mi nie podejdzie, to pozostaje chyba znalezienie najmniej dającej w kość myszki ambi. MM710 lub wyhaczyć gdzieś XM1 w dobrej cenie, bo 80€ na Amazon.de to dla mnie o wiele za dużo. Jeżeli piętrząca się linia byłaby faktycznie winowajcą, to te dwie ostatnie powinny być ok. O ile pamiętam, to Mionix Avior był bardzo komfortowy jak na ambi, oj jak by wypuścili lekkie wersje ich myszek, to by było zbawienie!
Odpowiedz
#4
Ugięte paluchy, u zdecydowanej większości osób powodują dyskomfort, podczas użytkowania myszy profilowanych, toteż zupełnie prosta prawa strona model "KPU" zdawałoby się, otwierała furtkę, w Twoim przypadku, wręcz odwrotnie.

"O ile pamiętam, to Mionix Avior był bardzo komfortowy jak na ambi, oj jak by wypuścili lekkie wersje ich myszek, to by było zbawienie!"
Avior, na pierwszy rzut wygląda jak Castor w wersji symetrycznej, rozwidlenia zachowane, że też nigdy o tym modelu nie myślałem w ten sposób.

"oj jak by wypuścili lekkie wersje ich myszek, to by było zbawienie!"
Zawsze możesz zrobić ją sam.

Z wątku zrobił się niemały kocioł, zgubić się można w połowie, a zmartwienia jeszcze powstają - przez bóle nadgarstka, nie zaleciłbym nawet wspomnianych, średnich modeli dla takiej dłoni.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
"Z wątku zrobił się niemały kocioł, zgubić się można w połowie, a zmartwienia jeszcze powstają - przez bóle nadgarstka, nie zaleciłbym nawet wspomnianych, średnich modeli dla takiej dłoni."
Wybaczcie, po prostu starałem się głośno myśleć.

Kupiłem Xtrfy M4 i używałem przez około tydzień. Pierwsze wrażenia fenomenalne, obawiałem się jakości po pierwszych reckach, ale przyciski ruszają się na boki może tylko o 1mm i nie jest to coś, co się zdarza przy normalnym użytkowaniu. Dziurkowana obudowa nie wygina się ani nie wydaje dźwięków.

Jeśli chodzi o kształt, to w ciągu pierwszych minut użytkowania bardzo przypominał kształt Castora, nie licząc oczywiście prawej ścianki, na której i tak mi już nie zależało. Po ok. 2 dniach niestety dała się trochę we znaki piętrząca się linia z prawej strony z tyłu, Castor był bardziej wypełniony w tamtym miejscu. Powodowało to lekki dyskomfort.

Kolejną rzeczą, którą dowiedziałem się, szukając informacji o bólu nadgarstka u pro graczy i jak sobie z nim radzą było znalezienie kanału na YT, gdzie m.in. analizują problemy graczy - otóż przy 1+2+2 miałem brzydki nawyk trzymania myszki pod kątem w prawo tak, że zakres ruchu nadgarstkiem w prawo był o wiele mniejszy niż w lewo (przy 1+3+1 było poprawnie).

Starałem się poprawiać, jednak w dalszym ciągu coś było nie tak. Zacząłem wykonywać ćwiczenia na stabilizację i wytrzymałość nadgarstka oraz rozciąganie przed dłuższą sesją gry - po kilku dniach ćwiczenia rzeczywiście pomogły i dyskomfort nie pojawia się przy dłuższych sesjach.

Jedyne co mi się w myszce nie podoba to kabel - jest dość sztywny, choć to najmniejsze zmartwienie, jako że i tak przyklejam go do góry monitora, jednak wychodzi on z myszki poziomo i harata o podkładkę, chyba czas na zip moda :)
Stockowe ślizgacze nie trafiają w mój gust gładkości, przez co tracking traci na stabilności. Czy ktoś się orientuje, jakie ślizgacze byłyby zbliżone do tych z Vipera Mini? Przy okazji - mniejsza powierzchnia ślizgaczy - mniejsze tarcie, prawda? Jeśli tak, to chyba nie ma sensu naklejać ślizgacza wokół sensora? Cały czas chodzi mi też po głowie DM Pad, choć obawiam się trochę jej szybkości przy flickach.
O, byłbym zapomniał, brak softu trochę boli. Przycisk od zmiany oświetlenia powinien być przyciskiem od dpi... brakuje mi ustawienia niestandardowego dpi, np. 700.

Tak poza tym to myszka warta swojej ceny, mam tylko nadzieję, że Omronki nie zaczną klikać podwójnie zbyt szybko i że scroll wytrzyma trochę czasu, bo jest świetny w użytkowaniu.
Odpowiedz
#6
Brak dedykowanego software w 2020, to jednak srogi minus.
Eksperymentowałbym z podkładkami, myślę iż będzie to zdecydowanie bardziej interesujące, niż wymiana ślizgaczy z "czystego" teflonu.

Odnośnie akapitu o ćwiczeniach, bardzo cenna informacja - dzięki.
Wątek z pewnością warty analizy, być może czytnę w wolnej chwili.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
poszukaj szybszej podkładki, bo M4 ma takie bardziej wolne ślizgacze niż szybkie
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.