• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do strzelanek z dużymi mapami za ok. 350 zł
#21
Zamówiłem MMX 300 1 gen za 431 zł (wliczając wysyłkę). Według sprzedawcy "Słuchawki są nowe i nieużywane-powystawowe". Powinny przyjść w piątek.
Otrzymałem od niego zdjęcia, stan wizualny oceniam na bardzo dobry, choć nie jestem w stanie ocenić czy są faktycznie nowe.

Oby były warte swojej ceny, bo nie chciałem wychodzić poza budżet. Niestety nie posiadają żadnej gwarancji, więc mam nadzieję, że nic z nimi się mi nie stanie.

Później postaram się podzielić swoimi wrażeniami.
Odpowiedz
#22
Sam posiadam Gen 2 kupione ponad rok temu używam do dziś. Kupiłem je na locytacji za 300zł. Jedyne co było nie tak to pilot nierówno zwiekszał głośność. Pierw lewa potem prawa sluchawka. Ale sprzęt był nowy, obstawiam że był to zwrot właśnie na wzgląd pilota. Ale nie przeszkadzało mi to. Da radę wyrównać głos w lewej i prawej słuchawce, jak to już zrobiłem zakleilem specjalną plasteliną potencjometr i mam słuchawki naprawdę pancerne i z świetną jakością dźwięku za 300zł :D.

Natomiast sama konstrukcja jak pisałem jest prosta jak budowa cepa, co za tym idzie naprawdę pancerne. Twoja MOBO ma SuprimeFX jest tam jakieś wzmacniacz więc powinno być ok. Piszę o tym dlatego że u mnie na DAC nie ma problemu, ale podłączone do laptopa grały cicho chociaż mają tylko 32Ohm.
Odpowiedz
#23
SupremeFX z mojej MOBO ma wzmacniacz słuchawkowy 300 Ω
Odpowiedz
#24
Daj potem cyne jak się podoba brzmienie :)
Odpowiedz
#25
Daj znać jak słuchawki się sprawdzają, brzmienie, pozycjonowanie itp :).
Odpowiedz
#26
Domyślam się, że skok jakościowy może być spory bo do tej pory miałem jedynie te budżetowe, kolejno Maxell Retro DJ -> Superlux HD-668B -> Superlux HMC631 --> Superlux HD681 EVO MKII --> Hyperx Cloud Core

Każdy z tych modeli przestał mi grać na jedną słuchawkę, każdy...
Swoją drogą te Superluxy to były cholernie niewygodne, a najgorzej wspominam pod względem komfortu Superlux HD-668B, przez ucisk tego rozdwojonego pałąka zrobił mi się wtedy fałd na głowie w miejscu przerwy.
Odpowiedz
#27
I jak się sprawują słuchawki? :)
Odpowiedz
#28
Wybacz za trochę spóźnioną odpowiedź.

Moje pierwsze wrażenia dotyczące dźwięku nie były najlepsze, góra drażniła moje uszy, słuchawki wydawały mi się zbyt ostre, ale przyzwyczaiłem się do nich po kolejnych dwóch dniach. Wg. opinii w internecie mają potężny bass, ale chyba moja integra nie jest w stanie tego wydobyć, bo wydają mi się być neutralne pod tym względem.

Jeśli chodzi o gry to spisują się bardzo dobrze, choć liczyłem na efekt "urwania dupy", to jednak nie odczułem ogromnego przeskoku w porównaniu do Hyper-X Cloud.
Pozycjonowanie, separacja dźwięków jak i scena są zdecydowanie lepsze, ale nie powiedziałbym, że warte 1200 zł (tyle kosztują nowe). Co do wbudowanego mikrofonu to jest po prostu okej.

Zadowolony jestem z konstrukcji zamkniętej. Mając je na uszach nic mi nie przeszkadza i sam również nie przeszkadzam innym.

Co dalej... welur w moim odczuciu jest o dziwo mniej przyjemny od skóry, którą miały pady od HM5 w Hyperach (a te skrajnie podnosiły komfort w poprzednich słuchawkach). No i łatwiej zbiera się na nim kurz i wszelkie pyłki.

Jeśli chodzi o solidność to boje się jedynie o mikrofon i kabel (posiadam wersje 1gen, czyli nie mogę go odpiąć), reszta nie budzi moich obaw.

Podsumowując: Do gier spisują się nieźle, do muzyki średnio. Komfort przy dołączonych padach jest po prostu okej, ale nie powala. To samo powiedziałbym o mikrofonie. Cena producenta (1200 zł) jest skrajnie przesadzona... ogólnie polecam, ale do 450 zł.
Odpowiedz
#29
(09-05-2020, 12:33 AM)Żniwiarz napisał(a): Wybacz za trochę spóźnioną odpowiedź.

Moje pierwsze wrażenia dotyczące dźwięku nie były najlepsze, góra drażniła moje uszy, słuchawki wydawały mi się zbyt ostre, ale przyzwyczaiłem się do nich po kolejnych dwóch dniach. Wg. opinii w internecie mają potężny bass, ale chyba moja integra nie jest w stanie tego wydobyć, bo wydają mi się być neutralne pod tym względem.

Jeśli chodzi o gry to spisują się bardzo dobrze, choć liczyłem na efekt "urwania dupy", to jednak nie odczułem ogromnego przeskoku w porównaniu do Hyper-X Cloud.
Pozycjonowanie, separacja dźwięków jak i scena są zdecydowanie lepsze, ale nie powiedziałbym, że warte 1200 zł (tyle kosztują nowe). Co do wbudowanego mikrofonu to jest po prostu okej.

Zadowolony jestem z konstrukcji zamkniętej. Mając je na uszach nic mi nie przeszkadza i sam również nie przeszkadzam innym.

Co dalej... welur w moim odczuciu jest o dziwo mniej przyjemny od skóry, którą miały pady od HM5 w Hyperach (a te skrajnie podnosiły komfort w poprzednich słuchawkach).  No i łatwiej zbiera się na nim kurz i wszelkie pyłki.

Jeśli chodzi o solidność to boje się jedynie o mikrofon i kabel (posiadam wersje 1gen, czyli nie mogę go odpiąć), reszta nie budzi moich obaw.

Podsumowując: Do gier spisują się nieźle, do muzyki średnio. Komfort przy dołączonych padach jest po prostu okej, ale nie powala. To samo powiedziałbym o mikrofonie. Cena producenta (1200 zł) jest skrajnie przesadzona... ogólnie polecam, ale do 450 zł.


Tak góra ma wysoki pik w nich. Ale to właśnie pomaga w lokalizacji dźwięków kroków, stają się bardziej ostre, uszy się stają bardziej wrażliwe na nie. Opisując to tak po gejmersku :D.

Bas nie jest w nich wyniosły, owszem jest lekko podbity, ale nie są to bass-heady. Wersja DT 770 32 Ohm może być bardziej basowa ponieważ mają skórzane pady. Więcej bas mają też DT770 80Ohm. One już potrafią walnąć subbasem.

Cena sugerowana owszem znacznie za wysoka. Dlatego proponowałem używki. Natomiast rzecz najważniejsza, pozycjonowanie będzie tak dobre na ile pozwala gra. Słuchawki mogą jedynie poprawić klarowność, ale nie spowodują że nagle usłyszysz dźwięk kroków z kilometra. Ponieważ to silnik dźwiękowy ustala co słyszysz i jak słyszysz a ten dźwięk dochodzi z słuchawek, lepszy bądź gorszy. owszem zdarza się tak że słuchawki które mają dużo tłustego dołu powodują że szczegóły i te najcichsze detale są albo niesłyszalne, albo stłumione. Ale to wina strojenia słuchawek. 

Podsumowując, choćbyś kupił słuchawki za 10tysi w grach i tak różnica nigdy nie będzie w przedziale "WOW". Natomiast z tego to testowałem to z pozycji słuchawek zamkniętych MMX300 uważam za endgame i nie ma sensu kupowania droższych. Ponieważ nawet jak będzie jakaś to subtelna i nieadekwatna do ceny.
Odpowiedz
#30
(09-05-2020, 09:20 AM)FreeQ napisał(a): Natomiast rzecz najważniejsza, pozycjonowanie będzie tak dobre na ile pozwala gra. Słuchawki mogą jedynie poprawić klarowność, ale nie spowodują że nagle usłyszysz dźwięk kroków z kilometra. Ponieważ to silnik dźwiękowy ustala co słyszysz i jak słyszysz a ten dźwięk dochodzi z słuchawek, lepszy bądź gorszy.

Zgadzam się z tym co piszesz, większą różnice odczułem w Squadzie niż przykładowo w Hell Let Loose, a wszystko przez to, że ta pierwsza ma lepiej zrobiony silnik audio.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.