• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do strzelanek z dużymi mapami za ok. 350 zł
#1
  • jakie obecnie używasz? 
    HyperX Cloud Core
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    Nie posiadam, moja płyta główna to Asus Pro Gamer -> SupremeFX (Realtek ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
    70% gry | 30% muzyka
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
    Nie ograniczam się do specyficznych gatunków.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?
    Głównie gram w strzelanki z dużymi mapami, priorytetem jest precyzyjne określenie z której strony i z jak daleka pada strzał. Mowa o grach typu:
    • Hell Let Loose
    • Squad & Post Scriptum
    • Rising Storm
    • PUBG (od dłuższego czasu nie gram, ale również stanowi dobry przykład)
    • seria Battlefield
      oraz w te o mniejszych mapach jak
    • Insurgency Sandstorm
    • seria Call of Duty
      mam zamiar również zagrać w Escape from Tarkov.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 
    ok. 350 zł.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? 
    Komfort, choć mógłbym pójść na kompromis jeśli jakość dźwięku by była tego warta.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    Nie mam warunków na otwarte (hałas, nieszczelne ściany), więc preferowałbym zamknięte.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? 
    Chcę móc precyzyjnie określać, skąd padają strzały oraz skąd dobiegają odgłosy kroków.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
    Nie.
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
    Aktualne słuchawki są po prostu okej, nie widzę w nich skrajnych wad ani zalet.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): 
    Absolutnie nie potrzebuje mikrofonu. Posiadam pojemnościowy na USB.

Myślałem nad ISK HD9999, choć nie wiem czy się nadają pod inne strzelanki niż Counter Strike'a. Na pewno portfel na nich nie ucierpi bo kosztują ok. 250 zł
Ciekawą opcją też wydają się być Shure SHR 440 oraz AKG K240. Niestety AKG K240 nie są konstrukcją zamkniętą. Poza tym, chyba wymagają dobrego źródła.
Zdaje sobie sprawę, że otwarte lepiej by się spisały do gier z dużymi światami, niestety we wzgląd na hałas dobiegający z zewnątrz muszę obejść się smakiem :(

Także aktualnie moim faworytem są słuchawki Shure SHR 440. Mają konstrukcje zamkniętą, odczepiany kabel i brak mikrofonu (co jest dla mnie plusem). Wg. opinii znalezionych w internecie ponoć uciskają głowę, pocieszam się faktem, że nie mam jej dużej, więc może będą pasowały w sam raz.
Odpowiedz
#2
Ooo osoba o podobnych preferencjach co do gier :D.

HLL na dzień dzisiejszy to straszna kaszana jeżeli chodzi o audio, poprawili same odgłosy, ale pozycjonowanie w tej grze po prostu nie istnieje. Squad czy PS znacznie lepiej sobie radzi w tej materii. PUBG ma swój HRTF w opcjach audio, polecam włączyć i się przyzwyczaić.

Co do słuchawek

Shure SRH 440 to dobra opcja ale problem nie jest z uciskiem głowy tylko padami które są w zestawie, praktycznie dokupienie padów od Shure SRH840 jest raczej obowiązkowe te od 440 są po prostu twarde. Samo brzmienie dość wyrównane z podbitymi lekko skrajami

CoolerMaster MH751 tutaj recenzja http://forum.benchmark.pl/topic/294901-r...-headsetu/ one akurat mają mikro, ale jest odpinany :)

Dodatkowo tutaj małe zdziwienie ale Tin Audio T3 są to słuchawki dokanałowe, ale generują naprawdę dobrą scenę, grają jasno(czyli trochę analitycznie i sterylnie) co powoduje że właśnie szelesty słychać bardziej klarownie. Sporo w nich grywałem w Squda :). Na dzień dzisiejszy do gier używam Thieaudio Voyager 3.

Dodatkowo https://allegrolokalnie.pl/oferta/beyerdynamic-mmx-300 ale byś musiał zapytać o faktyczny stan, niby użytkownik pisze że dobry i jak coś masz gwarancję allegro. A same słuchawki uważam za endgame z słuchawek zamkniętych do gier. MMX300 opiera się na konstrukcji DT770 2005 :).
Odpowiedz
#3
(08-16-2020, 04:52 PM)FreeQ napisał(a): Dodatkowo https://allegrolokalnie.pl/oferta/beyerdynamic-mmx-300 ale byś musiał zapytać o faktyczny stan, niby użytkownik pisze że dobry i jak coś masz gwarancję allegro. A same słuchawki uważam za endgame z słuchawek zamkniętych do gier. MMX300 opiera się na konstrukcji DT770 2005 :).

Widziałem nówki MMX 300 (chyba 1 gen) za 450 zł, musiałbym wtedy jednak dołożyć i być absolutnie pewnym, że warto. Nic tak często mi się nigdy nie psuło jak słuchawki, więc sceptycznie podchodzę do wydawania na nie większych sum. W ogóle jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy generacjami 1 i 2?

Co do Cooler Masterów to jestem świadomy ich istnienia, ale nie brałem ich pod uwagę ze względu na mikrofon. Jak się mają w porównaniu do wyżej wspomnianych SRH 440?

Swoją drogą, czy Tin Audio T3 nadają się jako główne słuchawki i nie powodują dyskomfortu w kanalikach usznych?
Odpowiedz
#4
Beyerdynamic słynie z tego że budują sluchawki niczym czołgi. To są konstrukcje tak wytrzymałe że inni producenci powinni się od nich uczyć, dodatkowo konstrukcja jest prosta jak budowa cepa :). Jedyne co się zużywa(w sumie jak w każdych słuchawkach) to pady. Ja bym brał z wszystkich wymienionych te. Grają V-ką, bas bardzo dobrze kontrolowany i jest go odpowiednia ilość. Średnica lekko wycofana ale nieznacznie. Sopran detaliczny, lekko podbity, chętnie pokazuję detale, scenicznie naprawdę świetnie, ładna głębia i szerokość, świetne pozycjonowanie.

Shure SRH będą jaśniejsze ale za dużo powiedziec nie mogę ponieważ miałem je daawno i ciężko mi z pamięci porównywać.

Sam osobiście gram teraz głównie na dokach, co do aplikacji są różne tipsy, najwygodniejsze są oczywiście piankowe typu comfy. Chociaż sam preferuję sylikonowe, izolacja na poziomie pelnowymiarowych słuchawek :). Natomiast brzmienie jasne, analityczne. Wybuchy i wystrzaly z broni będą pozbawione swojej masy, ale będą dobrze slyszalne. Co do komfortu, mi pasuje, ale to sprawa czysto indywidualna. Ja w dokach mogę chodzić i chodzić, ale mam znajomego który wytrzymuje max 1h i musi zrobić z 5 min przerwy :).
Odpowiedz
#5
Widzę na allegro jedną sztukę niby nowych MMX300 za 450zł, tyle, że to pierwsza generacja. Chyba nie mają odczepianego kabla, więc w razie szarpnięcia można je po prostu popsuć (normalnie kabel by się odczepił). Ciężko mi się zdecydować, szczególnie, że to prawie pół tysiaka (z przesyłką). Mikrofon też chyba nie jest odpinany, a DT770 w cenach poniżej 500 zł nie widzę.
Odpowiedz
#6
Gen 1 od gen 2 różnią się właściwie innym kolorem i odpinanym kablem. Niczym poza tym. Co do kabla jest długi :D trzeba się naprawdę postarać by go wyrwać, jeżeli sprzedawca daję opcję zwrotu 14 dni nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować. Słuchawki warte swojej ceny :).
Odpowiedz
#7
(08-17-2020, 05:30 AM)FreeQ napisał(a): Gen 1 od gen 2 różnią się właściwie innym kolorem i odpinanym kablem. Niczym poza tym. Co do kabla jest długi :D trzeba się naprawdę postarać by go wyrwać, jeżeli sprzedawca daję opcję zwrotu 14 dni nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować. Słuchawki warte swojej ceny :).

Cytat:With the MMX300 2. Gen we made the following improvements regarding the MMX300 1. Gen.:

Connecting cord
The MMX 300 (2nd gen.) headset has a detachable connecting cord with integrated remote control. The remote control offers many features such as muting the microphone, volume control, call pickup and media control.
Because of it's two cables the MMX 300 stereo headset is suitable to use with a PC as well as for gaming sessions on notebooks and console.

Design:
The MMX 300 (2nd gen.) comes in a minimalist and high quality matte black design.

Case:
The MMX 300 (2nd gen.) comes with a compact premium transport case.

Właśnie znalazłem informacje na stronie producenta. Wygląda na to, że druga generacja ma odpinany kabel z pilotem.

Cholera, kuszą mnie te słuchawki. Trochę irytujący jest ten mikrofon, którego nie da się odpiąć i wygląda jak pieprzona antenka robota, ale chyba dałbym radę to przełknąć. Mam nadzieję, że moja integra by ich nie ograniczała. Muszę intensywnie pomyśleć nad tym zakupem.
Odpowiedz
#8
Znaczy jak coś w przyszłości można odłożyć na jakiegoś DAC. Nie musi to być wydatek rzędu tysięcy zł :).
Odpowiedz
#9
Z tego co dowiedziałem się od sprzedającego MMX300 1gen, to udziela 30 dniowej gwarancji, oprócz oczywistej możliwości zwrotu w ciągu 14 dni.
Jest sens kupna jeśli nie ma gwarancji producenta, a gwarancja sprzedającego obejmuje jedynie miesiąc?

I teraz można gdybać dalej... nowe DT770 PRO to koszt 520 zł. Dopłacając 70 zł miałbym gwarancję na 3 lata.

(08-17-2020, 10:17 AM)FreeQ napisał(a): Znaczy jak coś w przyszłości można odłożyć na jakiegoś DAC. Nie musi to być wydatek rzędu tysięcy zł :).
Czyli jednak DAC by się przydał. Może jednak powinienem wrócić do rozmyślań nad CoolerMaster MH751. Nie będę musiał wychodzić ponad budżet.
Odpowiedz
#10
Znaczy inaczej. To czy uslyszysz różnicę z DAC to zależy od twojego słuchu, a sama różnica w dźwięku będzie raczej subtelna. SupremeFX jak na układ zintegrowany jest spoko i na początek wystarczy.

Co do gwarancji miesięcznej, jeżeli na starcie wszystko będzie działać raczej nie ma o co się martwić. Ja mam słuchawki które mają 10 lat i ciągle mi służą.

DT770 czyste są w różnej wersji. Różnica w impedancji 32Ohm, 80Ohm, 250Ohm. MMX300 to wersja 32Ohm ale różnica taka między nimi a DT770 32Ohm to głównie pady. MMX300 mają welur a DT770 skórzane i szczerze powiem że nie podobało mi się brzmienie w skórach :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.