• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc z wyborem myszki 100-200zł
#4
Trochu minęło od odebrania z paczkomatu.
Wygląd, rozmiar jest w porządku, dobrze leży w dłoni. Przyciski jak najbardziej w porządku, nie są jakieś głośne i nie wkurzają swoim klikiem- choć mam duży ubytek słuchu i noszę aparaty tak jednak klawiatura mechaniczna bardziej wkurza, a obecna mysz nie ustępuje w głośności poprzedniej. Klik jest w porządku, boczne chodzą lekko i cicho w porównaniu do RAT3, już raz przypadkowo kliknąłem cofnij przy pisaniu na forum. Podświetlenie w niczym mi nie przeszkadza, bardzo bogaty program Roccat Swarm, sporo opcji do zmiany, konfiguracji myszki, bogato w porównaniu do starej myszki.
Chyba myszka zostanie, ale mam 2 małe mankamenty, pewnie to tylko kwestia przyzwyczajenia się. Profile miałem do wyboru na myszce, tutaj jedynie ustawienia w programie, jeszcze nie bawiłem się wszystkimi opcjami. Nie wiem też jak bardzo na plus ma Roccat mając częstotliwość 1000hz, poprzednia miała "jedynie" 500hz.
1. Scroll
Przewijanie scrollem słychać takie chrobotanie, tak jakby o coś ocierał, chodzi trochu ciężej, poprzednia myszka nie miała zabudowanego scrolla, i chodził gładko, szybko i bezgłośnie.

2. DPI
Zmiana DPI, brak informacji jakie mam ustawione DPI, przyzwyczaiłem się że poprzednia pokazuje który mam poziom, do tego mogłem zmieniać góra dół bez przeskakiwania przez wszystkie.
Tutaj trzeba będzie dobrać z 2-3 max i zmieniać zależności od wymagań, wielkim plusem jest możliwość wklepania własnej częstotliwości DPI, poprzednia miała z góry ustalone 4 rodzaje DPI.
Ustawiłem sobie powiadomienie głosowe przy zmianie DPI, to przy zmianie informuje mnie o poziomie DPI. Trochu nie wyraźnie gada, do tego ten mój słuch, eh, ale lepsze to niż nic.

Taki bajer, że ta myszka normalnie działa w biosie, poprzednia zapewne miała domyślne najniższe 450dpi i zanim cokolwiek bym zrobił myszką.... ledwo ruszała się z miejsca. Nie działała opcja zmiany DPI

Dodam, że jednak coś jest na rzeczy z tym poceniem się dłoni.

edit:
Zapomniałem dodać, że myszkę na razie przetestowałem w Borderlands 2, nie mam innego FPS na dysku, mimo, że 1800dpi tak jak na starej, to było szybciej?! Chyba tak można napisać xD
Nie miałem problemów, ba zmieniałem DPI, mam ustawione 1200/1800/2500, grało się przyjemnie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pomoc z wyborem myszki 100-200zł - RedEvil - 07-24-2020, 03:59 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.